Ziccer 2019. július 27. 21:10

Szegedi kajak-kenus éremeső Szolnokon

A kajakozó Kopasz Bálint, a kenus Bodonyi András és a férfi kenunégyes is megismételte egy nappal korábbi, 1000 méteres sikerét a szolnoki kajak-kenu országos bajnokságon, amelynek szombati napján az 500 méteres döntőket rendezték meg.

Kopasz a hosszabb távon aratott magabiztos siker után ezúttal nagyot csatázott Noé Bálinttal, de ismét ő haladt át elsőként a célvonalon. Bodonyi – aki akárcsak pénteken, egy kilométeren, most is megvédte címét – simán győzött Kiss Tamás és Hajdu Jonatán előtt, és a Korisánszky Dávid, Mike Róbert, Sáfrán Mátyás, Bakó Tamás összeállítású kenus kvartett újabb sikeréhez sem férhetett kétség.

Férfi K-2-ben a 2011-es szegedi világbajnokság aranyérmes duója, Tóth Dávid és Kulifai Tamás diadalmaskodott, míg K-4-ben az augusztusi, olimpiai kvalifikációs vb-re készülő Nádas Bence, Birkás Balázs, Kuli István és Tótka Sándor alkotta hajó nyert.

A nőknél kenuban Balla Virág megvédte országos bajnoki címét egyesben és a papírformának megfelelően párosban is ő nyert győri klubtársával, Devecseriné Takács Kincsővel. Kajakban a legjobbak távollétében Hagymási Réka nyerte az egyest, míg párosban a négyesben kétszeres olimpiai bajnok Fazekas-Zur Krisztina és győri csapattársa, Kovács Petra lett az első.

A nap egyetlen 200 méteres fináléja, a K-2 vegyes szám után ugyancsak a győriek duója, Kovács Petra és Lazur Barnabás állhatott a dobogó legfelső fokára.

A vasárnapi zárónapon a további 200-as és az 5000 méteres döntőket rendezik az ob-n.

Eredmények, 500 méter

Férfiak:
K-1:
1.
Kopasz Bálint (Graboplast Győr) 1:47.112 p
2. Noé Bálint (Budapesti Honvéd SE) 1:47.337
3. Solti László (Vasas) 1:49.822

K-2:
1.
Tóth Dávid, Kulifai Tamás (UTE) 1:38.750
2. Hérics Dávid, Kovács Attila (Graboplast Győr) 1:40.235
3. Szendy Márk Szilárd, Törköly Zoltán (NKM Szegedi VSE) 1:40.535

K-4:
1. Nádas Bence, Birkás Balázs, Kuli István, Tótka Sándor (NKM Szegedi VSE, UTE) 1:26.138

2. Erdőssy Csaba, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Kós Benedek (Graboplast Győr, UTE, Szarvas) 1:29.473
3. Apagyi Levente, Csizmadia Kolos, Csontos Zsolt, Kovács Márk (Fémalk Bomba AVSE) 1:30.783

C-1:
1.
Bodonyi András (DVTK) 1:58.464
2. Kiss Tamás (NKM Szegedi VSE) 1:59.859
3.
Hajdu Jonatán (Dunaferr) 2:00.324

C-2:
1.
Slihoczki Ádám, Hajdu Jonatán (Dunaferr) 1:52.682
2. Fekete Ádám, Szőke Attila (UTE) 1:53.047
3. Némedi Konrád, Mike Róbert (KSI SE) 1:58.297

C-4:
1.
Korisánszky Dávid, Mike Róbert, Sáfrán Mátyás, Bakó Tamás (Budapesti Honvéd SE, KSI SE) 1:43.931
2. Kovács Máté, Slihoczki Ádám, Bucsi Bence, Hajdu Jonatán (Dunaferr) 1:45.701
3. Fekete Ádám, Lelovics Dávid, Moldován Milán, Szőke Attila (UTE, MTK) 1:45.816

Nők
K-1:
1.
Hagymási Réka (Budapesti Honvéd SE) 1:55.987
2. Fazekas-Zur Krisztina (Graboplast Győr) 1:57.977
3. Szénási Zsófia (UTE) 1:59.832

K-2:
1.
Kovács Petra, Fazekas-Zur Krisztina (Graboplast Győr) 1:58.680
2. Horváth Alexandra, Verbőczi Eszter (NKM Szegedi VSE) 1:58.940
3.
Torma Bianka Szonja, Malcsiner Eszter (UTE) 1:59.245

K-4:
1.
Szendy Lilla, Malcsiner Eszter, Szabó Ágnes, Szénási Zsófia (KSI SE, UTE) 1:46.471
2. Kovács Petra, Marek Bianka, Kovács Natália, Hujber Flóra (Graboplast Győr) 1:49.511
3. Fülöp Fatime, Fülöp Fanni, Szabó Lili, Pető Adél (City-Gas Tiszafüred SE) 1:52.696

C-1:
1.
Balla Virág (Graboplast Győr) 2:13.742
2. Nagy Bianka (NKM Szegedi VSE) 2:15.337
3. Lakatos Zsanett (UTE) 2:20.437

C-2:
1.
Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső (Graboplast Győr) 2:09.653
2. Molnár Csenge, Nagy Bianka (NKM Szegedi VSE) 2:13.423
3.
Molnár Rebeka, Sáling Laura (Graboplast Győr) 2:24.233

K-2 200 m, vegyes:
1. Kovács Petra, Lazur Barnabás (Graboplast Győr) 39.332 mp
2. Fodróczi Vilmos, Szmrtyka Rebeka (Pécs) 40.337
3. Varga Dominik, Somogyi Szilvia (MTK) 40.767

* * *

Szeged.hu – Minden, ami Szeged! Tartson velünk a Facebookon is!

Cimkék: kajak-kenu NKM Szeged VE Szolnok