Éremeső: az egyik legeredményesebb klub az NKM Szeged VE volt a kajak-kenu vb-n

Jövőre Szegeden lesz az olimpiára kvalifikáló világbajnokság. A portugáliai szereplés több, mint biztató.

• Három világbajnoki cím,
  • egy ezüstérem,
  • egy bronzérem,
  • hat döntős helyezés.

Tegyük azt is hozzá, ahol az NKM Szeged VE versenyzői rajthoz álltak, ott döntőbe is jutottak a Montemor-o-Velhóban rendezett kajak-kenu világbajnokságon. A szegedi klub az egyik legeredményesebb hazai egyesület volt Portugáliában. Ők szállították a sikereket:

• Bodonyi András egy hetedik helyezés.

Nyugodtan bizakodhatunk, és dagadhat a keblünk, és ha már előre tekintünk a jövőbe, akkor pláne büszkék lehetünk: 2019-ben ezeknek a versenyzőknek hazai pályán szurkolhatunk, hiszen jövőre a Maty-éren rendezik a gyorsasági kajak-kenu világbajnokságot, amely ráadásul a legjelentősebb kvalifikációs versenye lesz a 2020-as tokiói olimpiának. Összesen hat arannyal, egy ezüsttel, két bronzzal és rengeteg értékes helyezéssel zárta Magyarország a világbajnokságot, ezzel meg is nyerte hazánk az összetett pontversenyt, tehát a legeredményesebb nemzet lettünk, a magyar női kajakosok lettek a legeredményesebbek. Az éremtáblázaton csak a németek tudtak bennünket megelőzni hét arannyal, négy ezüsttel és két bronzzal. Olimpiai számokban három arany-, egy ezüst- és egy bronzérem a magyar mérleg.

Azt se feledjük: Kopasz Bálint a „szomszédból”, Algyőről negyedik lett kajak egyes 1000 méteren, milliméterekkel maradva csak le a dobogóról.

Kattintson képünkre, nézze meg az MTI fotóit a klub érmes versenyzőiről!

Videónk is van! Nézze meg a Szeged Televízió összefoglalóját!