• Nagyon simán nyert Kolumbia, Lengyelország biztos kieső: Lengyelország–Kolumbia 0-3
Hirdets
Ziccer 2018. június 24. 21:58 Forrás: MTI

James Rodríguez vezetésével a kolumbiaiak lefocizták a lengyeleket, akik hiába bíztak Lewandowskiban, a sztár csak vergődött.

Lengyelország–Kolumbia 0-3 (0-1)
Kazany, 42 873 néző, vezette: Cesar Arturo Ramos (mexikói)
Kolumbia: David Ospina - Santiago Arias, Davinson Sanchez, Yerri Mina, Johan Mojica - Abel Aguilar (Mateus Uribe, 32.), Wilmar Barrios - Juan Cuadrado, Juan Quintero (Jefferson Lerma, 73.), James Rodríguez - Radamel Falcao (Carlos Bacca, 78.)
Lengyelország: Wojciech Szczesny - Lukasz Piszczek, Jan Bednarek, Michal Pazdan (Kamil Glik, 80.) - Bartosz Bereszynski (Lukasz Teodorczyk, 72.), Grzegorz Krychowiak, Jacek Góralski - Piotr Zielinski, Maciej Rybus, Dawid Kownacki (Kamil Grosicki, 57.) - Robert Lewandowski
Gólszerzők: Mina (40.), Falcao (70.), Cuadrado (75.)
Sárgalap: Bednarek (61.), Góralski (85.)

A meccs 10. percére a dél-amerikai együttes egyértelmű mezőnyfölényt harcolt ki, de sok futással és lendületes teljesítménnyel hiába irányította a mérkőzést, a helyzeteit nem tudta befejezni. Az első félidő hajrájában aztán megérdemelten jutott vezetéshez a kolumbiai csapat: a 40. percben a jobb oldalon kis szögletet végeztek el a kolumbiaiak, a James Rodríguez által beemelt labdát a középen üresen hagyott Yerri Mina 4 méterről fejelte a kapuba (1-0). A lengyelek rendkívül passzívan játszottak, az ellenfél kapujára semmilyen veszélyt nem jelentettek, kulcsemberük, Robert Lewandowski csak vergődött a védők között.

A második félidőben kijött a szorításból a lengyel együttes, de gólhelyzetig csak egyszer jutott – Lewandowski lövését védte Ospina –, miközben a kolumbiai védelem végig fegyelmezett maradt. A dél-amerikai csapat kontráiban viszont mindig több veszély volt, a félidő közepén öt perc alatt el is döntötték a meccset. A 70. percben Quintero ugratta ki a leshatáron álló Falcaót, aki a jobbösszekötő helyén ziccerben, 13 méterről külsővel az elvetődő Szczesny alatt a kapu jobb alsó sarkába lőtt (2-0). Aztán a 75. percben James Rodríguez lőtte a labdát a lengyel védővonal mögé, a nagy sprintet kivágó Cuadrado ziccerben lőtt 15 méterről a lengyel kapu bal alsó sarkába (3-0).

Lengyelország eddig két vereségével az első biztosan kieső európai válogatott.

(fotó: fifa.com)