• Tisztességes helytállás, Canellas oktatott: Kielce–MOL-Pick Szeged 26–23 (12–7)
Ziccer 2020. szeptember 23. 21:22

Tisztességes helytállás, Canellas oktatott: Kielce–MOL-Pick Szeged 26–23 (12–7)

Koronavírus és sérülések hátráltatták a felkészülésben a MOL-Pick Szegedet, felforgatott csapattal érkeztek Lengyelországba a szegediek. A Kielce ellen hősiesen küzdöttek a mieink. Canellas tanár úr 11 gólt lőtt.

A „csak azért” is hozzáállásban, Miklerben és egy-egy jó teljesítményben bízhattak a szegedi szurkolók a Kielce elleni Bajnokok Ligája meccsen, és meg is kapták a kedvencektől, amit elvártak.

A 2. percben Mikler óriási védésével jelezte, ő ott van a kapuban, tehát 30-40 gólra ne számítsanak a lengyel csapat játékosai. Canellas góllal kontrázott rá, vezetett a Pick, 0-1. Ekkor vezettünk utoljára. Sajnos ezután kiküldték a spanyolt két percre, majd a 4. percben Gudjonsson egyenlített, 1-1

A nehézségekre jött az újabb baj: az 5. percben Radivojevics kapott két perces büntetést, Karalek pedig kaput talált, már vezetett is a Kielce, 2-1. Dujsebajev is betalált az emberelőnyből, 3-1. A 7. percben Karacsics lőtt gólt, 4-1, majd Dujsebajev nyúlt oda Canellasnak egy hetesért, ezt a padról visszatérő Radivojevic belőtte, 4-2.

A 9. percben szép mozdulatok, kínai figurából lőtt gólt a falon átkígyózó Kulesh, 5-2, majd miután Zsitnyikov eladta a labdát, Jonas Källman szabálytalankodott, hetes, két perc de Mikler nagyot védett! 10. percben a harmadik szegedi kiállítás volt. Canellas lőtt gólt talpról, 5-3, nem szakadtunk le, nem estünk össze.

Radivojevic a 13. percben 5-4-re hozott fel minket, egy Mikler-védés után Dujsebajev nem hibázott, 6-4. Källman rontott el egy könnyű ziccert, de Canellas brillírozott egy látványos passzal, Gabert, a címzettet azonban eltüntetik a lengyel csapat játékosai, jöhetett a hetes, amit Radivojevic üzembiztosan belőtt, 6-5 a 16. percben. Mindkét csapat sokat hibázott eddig, a gólok sem jönnek a várt ütemben, különösen a Kielce számíthatott többre.

A 19. percig kellett várni a következő gólra, Tournat volt eredményes, 7-5. A 23. percben Mikler újabb hatalmas védést mutatott be, majd heteshez jutott a MOL-Pick Szeged, de Radivojevic hibázott, Wolff kapus lábbal védett. Ahogy ilyenkor lenni szokott, Sicko (8-5) és Vujovics viszont nem hibázott, 9-5.

Javult a Kielce a meccs ezen szakaszában: a 27. percben Canellas 9-6-ra szépített, de ezután Dujsebajev és Vujovics is gólt tudott lőni, 11-6-ra alakítva az állást. Közben Canellas kihagyott egy hetest, de emberelőnyben átlövésből szépített, 11-7. A 30. percre is jutott gól, Dujsebajev, a világ egyik legjobb játékosa lőtt a kapuba 12-7.

Az első félidőben rozsdásan játszott a Pick, ez még akkor is igaz, ha sok nehézséggel kell megküzdenie a csapatnak, egy komplett kezdő nem áll Juan Carlos Pastor rendelkezésére.

A második félidő sem indult jól, Radivojevic hetest hibázott, amit Dujsebajev büntetett, 13-7. Radivojevic ezt követően javított: cunderrel tréfálta meg Wolff kapust, 13-8. Karacsics nem kímélt minket a túloldalon, Mikler hiába ért bele Karacsics lövésébe, gól, 14-8. Gaber nem sokat tudott tenni, Karacsics betuszkolta magát a hatoson belülre. Rostát gyűrték le a hatoson belül, Canellas lőtte a hetest ezúttal, szerencsére a kapuba, 14-9.

35. perc, Canellas jól száguldott át a lengyel falon, gól, 14-10. Ferndandez válaszolt a Kielcéből, 15-10, de jött a meccsen jól játszó Canellas, 15-11. Ő lőtte a Pick 12. gólját is, 15-12. Hetest kaptak a lengyelek, ami dühítő, mert előtte Mikler védett nagyot. A hetest Fernández lőtte be, 16-12. De jő Zsitnyikov és lő, gólt lőtt, 16-13!

Mikler védett egy erős átlövést a 40. perc végén, jöhettünk. Zsitnyikov elrontott egy kínait, fordultak a lengyelek, Gudjohnsson az üres kapuba lőtt gólt, 17-13. Canellas megint betalál, jó az öreg a Pick-üzemben, ez a nyolcadik gólja, 17-14!

Mikler nevét skandálta a közönség egy védés után, mi is skandáltuk, meg Sztranyovszkij nevét is, mert megszerezte az első gólját, 17-15! Sztra-nyovsz-kij! Dujsebajev rontja el a bulit, 18-15. Källman lőtt ziccergólt, 18-16, de Moryto nem hagyja magát és a Kielcét, 19-16. A 47. percben Canellas belőtte a kilencedik gólját hetesből, 19-17 (19-ből 9-et ő lőtt!), majd Moryto lőtt egyet, méghozzá Mikler védése és Zsitnyikov elrontott ziccere után, 20-17. Zsitnyikov ma nem volt formában.

Az 50. perc Pick-gólt hozott, Canellas ugyan kihagyta a hetesét, de a kipattanót összeszedte és bedobta, 20-18. Ez volt a tizedik. Dujsebajev keze megint elsült, 21-18. Hohóóó, Zsitnyikov, végre! Ziccerből lőtt gólt, Canellas passzából, 21-19 az 51. percben.

Alex Dujsebajev is megszámlálhatatlanul (8) szórta a gólokat, 22-19. Hetest kaptunk az 53. percben, Radivojevic állt oda, gól, 22-20. És itt 6-5 után megint feljöttünk egy gólra: Canellas meglőtte a 11. gólját, 22-21, de sajnos Fernández góllal tudott reagálni, 23-21

Källman lőtt gólt ziccerből, de de az érkezéskor belesérült, csak nehogy nagyobb baj legyen, 23-22! Fernández könnyű gólt lőtt üres kapuba, 24-22. Karacsics lőtt gólt a szélről, 25-22, majd az 59. percben Radivojevic még hetesből gólt tud lőni, 25-23, amire a 60. percben Karacsics válaszolt. Mikler hátáról ment be a labda, 26-23.

A MOL-Pick Szeged hősiesen helytállt, ezt mondta Méhes Gábor kommentátor is, ezt láttuk mi is. Soha rosszabbat a lelkesedés és a szív terén, hibából viszont kevesebb kell majd.