Hirdetés
Szegeden 2019. március 22. 12:16

Harminc diákot díjazott az ATIVIZIG a víz világnapján

Az Alsó-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság (ATIVIZIG) és a Magyar Hidrológiai Társaság Szegedi Területi Szervezete az Agórában tartotta a víz világnapi ünnepi rendezvényét Szegeden.

Hirdetés

Kádár Mihály az ATIVIZIG műszaki igazgatóhelyettese a Földön lévő vízkészletek megóvására, a hátrányos helyzetű lakosok vízhiány problémájának megoldására, valamint a szennyezett víz élőlényekre gyakorolt káros hatásainak következményeire hívta fel a figyelmet köszöntőjében.

(fotó: Ativizig)

Elismerések az ATIVIZIG-nél

Az 1879. március 12-i szegedi Nagyárvíz évfordulója alkalmából az Alsó-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság minden évben „Alsó-Tisza Vidékért Emlékérem” kitüntetést adományoz a szolgálatában tartósan kiemelkedő teljesítményt nyújtó dolgozóinak. Idén Dési Gábor szakaszmérnök helyettes, Jászné Gyovai Ágnes szakaszmérnök, Kádár Mihály műszaki igazgatóhelyettes, és Szabó József művezető részesült ebben a díjban.

Az ENSZ által meghatározott idei jelmondat a „Vizet mindenkinek!”, amelyhez kapcsolódóan Dudás Árpád, a szegedi vízügy munkatársa tartott ismeretterjesztő előadást. Majd a Rókusi általános iskola gyermekkara tiszai dalcsokort énekelt.

A víz világnapja alkalmából, illetve a szegedi Nagyárvíz 140. évfordulójához kapcsolódóan meghirdetett képzőművészeti- és irodalmi pályázatokra négy korosztályból (óvoda, általános iskola alsó és felső, valamint középiskola) mintegy 260 pályamű érkezett.

A héttagú zsűri titkos pontozását követően összesen huszonnégy pályamunkát, harminc alkotót díjazott.

Nézze meg a rajzokat és az irodalmi műveket írásunk alján, vagy az ATIVIZIG Facebook-oldalán!

A dél-alföldi regionális víz világnapi pályázat díjazottjai

Képzőművészeti alkotások

I. korcsoport (óvoda)
1.
Bekes Júlia (Szeged)
2. Dudás Csombor Csolt (Algyő)
3. Tóth Amira (Algyő).

II. korcsoport (általános iskola alsó tagozat)
1.
Tamás Dorottya (Szeged)
2. Csapatmunka: Konkoly Kitti, Horesnyi Hanna, Simity Éva, Takács Réka, Váradi Sára (Deszk)
3. Batka Laura Sára (Szeged)
különdíjas csapatmunka: Gógán Gréta, László Fruzsina (Szeged).

III. korcsoport (általános iskola felső tagozat)
1.
Géringer Anna Kincső (Bátaszék)
2. holtversenyben Cservenák Petra (Szeged), és csapatmunkával Bazán Bendegúz, Fodor Bence, Padejski Nikolasz (Zákányszék)
különdíjas: Cservenka Eszter (Szeged)

IV. korcsoport (középiskola)
1.
Gruncsity Virág (Battonya)
2. holtversenyben Stájer Anna (Szeged) és Takács Kata (Hódmezővásárhely)
3. Tóth Enikő Tamara (Hódmezővásárhely)
különdíjas: Gábor Csenge (Szeged)

Irodalmi művek

III. korcsoport (általános iskola felső tagozat)
1.
Polyák Emese (Sándorfalva)
2. Kormányos Viktor (Szatymaz)
3. Csipak Miklós (Szeged)
különdíjas: Papp Roland Attila (Szatymaz)

IV. korcsoport (középiskola)
1.
Kocsi Márk (Szabadszállás)
2. Ottinger Péter (Dunaújváros)
3. Hajdu Tibor (Orosháza)
különdíjas: Kiri István (Kelebia)

* * *

Szeged.hu – Minden, ami Szeged! Tartson velünk a Facebookon is!

Szeged300
Cimkék: ATIVIZIG rajzpályázat Szent-Györgyi Albert Agóra víz világnapja