• Kijelenthető, harmadik helyen végzett a Szeged a BL csoportkörében: SG Flensburg-Handewitt–MOL-Pick Szeged 34–26 (17–11)
Ziccer 2020. február 19. 20:34

Egy fantasztikus hazai győzelem után szerdán Flensburgban arra is volt esély, hogy a második, vagy az első helyet megszerezzék a kékek. Ehhez győzni kellett volna Németországban, de erre nem volt esélyük.

SG Flensburg-Handewitt–MOL-Pick Szeged 34–26 (17–11)
Velux EHF Bajnokok Ligája, A csoport, 13. játéknap, Flensburg, Flens-Arena, vezette: Matija Gubica, Boris Milosevic (horvátok).
SG Flensburg-Handewitt: Burić – Steinhauser 3, Glandorf 3, Gottfridsson 4, Johanessen 3, Golla 2, Jøndal 4. Csere: Bergerud (kapus), Jurecki 6, Jeppsson 4, Wanne 3/2, Zachariassen 2, Schöngarth, Heinl. Vezetőedző: Maik Machulla.
MOL-Pick Szeged: Mikler – Bodó 1, Bánhidi 3, Maqueda 1, Bombač 2, Källman 4, Šoštarić 1. Csere: Alilović (kapus), Gaber 1, Kašpárek 4, Cañellas 5, Radivojević 4/1, Henigman. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítások: 10 perc, illetve 12 perc.
Hétméteresek: 3/2, illetve 4/1.

1. félidő

Mikler-bravúrral kezdődött a meccs, meg Flensburg-kezdéssel – fordítva. Bombač harcolt ki hetest, Sigurmannsson csúnyán mellédobta. 5–1-es zavarót játszunk Källmannal elől.

Johanessené az első gól, szép átlövés volt, 1–0, Källman egyenlít, miután beállóba befutott, Bombač tette oda neki, 1–1. Megint Deki ad gólpassz, leindítás után Bánhidi szerzi meg a vezetést, Golla azonnal egyenlített Maqueda mögött, 2–2. Bombač most már gólt lő a bejátszás ezúttal csak csel volt, 2–3. Három kapufa jött egymás után, ezt a „minimeccset” a hazaiak nyerték. Újra szegedi hetes, újra kimarad, ezúttal Šoštarić, de legalább övé a kipattanó, amit berak, 2–4. Mikler újra szépen védett, az ellentámadásból Maqueda passzol Källmanhoz, aki újra szép gólt lő, Steinhauser felelt rá, 3–5. Golla hozza közelebb beállóból a németeket, 4–5. Steinhauser szélről lőtt szép gólt Mikler dereka mellett, 5–5.

Burić kétszer egymás után védi kék a fehérben játszó kékek szemét. Glandorf megszerzi a vezetést a Flensburgnak, Bombač egyenlít, Gottfridsson hatalmas góljával újra a Flensburg vezet, 7–6, Kašpárek első góljával 7–7. Johanessen is újra beköszön, 8–7. Majd újra a cseh egyenlít, 8–8, szépen tempózik az átlövő. Gottfridssont nem tudjuk tartani tíz méterről ágyúz, 9–8. Steinhauser hetesét könnyedén védte Mikler. Cañellas első góljával 9–9. Jøndal kétszer egymás után, 11–9, Pastor időt is kért. Nem használt, elpasszoltuk, a túloldalt Jurecki bevetődése után 12–9. A visszatérő Wanne hetesével 13–9. Nem vagyunk jók, kicsit fásult a csapat, és még Burić is mindent véd... Mikler viszont nem tud, Jøndal újra beveszi a kapuját, 14–9. Gaber végre gólt lő, 14–10. Jurecki újra, 15–10. Ez is egy PSG-meccs, valójában? Lehet, mert Zachariassen lő ziccert a félidő végén. Cañellas csökkenti a hátrányt. A félidő utolsó támadása a németeké, egy Flensburg-időkérés után: tíz másodperccel a vége előtt Maquedát kiállítják a horvát bírók... Steinhauserre játszották ki a figurát, a szélső három másodperccel a vége előtt állítja be a félidei eredményt – 17–11.

Nyolc percig voltunk jól, körülbelül... Nagyon fáradt a csapat, ez látszik.

2. félidő

Radivojević jött a második félidőre, meg Heningman és Alilović. Az első gól Cañellasé. Jeppssoné az első Flensburg-gól a második félidőben, 18–12. Kašpárek újra szép gólt lő, 18–13. Jurecki is betalál, Radivojević első lövését viszont védi Burić, Galndorf is gólt lő, 20–13. Máris feladtuk? Nem, Kašpárek! Átlövésből 20–14. Jeppsson megint, ezt most nagyon nem jó nézni, 21–14. Cañellas megint, ő az egyik, aki valahogy tartja a csapatot, 21–15. Jeppsson eddig tarthatatlan a második félidőben, 22–15. Jurecki–Gottfridsson–Galndorf, 23–15, sajnos eldőlt, legalábbis nagyon úgy néz ki. Maqueda lövése oson be, 23–16. Mikler gyorsan visszajött a kapuba, márt neki dobott gólt Jøndal szélről, 24–16. Wanne újra hetest dob Miklernek, 25–16. Bánhidi értékesíti Maqueda passzát, 25–17. Wanne első akciógóljával 26–17. Radivojević meglövi első gólját, 26–18. Jurecki góljával 27–18, JCP-időt kért, és elmondta, mint szeretne látni gyakorlás közben. Mert most itt már arról van, volt szó: edzett a csapat tétmeccsen. Bodó passzát Bánhidi lőtte be beállóból, 27–19.

Kettős emberelőnybe került a Szeged, Radivojević nem Burić fejét célozta, gólt is lőtt, 27–20, Gottfridsson így is betalál, 28–20. Majd újra a svéd lő gólt, 29–20. Bodó is betalál, 29–21, de Jurecki sem akarja abbahagynia a termelést, 30–21, majd Källman, 30–22, most gyors három gólt lőttek a csapatok. Újra Jurecki-átlövésből, Gaberrel összefejeltek, a lengyel lenn marad, de le tud támolyogni végül a pályáról, 31–22. A nevét skandálja a csarnok. Bánhidi harcol ki kegyelemhetest, Radivojević a bal kapufára cunderezi a labdát, utána viszont szélről szép gólt lő a szerb, 31–23. Jeppsson klasszik átlövés góljával 32–23. Bodó tör be, csúnyán fölé lőtt. A Bombázó most passzolt, Radivojevićnek, a szélső akcióból újra szép gólt lőtt, 32–24. Lerohanunk, Cañellas–Bodó–Källman, 32–25. Zachariassen átlövésből, majd Cañellas is, 33–26. Johanessené az utolsó gól, 34–26.

Ezelőtt a meccs előtt szeptember 22-én kaptak ki a kékek a PSG-től, tíz meccset játszottak veretlenül. A szegediek védekezése most nagyon nem volt jó, és akkor nagyon finoman fogalmaztunk. A kapusaink csak szerepeltek, fáradt volt az együttes.

Még van egy meccs Barcelonában a csoportkörben, de azt már csak le kell játszani. Harmadik helyen végez a csapat a csoportban, ez szinte biztos, és így a B csoport hatodik helyezettjével játszik majd az egyenes kieséses szakaszban.

gszl

* * *

Cimkék: Bajnokok Ligája férfi kézilabda kézilabda MOL-Pick Szeged SG Flensburg-Handewitt