Ziccer 2019. december 12. 08:12

Fábián Bettina bronzérmes a rövidpályás országos bajnokságon

A Szegedi Úszó Egylet versenyzője harmadik helyen végzett a Kaposváron zajló rövidpályás úszó országos bajnokság nyitónapján.

Fábián Bettina 800 méteres gyorsúszásban állhatott dobogóra. A Szegedi Úszó Egylet sportolója 8 perc 33 másodperc 21 századmásodperces eredménnyel ért célba, alig másfél másodperccel a második Mihályvári-Farkas Viktória (FTC) mögött. A számot Késely Ajna, a Kőbánya SC úszója nyert 8 perc 26 másodperc 23 századmásodperccel.

Fábián Bettina december 13-án tölti a 15. életévét, hozzá képest a 18 éves Késely tapasztalt versenyzőnek számít. Mihályvári-Farkas is nagyon fiatal, a Ferencváros úszója alig múlt 16 esztendős.

Az országos bajnokság nyitónapján a Szegedi Úszó Egylet versenyzői közül Vas Luca és Olasz Anna is A-döntős helyezést ért el a női 800 méteres gyorsúszásban. A szegedi klub mix 4x100 méteres gyorsváltója 4. helyen zárt. Ugyancsak 4. lett Fábián Fanni 200 méter pillangón. Pádár Nikolett az 50 méter gyors B-döntőjében szerepelt, Farkas Tamás pedig 9. lett 1500 méter gyorsúszásban.

Hosszú Katinka három számban is aranyérmet szertzett. A háromszoros olimpiai bajnok – aki a vasárnap befejeződött 25 méteres kontinensviadalon Glasgow-ban négy aranyat nyert – szerdán 100 méter vegyesen, 200 méter pillangón és 100 méter mellen sem talált legyőzőre.

A skóciai Eb-t kihagyó nagymedencés világbajnok Milák Kristófot, a 200 méter pillangó világcsúcstartóját nem tudták megszorongatni legerősebb számában.

* * *

Cimkék: Szegedi Úszó Egylet Fábián Bettina Hosszú Katinka Olasz Anna országos bajnokság rövidfilm úszás