• Megvan az első tavaszi hazai győzelem: Szeged-Csanád Grosics Akadémia–Budaörs 1–0 (1–0)
Ziccer 2020. március 14. 18:50

Szeged-Csanád Grosics Akadémia–Budaörs 1–0 (1–0)
Merkantil Bank Liga NB II. 28. forduló, Szeged, Szent Gellért Fórum, zárt kapus találkozó. Vezette: Nagy Norbert, asszisztensek: Szilágyi Norbert, Belicza Bence Péter.
Szeged-Csanád Grosics Akadémia: Takács – Mohl, Deák, Moga, Oláh, Kuti, Gajdos (Vankó, 67.), Germán, Zvara, Grumic, Kóródi (Bitó, 87.). Vezetőedző: João Janeiro.
Budaörs: Kovács – Marques-Airosa, Medgyes, Forgács, Fényes, Sajbán (Pethő, a szünetben), Zsóri (Horváth, 63.), Bakos, Molnár T. (Molnár B., 74.), Stieber, Molnár Cs. Vezetőedző: Márkus Tibor.
Gól: Gajdos (20.).
Sárga lap: Fényes (21.), Oláh (49.), Stieber (76.).

Mohl szögletét Deák fejelte vissza a kapu előterébe, ahol Gajdos beküzdötte, 1–0. Történt mindez a huszadik percben, az első igazi nagy szegedi helyzet bement. Szűk negyedórával később a következő kimaradt: a 33. percben Germán lőtt, Kovácson túljutott, és az alapvonalon is – a jobb oldali kapufán kívül.

A második félidőben a 72. percig kellett várni az első valódi szegedi gólhelyzetre: Germán szöktette Kóródit, aki bevitte a labdát a tizenhatosra, és jobb oldalról, kissé kiszorított helyzetből Kovácsba lőtte. Négy perccel később Stiebert a fél szegedi csapat ölni akarta: nyújtott lábbal csúszott rá Mohl lábára, akit percekig ápoltak a püspöki stadion gyepén. A budaörsi tízes sárgát kapott.

Munkás, közepes meccsen nyert először tavasszal a kék–fekete–zöld csapat hazai pályán. Szerdán elvileg Dorogon meccselnek a srácok, még kérdéses, hogy megtartják-e a bajnokit.

* * *

Cimkék: férfi labdarúgás foci labdarúgás Merkantil Bank Liga NB II Szeged-Csanád Grosics Akadémia Budaörs