• Nyolc vesztes Eb-meccs után Mikler parádéival: Magyarország–Oroszország 26–25 (14–13)
Ziccer 2020. január 11. 17:39

Ezúttal minden sikerült, a lövőink is remekek voltak, száz százalékkal lőttük a heteseket, és van egy Mikler Rolandunk, aki a második félidőben úgy védett, hogy arra jelzők nincsenek. Mindhárom szegedi játszott a nyitómeccsen.

Magyarország–Oroszország 26–25 (14–13)
Férfi kézilabda Európa-bajnokság, E csoport, 1. játéknap, Malmö, Malmö Arena, vezette: Dalibor Jurinović, Marko Mrvica (horvátok).
Magyarország: Mikler – Hornyák 1, Máthé, Bánhidi 4, Szita 5, Győri 2, Bóka 3. Csere: Sipos 1, Balogh 7/5, Ligetvári 2, Nagy 1, Fekete, Rosta. Szövetségi kapitány: Gulyás István.
Oroszország: Kirejev – Gyibirov 3/1, Szantalov 5, Zsitnyikov 2, Kalaras 4, Skurinszkij 2, Siskarjov 2. Csere: Zabolotyin (kapus), Kovaljov, Szoroka, Andrejev 2, Jermakov 1, Atman, Kotov, Koszorotov 4. Szövetségi kapitány: Eduard Koksarov.
Hétméteresek: 5/5, illetve 3/1.
Kiállítások: 6 perc, illetve 0 perc.

Az oroszok kezdtek, Mikler rögtön szépen védett, mi is elrontottuk az első lövést, Szantalov szerezte az első gólt, Győri Mátyás meg az első magyar gólt, és lett 1–1. Majd Mikler megint védett: Siskarjov lépett be szélről, de jól zárta a szöget, az ellentámadásból meglett az első szegedi gól is: Bánhidi beállóból talált be, majd a túloldalon már sáncolt. Szantalov emelkedett az égig, és egyenlített, ezt mindenki csak nézte, 2–2. Szita szerzett vezetést, amit Gyibirov középről(!), talpról egalizált. Bánhidi ezúttal hetest harcolt ki, Zsitnyikovról, amit a szegedi bányász, Balogh tett be, 4–3. Mikler kivédte Szoroka hetesét, de visszafújták, mert Sipos belépett... Gyibirov már Mikler feje fölé lőtt. Újabb magyar hetes, Balogh most a kapus bal lábához lőtt, 5–4. Az első lerohanásunkat szépen húztuk le Hornyákhoz, és lett először két gólos az előny, ehhez kellett Mikler harmadik védése is, 6–4. Zsitnyikov adott kötényt a csapattársnak, Mikler nem látta a pattintást 6–5. Kirejev ezúttal védte Bánhidi kísérletét, majd Skurinszkij belemenése után újra mi támadhattunk, Hornyák nem tudta kihasználni. Az első emberelőny az oroszoké volt, Máthét ültették le. Mikler újra védett, ezúttal Gyibirov szélről próbálkozott, vállon lőtte a szegedi kapust. Balogh eladta a labdát, Szantalov üres kapuba pattinthatott, 6–6. Győri kapufát lőtt, Gyibiro pedig a saját hatosáról jelentősen az üres kapu mellé, így lett vége a kiállításunknak. Szitát sáncolták le ezután, Kalaras, majd ő szerezte meg a vezetést az oroszoknak, amelyet Szita kiegyenlített, 7–7. Szita elpasszolt, Siskarjov–Gyibirov–gól: nem volt jó nézni, 7–8, időt is kért Gulyás István. Passzívval a „nyakán” lőtt szép gólt Bánhidi Szita passza után, 8–8. Szantalov lőtt erre válaszul álomszép átlövést, hasonlóan príma volt Szita válasza, 9–9, Kalaras sem vacakolt sokat, sajnos, 9–10. Passzívnál kért időt az orosz szövetségi kapitány is, előtte mind a két oldalon egy egy harmatosabb lövést védett Mikler, valamint az időközben beállt Zabolotyin, aki kicsit szokatlanul 2-essel véd a hátán – ilyet jobbára eddig jégkorongkapusoknál láttunk. Gyorsan kellett lőni a passzívnál, Szantalov rontotta el, ahogy Nagy Bence is. Megint Szantalov próbálkozott, szétlőtte az elé emelkedő sáncot, amelyről bepattant Mikler kapujába a labda, 9–11. Siskarjov lépéshibája után Nagy ezúttal tizenegy méterről ágyúzott, 10–11. Gyibirov kétszerindulása után Bánhidinek pattintotta be Nagy Bence, aki emberrel a nyakán, Zabolotyinnal a labdán egyenlített (belekapott az orosz 2-es, de elpattogott a hálóig), 11–11. A vezetést Sipos vette vissza, leindításból, 12–11, erre Zsitynikov válaszolt, 12–12. Nem sokáig vacakoltunk, Ligetvári pattintott átlövésből az orosz kapuba, 13–12. Siskarjovot sáncoltunk le, Mikler pedig védett, így az újabb Ligetvári-gól újabb kétgólos előnyt jelentett, 14–12. Az utolsó percben Jermakov hozta vissza egy gólra az oroszokat, 14–13, ez is lett az első félidő vége.

