• A szünetben és a végén is 10 lett közte. Magyarország–Angola 34–24 (18–8)
Ziccer 2019. január 13. 20:05 Forrás: mti

A szünetben és a végén is 10 lett közte. Magyarország–Angola 34–24 (18–8)

A második mérkőzését Angola ellen játszotta a magyar férfi kézilabda-válogatott. Az első meccsen meglepetésre csak döntetlent ért el a csapat Egyiptom ellen, így most mindenképpen javítani kellett. Ez sikerült is, 10 góllal 34-24-re nyert a magyar együttes.

Eredmény, csoportkör, 2. forduló, D csoport:
Magyarország–Angola 34–24 (18–8)
Koppenhága, 6000 néző, v.: Kolahouzan, Mousavian Nazhad (irániak)
lövések/gólok: 47/34, illetve 48/24
gólok hétméteresből: 3/3, illetve 3/2
kiállítások: 6, illetve 6 perc
Magyarország: Mikler – Hornyák 2, Bodó 3, Bánhidi 2, Lékai 2, Nagy L. 1, Bóka 5. Cserék: Ilyés, Sipos 1, Jamali 4, Balogh Zs. 4, Juhász Á. 3, Császár 4, Ancsin 2, Ligetvári 1, Székely. Szövetségi kapitányok: Csoknyai István, Vladan Matics

A szokatlanul hangulattalan pénteki magyar–argentin mérkőzéssel ellentétben a több mint száz magyar szurkoló ezúttal nem a saját helyéről, hanem ugyanabból a szektorból figyelte a találkozót, így sokkal jobban tudták biztatni a nemzeti csapatot.

Mivel a magyarok csupán döntetlennel (25–25) kezdték a tornát, Angola pedig nagy meglepetésre legyőzte Katart (24–23), nagy küzdelemre lehetett számítani, ami az első percekben igazolódott is, ám később Mikler Roland védései, illetve két perc alatt három gól megnyugtatta a csapatot (4–1).

Az előző meccsel ellentétben a magyar válogatott most törekedett a gyors ellentámadásokra, és a szélsők is több szerephez jutottak. A támadás és a védekezés közötti átmenetben ezúttal nem hármat, csak egy játékost cseréltek a szövetségi kapitányok, ez is elősegítette a gyors kézilabdát.

Az angolaiak szakvezetője, Filipe Cruz már a hatodik percben időt kért, ám csapatának hátránya folyamatosan nőtt (11–3).

A 22. percben piros lappal azonnal kiállították Bóka Bendegúzt, mert ellenfelének vállát lövés közben ütötte meg. A Balatonfüred balszélsője remekül kezdett, hiszen mind az öt lövését gólra váltotta, amíg a pályán volt. A helyét Juhász Ádám vette át.

Nem volt hibátlan a magyarok játéka, ennek ellenére tovább növelték a különbséget, ami a 25. percben a tíz gólt is meghaladta (16–5).

A második félidő elején a szövetségi kapitányok – a hétfőn 15.30-kor kezdődő Katar elleni meccs közelsége miatt – számos cserejátékosnak lehetőséget adtak, ám Angola egy 4–0-s sorozatot produkált, amire időkérés volt a válasz. Innentől kezdve szinte végig felváltva estek a gólok, a magyarok védekezése már nem volt olyan hatékony, mint korábban, így nem tudták növelni az első félidőben kidolgozott tízgólos előnyüket.

Az afrikaiak legeredményesebb játékosa Edvaldo Ferreira volt, aki kilenc lövésből öt gólt szerzett. A magyar kapusok közül Mikler Roland 18 kísérletből tízet, Székely Márton 21-ből ötöt védett.

A magyar válogatott a D csoportban hétfőn Katarral, szerdán Egyiptommal, csütörtökön pedig az Európa-bajnoki ezüstérmes Svédországgal találkozik. A hatosból az első három jut a középdöntőbe.

Csoknyai István szövetségi kapitány: – Azt gondolom, hogy az első félidőben nagyon fegyelmezetten és nagyon jól játszottunk. Nem tudtuk, hogy Angola milyen játékerőt képvisel, de szerencsére az első 30 perc elég volt arra, hogy eldöntsük a mérkőzést. Örülök, hogy mindent, amit előzetesen megbeszéltünk, végrehajtottak a fiúk. A világbajnokság igazán holnap kezdődik, ez a mai meccs végül inkább felkészülésre volt jó. Holnaptól azonban már olyan csapatok ellen kell játszanunk, akik jóval nagyobb játékerőt képviselnek. A holnapi, Katar elleni találkozóra, ma még egy kis videózással készülünk, holnap délelőtt pedig taktikai megbeszélés lesz. Megpróbálunk alaposan felkészülni ellenük.

Mikler Roland: – Úgy érzem az angolai válogatott most nem tudott meglepni bennünket. Igaz, kevés volt az idő felkészülni rájuk, de ma meg tudtuk mutatni az igazi arcunkat ezen a VB-n. Biztosak voltunk benne, hogy nem lesz könnyű meccs, de mindenki odatette magát, főleg az első félidőben, ahol megmutattuk a csapat erejét. Most fújták le a meccset és már az egész csapat a hétfői, Katar elleni összecsapásra koncentrál. Ma még megpróbálunk pihenni, de már videózni is fogunk. Nagyon szeretném, hogy ugyan ezt az arcát tudná majd holnap is mutatni a csapat.

Ligetvári Patrik: – Elégedett vagyok a csapat teljesítményével, mivel már az első félidőben el tudtuk dönteni a mérkőzést. A kulcsjátékosokat tudtuk pihentetni, ez fontos, mert rájuk a holnapi mérkőzésen nagy szükség lesz. Nagyon nehéz mérkőzésre számítok, hisz Katarnak óriási szüksége lesz a két pontra, de nekünk is csak a győzelem az elfogadható eredmény, minden pontot meg kell szereznünk.