• Simán verték a brazilok a szerbeket, csoportelsőként mennek a tizenhat közé
Ziccer 2018. június 27. 22:56 Forrás: MTI

Simán verték a brazilok a szerbeket, csoportelsőként mennek a tizenhat közé

Az első félidőben Paulinho balettmutatványával szerezték meg a vezetést a brazilok, a másodikban pedig Neymar tökéletes szöglete után Thiago Silva fejelt a szerbek kapujába. Szerbia kiesett.

Szerbia–Brazília 0-2 (0-1)
Moszkva, Szpartak Stadion, 44 190 néző, vezette: Alireza Faghani (iráni)
Szerbia: Vladimir Stojkovic - Antonio Rukavina, Nikola Milenkovic, Milos Veljkovic, Aleksandar Kolarov - Nemanja Matic, Sergej Milinkovic-Savic - Dusan Tadic, Adem Ljajic (Andrija Zivkovic, 74.), Filip Kostic (Nemanja Radonjic, 82.) - Aleksandar Mitrovic (Luka Jovic, 89.)
Brazília: Alisson - Fagner, Thiago Silva, Miranda, Marcelo (Filipe Luís, 10.) - Paulinho (Fernandinho, 66.), Casemiro - Willian, Philippe Coutinho (Renato Augusto, 79.), Neymar - Gabriel Jesus
Gólszerzők: Paulinho (36.), Silva (68.)
Sárgalap: Ljajic (33.), Matic (48.), Mitrovic (70.)

Sérüléssel indult a mérkőzés, korán elvesztette a balhátvéd Marcelót a brazil válogatott. A mecsen mindkét csapatnak a győzelem jelentette csak a biztos továbbjutást, ehhez bő fél óra meddő mezőnyfölény után Paulinho találatával a brazilok kerültek közelebb. A 36. percben egy hosszú ívelést követően a Barcelona játékosa 12 méterről a kilépő kapus fölött egy balettmozdulattal a hálóba emelte a labdát (1-0).

Az első félidőben a kevés gólszerzési kísérlet mellett (négy brazil és három szerb kapura tartó lövés) a brazilok minimális fölényben játszottak, 58 százalékban volt náluk a labda.

A második félidőben is a brazilok akarata érvényesült, ez egyre inkább megmutatkozott helyzetekben is. Egy szöglet után kétgólosra növelték előnyüket: 68. percben Neyamar bal oldali beadására érkezett jó ütemben Thiago Silva, és négy méterről a rövid kapufa mellé fejelt (2-0).

Ezt követően még inkább a szerbek térfelén zajlott a játék, a brazilok többször a kapujuk elé szorították ellenfelüket. Több gólt viszont már egyik csapat sem rúgott.

Neymarék a győzelemmel a csoport élén zártak, így hétfőn Szamarában Mexikóval találkoznak. A szerbek búcsúztak az oroszországi tornától.

* * *

Cimkék: foci-vb 2018 Brazília FIFA foci foci-vb labdarúgás labdarúgó-világbajnokság Oroszország Szerbia világbajnokság