Gyibirov kezdett zavaróban a második félidő elején, de hiába, ha egyszer eljut Bánhidihez a labda, akkor az (ma) gól, 15–13. Beállógólra, beállógólra lett a válasz, passzívban kapta meg Kalaras, és bepattintotta középre Mikler alatt, 15–14. Győri lépte el, Szantalov is megtette. Balogh majdnem eladta, de Gyibirov kezéről visszapattant hozzá, így már nem adta le, bevetődött, bedobta, 16–14, Skurinszkij felelt rá, 16–15. Megint Balogh, középről, talpról, 17–15. Bóka ziccerével 18–15, először volt három gól a csapatok között. Mikler védett előtte szépen, ő adta a gólpasszt is. Zsitnyikovot sáncoltuk le középen. Győri harcolt ki hetest, Zsolti egyből lövőcsel nélkül beverte a bal felsőbe, egyből időt is kért Koksarov, 19–15. Koszorotov első betörése és első lövése gól lett, Bóka erre dobta a második gólját, 20–16. Az orosz 99-es ezután hetest harcolt ki ugyanazzal a csellel, Gyibirov nem tudta átverni Miklert, szépen védett a Mol-Pick Szeged kapusa. Báénhidi kapufát lőtt, Andrejev lerohanásból szépített, 20–17. Ezek most Koszorotov percei voltak, Fekete hiába rángatta, kitette Siskarjovhoz a szélre, aki belőtte, feketét két percre leültették a horvát bírók, 20–18. Kovaljov állt oda ezúttal a heteshez, Mikler az ő lövésébe is szépen beleállt. Az emberelőny végén kétszer is eladtuk a labdáét, de mindkétszer szerencsénk volt, egész jól megúsztuk a két percet. Koszorotov fésülte meg betörésből Miklert, 20–19. Győri előtt nyílt meg az orosz fal, beugrott a résbe, de mellélőtt. Zsitnyikov is kapufát lőtt, Szita passzát Győri lőtte be a rövidbe, 21–19. Andrejev újra, ki mástól, Koszorotovtól kapta a gólpasszt, 21–20. Győri ezúttal átlöváésből lőtte szét a bal felsőt, majd az oroszok azonnal eladják, lerohanunk, Bóka háromból háromnál tartott ekkor, 23–20. Újra eladják, Sipos a kapufát zúzza szét, majd a kipattanóért harcoló Ligetvárit kiállították a bírók. Atman kidobja a labdát... Szita emberhátrányban Kirejevvel együtt dobott gólt: a magyar átlövő a felső lécre pattintott, onnan a labda az orosz kapus hátára, majd a kapuba került – szó szerint. Az ellentámadásnál Mikler újra zseniálisan védett. Majd megint, Zsitnyikov átlövését, de a kipattanó Kalarasé lett, aki már bedobta, 24–21. Davaj, davaj! – hangzott ekkor az orosz padról. Újra magyar hetes, újra Balogh Zsolt, újra gól, 25–21. Koszorotov nyomult a hatosunkon, valahogy begyötörte Mikler és a kapufa között, 25–22. Győri lőtte el az ellentámadást, Skurinszkij használta ki, 25–23, Balogh átlövését védte Kirejev, Siskarjov a szélről bevetődve egy gólra hozta vissza a csapatát, 25–24. Chema Rodríguez adott angolul tanácsokat a csapatnak, Gulyás István egyetértőleg bólogatott. Gyorsan eladtuk, Gyibirov lefülelte a passzunkat, de hamar visszarendeződtünk, így nem tudtak leindítani minket. Koszorotov viszont egyenlített, 25–25. Balogh tört be, a kapufára pattint, de hetest kapunk, mert nem ment be. Balogh ezt is betette, 26–25. Atman lövését remekül védte Mikler, az ellentámadásból nem lőttünk gólt: Balogh bejátszását Bánhidi nem tudta kihasználni, Kirejev egyszer védett érdemben a második félidőben, most, az ő szempontjukból a legjobbkor. Huszonnégy másodperccel a vége előtt Koksarov időt kért. Az oroszok Gyibirovra játszották ki a figurát, a Vardar szélsője berepült, de Mikler remekül zárta a szöget, a védésével nyertünk 26–25-re.

A Mol-Pick Szeged kapusa lett a meccs embere is. Nyolcat védett.