Ziccer 2019. szeptember 17. 21:14

Nem volt könnyű: Budakalász–MOL-Pick Szeged 27–33 (18–16)

A találkozó 40. percéig tartotta magát a Budakalász, aztán jött Radivojevic, és minden a helyére került.

Budakalász–MOL-Pick Szeged 27–33 (18–16)
Férfi kézilabda NB I, 8. forduló. Budakalász, 500 néző. Vezette: Földesi, Halász.
Budakalász: Váczi D. – Tóth Á. 3, Sinkovits 2, Török 6/1, Nemes 8, Koller 2, Hrabák 1. Csere: Boros, Vasvári (kapusok), Czina, Simotics, Simon, Gábor 4, Váczi M. 1. Vezetőedző: Forgács Gyula.
MOL-Pick Szeged: Alilovic – Sostaric 1/1, Kaspárek 4, Gaber 1, Bánhidi 3, Källman 5, Bombac 2. Csere: Mikler (kapus), Bodó 4, Canellas, Radivojevics 8/3, Maqueda 3, Rosta 1, Henigman 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Hétméteresek: 5/1, illetve 8/4.
Kiállítások: 8, illetve 10 perc.

A szegediek az első félidőben csak egyszer, 1–0-nál vezettek a Budakalász otthonában, a szünet után azonban gyorsan fordítottak, és végül a nyolcgólos Bogdan Radivojevic vezérletével magabiztosan győztek.

A Nemzeti Sport tudósítása szerint a Budakalász határozott játékkal lepte meg a Szegedet, Nemes Richárd góljaival háromgólos előnybe kerültek a Barcelonát legyőző Pickkel szemben.

Nemes nem állt le, a 17. percben már 10–7 volt a Budakalásznak. A félidő végére csak két gólra tudott feljönni a Szeged, ez is csak egy időntúli hetessel sikerült.

A második félidőben aztán észbe kapott a Pick: a 39. pecben már 22–22 volt az állás, majd jött egy 8–0-ás szegedi roham, hogy végül az utolsó tíz percre megint sétagaloppá váljon a mérkőzés. Az 50. perc után 3-3 gólt dobtak a csapatok, így lett 27–33 a vége.