Ziccer 2018. június 25. 22:16 Forrás: MTI

Irán: Ali Beiranvand - Ramin Rezaeian, Madzsid Hosszeini, Morteza Pouraligandzsi, Ehszan Hadzsszafi (Milad Mohammadi, 56.) - Mehdi Taremi, Alireza Dzsahanbakhsh (Szaman Goddosz, 70.), Szaeid Ezatolahi (Karim Anszarifard, 76.), Omid Ebrahimi, Vahid Amiri - Szardar Azmoun
Portugália: Rui Patrício - Cédric, Pepe, José Fonte, Raphael Guerreiro - Ricardo Quaresma (Bernardo Silva, 70.), William, Adrien Silva, Joao Mário (Joao Moutinho, 84.) - André Silva (Goncalo Guedes, 96.), Cristiano Ronaldo
Gólszerzők: Anszarifard (93. - 11-esből), illetve Quaresma (45.)
Sárgalap: Hadzsszafi (52.), Szardar (54.), illetve Raphael (33.), Quaresma (64.), Ronaldo (83.), Cédric (98.)

Idegesen kezdett az iráni együttes, a portugálok akarata érvényesült az első félórában, amelyet követően lassan magukra találtak az ázsiaiak. Ennek ellenére változatlanul a kontinensbajnok portugálok irányítottak, és a szünet előtt egy gyönyörű találattal a vezetést is megszerezték. A 45. percben kényszerítő után Quaresma szinte a 16-os vonalától jobb külsővel csavart a hosszú felső sarokba (0-1).

A szünetet követően továbbra is nyomást gyakoroltak az európaiak, akik videózás után büntetőhöz jutottak, ám Cristiano Ronaldo bal alsóba tartó, pocsék lövését könnyedén hárította a kapus. A kimaradt lehetőség kissé megfogta az Európa-bajnok csapatot, míg az irániak támadójátékát lelkesebbé tette, így a többszöri videózással tarkított, kaotikus hajrában mindkét kapu előtt adódott veszélyhelyzet.

A 90. percben a labda a portugál 16-oson belül egy fejpárbaj után Cédric kezéhez ért, és videózás után a játékvezető büntetőt ítélt. Ezt Anszarifard a kapu bal felső sarkába lőtte (1-1).

Ezután a hajrában megvolt Iránnak megvolt a lehetősége a győzelmet, és ezáltal továbbjutást érő gól megszerzésére is, de csatáruk kihagyta a helyzetet.

A döntetlennel a portugálok jutottak a 16 közé, ahol szombaton Szocsiban az A csoportban első Uruguayjal találkoznak. Irán kiesett.