Ziccer 2018. július 2. 17:52 Forrás: MTI

Most semmi meglepetés: simán nyertek a brazilok Mexikó ellen

Neymar gólt lőtt és Firminiónak gólpasszt adott, Brazília 2-0-ra győzött, ott van a legjobb nyolc között. Mexikó zsinórban hetedjére esett ki a 16 között.

Brazília-Mexikó 2-0 (0-0)
Szamara, 41 970 néző, vezette: Gianluca Rocchi (olasz)
Brazília: Alisson - Fagner, Thiago Silva, Miranda, Filipe Luís - Paulinho (Fernandinho 80.), Casemiro - Willian (Marquinhos, 91.), Philippe Coutinho (Roberto Firmino, 86.), Neymar - Gabriel Jesus
Mexikó: Guillermo Ochoa - Edson Álvarez (Jonathan dos Santos, 55.), Hugo Ayala, Carlos Salcedo, Jesús Gallardo - Héctor Herrera, Rafael Márquez (Miguel Layún, a szünetben), Andrés Guardado - Hirving Lozano, Javier Hernández (Raúl Jiménez, 60.), Carlos Vela
Gólszerzők: Neymar (51.), Roberto Firmino (88.)
Sárga lap: Filipe Luís (43.), Casemiro (59.), illetve Álvarez (38.), Herrera (55.), Salcedo (77.), Guardado (92.)

A kezdés után a brazilok magabiztossága gyorsan elszállt, a bátor játékot felvállaló mexikóiak pár húzásból felértek és veszélyt is teremtettek Alisson kapujánál. A 25. percben Neymar villant, a lehetőség pedig felébresztette az addig tanácstalan dél-amerikaiakat. A folytatásban több dolga akadt Ochoának – Coutinho lőtt a tizenhatosról, Gabriel Jesus cselezte magát helyzetig –, de a kicsit talán elfáradó, a középpályát így átengedő közép-amerikai csapat ellen nem tudta gólra váltani mezőnyfölényét az ötszörös vb-aranyérmes.

Ochoa és Coutinho párbaja vezette fel a második félidőt, de kevéssel később már a mexikói kapus sem tudta megakadályozni, hogy Brazília megérdemelten vezetést szerezzen. Az 51. percben Neymar vezette keresztbe a labdát a mexikói tizenhatoson, majd sarokkal kiugratta Williant. Utóbbi majdnem az alapvonalig vezette a labdát, beadására Gabriel Jesus és Neymar érkezett vetődve, végül utóbbi spiccel juttatta a labdát a kapuba három méterről (1-0).

Mexikó cserékkel és a csapat átszervezésével mezőnyfölényt harcolt ki, de hiába támadott, helyzeteket nem tudott kialakítani. Ellentétben az olykor veszélyesen kontrázó brazilokkal, akik sokszor megelégedtek ugyan a labdatartással is, de a hajrában második találatukkal bebiztosították a sikerüket. A 88. percben Neymar sprintelt el a bal szélen, lapos beadása után a két perce pályán lévő Roberto Firmino két méterről, belsővel a kapuba rúgta a labdát (2-0).

Mexikónak sorozatban hetedszer jelentette a végállomást a vb-nyolcaddöntő, Brazília eközben egymás után hetedszer jutott negyeddöntőbe. A vb-k történetében Brazília ötödször mérkőzött meg Mexikóval, a mérlege: négy győzelem, egy döntetlen és 13-0-s gólkülönbség.

A brazilok a pénteki negyeddöntőben a 20 órakor kezdődő Belgium-Japán összecsapás győztesével találkozik Kazanyban.

Frissítés: összejött az álommeccs: a belgák ellen játszanak Neymárék a négy közé jutásért.