• Jött a Komló, de nagyot ment a Pick: Sport36-Komló–MOL-Pick Szeged 23–33 (12–18)
Ziccer 2020. február 4. 19:41

Tíz góllal, csak 23 gólt kapva verte a Komlót a Mol-Pick Szeged. Jöhet a dán bajnok szombaton!

Sport36 Komló–MOL Pick Szeged 23–33 (12–18)
Komló, 1000 néző. V: Felhő, Öcsi
Komló: Granic – Vaskó 3, Balázs 2, F. Szunajko 2, Grünfelder 1, Jerkovic 2, MARKOVICS 6 (5)
Csere: Djurdjevics, Selymes (kapusok), Katzirz D., Takács B. 3 (1), Jóga, Zobec 1, Szkokán, Csomor 1, Manojlovics 2
Edző: Kilvinger Bálint
MOL-Pick Szeged: Mikler 1 – SOSTARIC 5 (2), Kaspárek 3, Henigman 1, BÁNHIDI 3, J. Källman 1, BOMBAC 7
Csere: Alilovic, Nagy M. (kapusok), Bodó 2, STEPANCIC 7, Sigurmannsson 1 (1), Gaber, Blazevic, Ifj. Rosta M. 2
Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása: 5. perc: 4–1. 13. p.: 6–8. 39. p.: 14–24. 53. p.: 19–32
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 8/6, ill. 4/3

A hazaiak az első félidőben valamelyest tudták tartani a lépést az Aalborg elleni Bajnokok Ligája meccsre készülő szegediekkel, sőt, 3-0-ra vezettek az álmosan kezdő mieinkkel szemben. A szünet előtt azonban felpörgött a Pick gépezete, és hatgólos előnyt szereztek a szegediek.

A fordulás után már nem tudott feljebb jönni a Komló, viszonylag könnyű gólokat lőttünk, és hamar bele is nyugodott mindenki: ekkora a különbség a két csapat között. Bombac és Stepancic nagyot játszottak, mindketten 7-7 gólt lőttek.