Ziccer 2019. május 4. 19:38 Forrás: MTI

Az Építők már Kölnben van

A Veszprém nyolcadik alkalommal jutott elődöntőbe a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, miután a negyeddöntő szombati visszavágóján 29–25-re nyert a német Flensburg ellen, amelyet így kettős győzelemmel búcsúztatott.

Telekom Veszprém–Flensburg-Handewitt 29–25 (17–13)
A Veszprém gólszerzői:
Gajic 6, Nilsson 5, Mahé 4, Nenadic 3, Nagy L., Lékai, Marguc 2-2, Manaszkov, Ilic, Strlek, Blagotinsek, Mackovsek 1-1
Továbbjutott: a Veszprém kettős győzelemmel, 57–47-es összesítéssel

A veszprémiek múlt szerdán 28-22-re nyerték meg a párharc idegenbeli első meccsét. A négyes döntőt június 1-jén és 2-án rendezik Kölnben, az elődöntő párosítását kedden sorsolják.

Az idei lesz a tizedik négyes döntő Kölnben, és – ráadásul sorozatban – a harmadik, amelyen nem vesz részt német csapat.

Vasárnap a MOL-Pick Szeged csatlakozhat. Itthon kell ütni a Vardar Szkopjét, amely nyolc gólos előnnyel jött Újszegedre. Ha az egész meccsen tíz percenként két góllal többet dobnak a kékek, mint a piros–feketék, baj nem lehet. Meg lehet ezt valósítani?

* * *

Szeged300
Cimkék: Bajnokok Ligája férfi kézilabda kézilabda MOL-Pick Szeged SG Flensburg-Handewitt Vardar Szkopje Telekom Veszprém