Ziccer 2020. augusztus 26. 23:04 Forrás: Fradi.hu

Óriási bravúr, a Celtic otthonában jutott tovább a Ferencváros

A Ferencváros óriási bravúrt végrehajtva 2-1-re nyert szerda este a skót Celtic Glasgow otthonában, ezzel bejutott a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójába.

A Djurgarden 2-0-s búcsúztatása után a Bajnokok Ligája második selejtezőkörében a skót bajnok Celtic várt a Ferencváros labdarúgócsapatára.

A Celtic rögtön rámenősen kezdte a mérkőzést. Az ötödik percben Forrest révén kétszer is veszélyes volt a ferencvárosi kapu előtt előtt a Celtic, ám először Dibusz kiütötte, később leblokkolták a lövését.

A hetedik percben először vezetett veszélyes akciót a Fradi, Tokmac remek labdát adott tovább Somáliának, de a bepasszolt labda lepattant a védőkről.

A 8. percben egy szöglet után Sigérnél kötött ki a labda, aki 20 méterről hatalmas gólt szerzett (0-1)

A 14. percben újabb nagy helyzetet alakított ki a vendég zöld-fehér együttes, Civic emelését Uzuni készítette le parádés mozdulattal Isaelnek, veszélyesen ment középre a passz, de kivágták.

A 20. percben Ntcham nagy lövése ment a kapu mellé. Négy perccel később Elyounoussi lövését Botka blokkolta.

Félórányi játék után Christie jutott labdához közel a vendég kapuhoz, de nem sikerült jól lőnie. Nem sokkal később Ntcham lövése sem találta el a kaput.

Tovább támadott a Celtic, Elyounoussi kétszer is próbálkozhatott, de Dibusz védeni tudott. A 44. percben McGregor is lőtt a tizenhatoson kívülről, de Dibusz erre is leért és fogta a löketet.

Nagy küzdelemben végül előnnyel mehetett szünetre a Ferencváros.

A második félidőben a Celtic szinte azonnal nyomás alá helyezte a ferencvárosi kaput. Az 53. perc végén sokáig passzolgatott a vendég kapu előtt a skót csapat, végül

Christie emelése megpattant egy védő fején és Dibusz fölött a hálóban kötött ki (1-1).

Öt perccel később egy beadást követően Ntcham tizenhatoson belüli lövésre a lécről pattant vissza, a legtöbben már bent látták a kapuban a labdát, de szerencsére kifelé pattant. Ezután egy keresztbe lőtt labdát Dibusz mentett szögletre.

A 71. percben cserélt a Ferencváros, Isael helyére Boli érkezett. Sigér keresztlabdája után Tokmac vezette a labdát kapura körülötte három védővel, a lapos lövés gyengére sikerült, alig vánszorgott el a kapuig.

A 75. percben Haratin felszabadítása indítással ért fel Tokmac számára, aki a szélen lehagyta védőit és középre tudott menni, majd laposan a kapuba gurított (1-2).

Tíz perccel a vége előtt Skvarka jött a második gól szerzője, Tokmac helyett. A 83. percben Ntcham távoli próbálkozását védte Dibusz.

Az utolsó cseréjét is kihasználta a vendég együttes, Uzuni helyett Dvali lépett pályára. A hosszabbításban Sigér lőhetett, de ez a lövés elkerülte a kaput.

A Ferencváros játékosai már nagyon várták a mérkőzés végét, amelyet 5 perc hosszabbítás után végre lefújt a holland bíró. Így a Fradi a BL-selejtező harmadik fordulójában is érdekelt lesz. A főtáblára jutáshoz négy kört kell menni, a következő ellenfél a hétfői sorsoláson dől el.