• Tét nélküli meccs, győzelem az utolsó pillanatban: Szaúd-Arábia-Egyiptom 2-1
Ziccer 2018. június 25. 18:03 Forrás: MTI

Tét nélküli meccs, győzelem az utolsó pillanatban: Szaúd-Arábia-Egyiptom 2-1

Rekord dőlt a meccsen: pályára lépett a világbajnokságok történetének legidősebb játékosa. Nem volt berozsdásodva az öreg: az egyiptomi kapus 11-est is hárított.

Szaúd-Arábia-Egyiptom 2-1 (1-1)
Volgográd, Volgográd Aréna, 36 823 néző, vezette: Wilmar Roldan (kolumbiai)
Szaúd-Arábia: Jasszer al-Moszajlem - Mohammed al-Brejk, Oszama Havszavi, Motaz Havszavi, Jasszer al-Sahrani - Hattan Bahebri (Muhannad Assziri, 65.), Szalman al-Faradzs, Abdullah Otajf, Huszein al-Mogahvi, Szalem al-Davszari - Fahad al-Muvallad (Jahja al-Sehri, 79.)
Egyiptom: Esszam El-Hadarj - Ahmed Faszj, Ali Gabr, Ahmed Hegazi, Mohamed Abdel-Safj - Mohamed Elneny, Tarek Hamed - Mohamed Szalah, Abdallah Szaid (Amr Varda, 45+7.), Trezeguet (Kahraba, 81.) - Marvan Mohszen (Ramadan Sobhi, 64.)
Gólszerző: Szalman (45+6.), Szalem (95.), illetve Szalah (22.)
Sárgalap: Gabr (45+5.), Faszj (86.)

A záróforduló előtt pont nélkül álló csapatok összecsapása világbajnoki csúcsot hozott, ugyanis az egyiptomiak kapuját őrző Esszam el-Hadarj 45 évesen és 161 naposan a vb-k történetének legidősebb pályára lépett játékosa lett. A nemzeti csapat mezét 159. alkalommal magára öltő kapus a kolumbiai Faryd Mondragón korrekordját adta át a múltnak.

A volgográdi találkozón korán vezetést szerzett az egyiptomi válogatott, amely 1934 után lőtt újra akciógólt vb-n – akkor a magyaroktól elszenvedett 4-2-es vereség alkalmával Abdel Rahman Favzi duplázott a nyolcaddöntőben. A 22. percben Szalah egy hosszú indítást követően a 16-os vonalától a teljesen érthetetlenül kimozduló kapus felett ívelte a labdát a hálóba (0-1). Ez volt Szalah 50. találata tétmérkőzésen ebben az idényben.

Előnyben is Egyiptom alakított ki nagyobb veszélyhelyzeteket, mégis egyenlíthetett volna a labdát többet birtokló a szaúdi együttes: egy egyiptomi kezezést követően a 39. percben, Fahad al-Muvallad jobbra, félmagasan lőtt büntetőjét a keresztlécre ütötte a veterán El-Hadarj. Aztán hosszabbítás miatt a 47. percben Gabr lökte meg Fahadot az egyiptomi 16-oson belül, a játékvezető pedig hosszas videózást követően jóváhagyta a megítélt büntetőt. A tizenegyest Szalman a kapu jobb oldalába rúgta, ezt El-Hadarj már nem tudta védeni. Így 1-1-es döntetlennel mentek szünetre a csapatok.

A fordulást követően a játék nem változott, mezőnyben fölényben volt a szaúdi gárda, és kapura tartó lövése is több volt, ez pedig végül az utolsó pillanatban hozta meg számukra a három pontot érő találatot. A 95. percben Szalem egy pörgetett passz után az ötös jobb sarkáról a hosszú alsóba lőtte a labdát (2-1).

A találkozónak már nem volt tétje, mindkét csapat kiesett a világbajnokságról.

(fotó: fifa.com)