Ziccer 2019. augusztus 26. 10:08

Sikeres volt az éjszakai élményfutás

Szombat este 12 órán át zajlott a Szegedi Sport és Fürdők Kft. által szervezett Run4Night éjszakai élményfutás, amelynek résztvevői az újszegedi Erzsébet-liget rekortán pályáján összesen 7471 kört, vagyis 11206 km-t futottak le.

Többen voltak, akik 12 órán át futottak: a nők között Sija Éva lett az első helyezett 78 km-es távval, míg a férfiak között Dóbé Zsolt 115 km-rel, a második helyezett Raffai János mindössze 1 km-rel maradt le a dobogó legfelső fokáról.

A teljesítményhez a szegedi futók mellett hódmezővásárhelyiek és más környező településekről is hozzájárultak, volt olyan, aki Győrből érkezett a különleges sportos éjszakára. A sportolók között voltak családok, kutyások és ultramaratonisták is.

A Szegedi Sport és Fürdők Kft. a km-eket a Fuss a szegedi Gyermeksebészet javára ajánlotta fel.

A szervezők elmondták, céljuk, hogy jövőre ezt a teljesítményt is felülmúlja a szegedi futóközösség.