Ziccer 2019. október 13. 19:54

Győztünk, mert győzni kellett: Magyarország–Azerbajdzsán 1–0 (1–0)

Megvan a három pont, elméletileg még van esélyünk a második helyre, a kérdés az, valójában meddig. A végét megköszönhetjük a holland bírónak.

Magyarország–Azerbajdzsán 1–0 (1–0)
Euro 2020, Budapest, Groupama Aréna, E csoport, 7. forduló, vezette: Dennis Higler, asszisztensek: Johan Balder, Joost van Zuilen (hollandok).
Magyarország: Gulácsi – Korhut, Orbán, Baráth, Lovrencsics – Vida, Szoboszlai (Holman, 76.) – Sallai, Kovács, Dzsudzsák, (Nagy, 71.)– Szalai. Szövetségi kapitány: Marco Rossi.
Azerbajdzsán: Balayev – Rahimov, Mustafazade, B. Huseynov, Pashaev – Richard (Abdullayev, 58.), Qarayev, Israfilov – Khalilzade (D. Huseynov, 66.), Sheydaev, Ramazanov (Dadasov, 85.). Szövetségi kapitány: Nikola Jurcevic.
Gól: Korhut (10.)
Sárga lap: Rahimov (12.), Lovrencsics (25.), Israfilov (67.), Korhut (73.), Qarayev (93.), Mustafazade (93.).

A lényeg

• 10. perc: Dzsudzsák jobb oldali, ballábas szögletét kifejelte Sheydaev, de pont Korhut elé, aki kissé balról, 26 méterről, ballal, kapásból a bal alsó sarokba lőtt a lábak között, 1–0.
  • 94. perc: Érvényes gólt vett el a bíró az azeriektől: jobb oldali szabadrúgás után Korhutot simán megelőzte Rahimov, középre fejelt labdája Mustafazade hasáról pattan a kapuba. Dennis Higler kezezést látott...