• Suárezék visszarántották a valóságba a házigazdát: Uruguay-Oroszország 3-0
Ziccer 2018. június 25. 17:56 Forrás: MTI

Suárezék visszarántották a valóságba a házigazdát: Uruguay-Oroszország 3-0

Simán győzött Uruguay csapata az oroszok ellen, a végén Cavani is betalált, tökéletes csoportkört zárva mennek a tizenhat közé. Másodikként az oroszok is ott vannak.

Uruguay-Oroszország 3-0 (2-0)
Szamara, 41 970 néző, vezette: Malang Diedhiou (szenegáli)
Uruguay: Fernando Muslera - Sebastian Coates, Diego Godín, Martin Cáceres - Nahitan Nandez (Cristian Rodríguez, 73.), Matia Vecino, Lucas Torreira, Rodrigo Bentancur (Giorgian De Arrascaeta, 63.), Diego Laxalt - Luis Suárez, Edinson Cavani (Maximiliano Gómez, 93.)
Oroszország: Igor Akinfejev - Igor Szmolnyikov, Ilja Kutepov, Szergej Ignasevics, Fjodor Kudrjasov - Roman Zobnyin, Jurij Gazinszkij (Daler Kuzjajev, a szünetben) - Alekszandr Szamedov, Alekszej Mirancsuk (Fjodor Szmolov, 60.), Gyenyisz Cserisev (Mario Fernandes, 38.) - Artyom Dzjuba
Gólszerzők: Suárez (10.) Cserisev (23., öngól), Cavani (90.)
Kiállítva: Szmolnyikov (36.)
Sárgalap: Betancur (59.), illetve Gazinszkij (9.), Szmolnyikov (27., 36.)

36. perc: Szmolnyikov hátulról becsúszva szabálytalankodott Laxalttal, emiatt megkapta második sárga, majd az ezért járó piros lapját a játékvezetőtől.
90. perc: Egy jobboldali szögletet Godín fejelt nagy erővel kapura hat méterről, Akinfejev bravúros védése után Cavani kotorta be a labdát közvetlen közelről a hálóba (3-0).

Az első két meccsén egyaránt győztes válogatottak összecsapásán Uruguay a legnagyobb sztárja, Luis Suárez szabadrúgásgóljával már a 10. percben megszerezte a vezetést. Suárez 16,5 méterről, a kapu bal oldaláról végezhette el a ponrúgást, amit nagy erővel a jobb alsó sarokba lőtt a sorfal mögé bemozgó, majd onnan visszavetődő Akinfejev keze mellett (1-0). A házigazda orosz csapatnak ezt követően voltak helyzetei, de a játékosok vagy a befejezésnél hibáztak, vagy a századik válogatottságát ünneplő Fernando Muslera tudott védeni.

A 23. percben egy uruguayi szöglet után a kifejelt labdát Laxalt lőtte kapura 20 méterről, a hosszú sarok felé tartó kísérletbe Cserisev olyan szerencsétlenül ért bele, hogy a labda az irányváltoztatást követően Akinfejev kapust becsapva a rövid alsó sarokba pattogott (2-0). A peches öngól után Igor Szmolnyikov kilenc percen belül két sárgát kapott, így az oroszok nemcsak kétgólos-, de emberhátrányba is kerültek.

A második félidőben egyik csapat sem diktált túl nagy tempót, a kisebb-nagyobb helyzetek ellenére úgy tűnt, mindkét válogatott már az egyenes kieséses szakaszra tartalékol. Azért a dél-amerikaiaknak volt több helyzete, ezekből láthatóan igyekeztek gólt rúgatni a még gólnélkül sztártámadóval, Cavanival, aki több ilyen lehetőséget is kihagyott (az egyikben Suárez simán gólt lőhetett volna, de lepasszolta, Cavani viszont nem tudta berúgni), végül egyet az utolsó percben Cavani azért csak gólra váltott.

Az uruguayiak győzelmüknek köszönhetően legközelebb szombat este nyolc órakor, Szocsiban lépnek pályára a B-csoport másodikja ellen, míg az oroszok a B-csoport győztesével mérkőznek majd vasárnap 16 órától a moszkvai Luzsnyiki Stadionban.

Az, hogy Uruguay és Oroszország kivel játszik a nyolcaddöntőben, az esti Spanyolország-Marokkó, valamint Portugália-Irán összecsapások után derül ki.

(fotó: fifa.com)