Hirdets
Ziccer 2018. június 24. 18:53 Forrás: MTI

Nem bírtak egymással: Japán-Szenegál 2-2

Az utolsó kör előtt ezzel mindkét csapatnak négy pontja van, így biztató helyzetből várhatják csütörtöki utolsó összecsapásaikat.

Japán-Szenegál 2-2 (1-1)
Jekatyerinburg, 32 572 néző, vezette: Gianluca Rocchi (olasz)
Japán: Kavasima Eidzsi - Szakaj Hiroki, Josida Maja, Sodzsi Gen, Nagatomo Juto - Haszebe Makoto, Sibaszaki Gaku - Haragucsi Genki (Okazaki Sindzsi, 75.), Kagava Sindzsi (Honda Kejszuke, 72.), Inui Takasi (Uszami Takasi, 87.) - Oszako Juja
Szenegál: Khadim Ndiaye - Youssouf Sabaly, Kalidou Koulibaly, Salif Sané, Moussa Wague - Pape Alioune Ndiaye (Cheikh N'Doye, 81.), Alfred N'Diaye (Cheikhou Kouyate, 65.), Idrissa Gana Gueye - Ismaila Sarr, Mbaye Niang (Mame Diouf, 86.), Sadio Mané
Gólszerzők: Inui (34.), Honda (78.), illetve Mané (12.), Wague (71.)
Sárgalap: Inui (68.), Haszebe (94.), illetve Niang (59.), Sabaly (90.), C. N'Doye (91.)

Jól kezdte a mérkőzést az afrikai együttes – ami az első fordulóban a lengyel válogatottat győzte le –, és a Liverpoolban játszó Sadio Mané szerencsés góljával a vezetést is gyorsan megszerezte. A 12. percben Sabaly bal oldalról, 10 méterről lőtt kapura, a labdát Kavasima úgy védte ki, hogy az a közvetlenül előtte álló Mané térdéről a hálóba pattant (0-1).

Ezt követően ugyan még volt helyzete Szenegálnak is, de a japán csapat is egyre bátrabb támadójátékot mutatott. Az ázsiaiak egy szép akció végén még az első félidőben kiegyenlítettek. A 34. percben Nagatomo vett le szép mozdulattal egy hosszú indítást a balösszekötő helyén, becselezte magát a büntetőterületen belülre, majd a labdát a lábáról lelopó csapattársa, Inui 10 méterről kilőtte a hosszú alsó sarkot (1-1).

A fordulás után is a japán csapat volt a kezdeményezőbb, nagy gólhelyzetig, valamint Inui Takasi révén egy keresztlécig is eljutott, a hajrát azonban így is Szenegál kezdhette előnyből: a 71. percben bal oldali akció végén Sabaly lapos labdájáról maradt le középen Niang, de a hosszú oldalon teljesen egyedül érkező Wague az ötös sarkáról a rövid felső sarokba lőtt (1-2).

A japánok szövetségi kapitánya, Nisino Akira ezt követően a pályára küldte Honda Kejszukét, aki hat perccel később kiegyenlített: 78. percben Oszako jobb oldali beadásánál Sané elfejelte a szenegáli kapus keze elől a labdát, a túloldalon Inui az alapvonalról középre gurított, a csereként beállt Hondának öt méterről csak az üres kapuba kellett passzolnia (2-2). Ezzel sorozatban harmadik világbajnokságán talált be.

Az utolsó percekben már mindkét csapat elsősorban az eredmény megtartására figyelt, így döntetlen lett a vége.