Ziccer 2018. szeptember 12. 09:20 Forrás: pickhandball.hu

Gólparádét rendezett a Szeged az Eger ellen

Elsöprő győzelmet aratott a bajnokság harmadik fordulójában a MOL-Pick Szeged a DVTK-Eger ellen hazai pályán, az újszegedi sportcsarnokban. A mérkőzés végén 42-27 állt az eredményjelzőn.

Ezen a mérkőzésen is pihent három játékos: Mirko Alilovic, Stefán Rafn Sigurmannsson és Mario Sostaric. Az Eger ellen mutatkozott be tétmérkőzésen Nik Henigman.

A mérkőzés gyors 3 szeged góllal kezdődött. Bombac ismét a csapat legjobbja volt, gólpasszokat adott és gólokat lőtt. A 8. percben már 6-2 volt az eredmény, ekkor időt is kért az Eger. A 20. percben már 10 gólos volt a különbség.

A kapuban Marin Sego megint káprázatosan védett, nem véletlen, hogy az első félidőben csak 9 gólt tudott lőni neki a vendég együttes.

A második félidőben továbbra is „harapott” a Szeged, a 37 percben pontosan dupla annyi gólt szerzett, mint a vendég együttes (26-13)

Természetesen ilyen meggyőző különbségénél a fiatalok is pályára léphettek, a kapuban Nagy Martin, mezőnyben Stanislav Kaspárek, Stefan Sunajko és Nik Henigman, hogy rutint szerezzenek.

A MOL-Pick Szeged legközelebb már nemzetközi porondon méretteti meg magát, a Bajnokok Ligája első fordulójában a PPD Zagreb vendége lesz a csapat, Eszéken, vasárnap este 8 órakor.

Juan Carlos Pastor, a MOL-PICK Szeged vezetőedzője a csapat honlapjának nyilatkozott a mérkőzés után: – Gratulálok az Egernek a Tatabánya elleni döntetlenjéhez. Keményen kezdtünk ma, nagyon jól védekeztünk, sokat futottunk és támadásban is jók voltunk. Meccsről meccsre jobb ritmusban játszunk, a következőn is így lesz, remélem folyamatosan tovább javulunk még. Kihasználtuk a mai meccset arra, hogy a juniorok és az újak több lehetőséget kapjanak. Utóbbiaknak több idő kell még, mert volt, aki sérüléssel bajlódott korábban.

MOL-PICK Szeged–DVTK-Eger 42–27 (22–9)
K&H férfi kézilabdaliga, 3. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Réti, Szedmák.
MOL-PICK Szeged: Sego 1 - P. Rodríguez 5, Balogh 2, Bombac 4/2, Gaber 2, Bodó 5, Källman 1. Csere: Nagy M. (kapus), Maqueda 1, Blazevic, Sunajko 5, Bánhidi 1, Henigman 3, Canellas 5/2, Kaspárek 6, Zsitnyikov 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
DVTK-Eger: Lorger - Lezák 3, Rédei 1, Hegedüs 4, Kiss G., Bernatonis 6, Szepesi I. Csere: Repóth (kapus), Takács 6/1, Füzi 1, Dobó 2, Molnár, Vaskó 2, Tóth 1, Szepesi N. 1. Vezetőedző: Tóth Edmond.
Hétméteres: 4/4, illetve 2/2.
Kiállítás: 2, illetve 6 perc.