Ziccer 2018. június 23. 15:55 Forrás: MTI

Kiütéses győzelem a szombati első meccsen: Belgium-Tunézia 5-2

A tunéziaiaknak esélyük sem volt a belga válogatott ellen. Már a szünetben 3-1 volt az állás.

Belgium-Tunézia 5-2 (3-1)
Moszkva, 44 190 néző, vezette: Jair Marrufo (amerikai)
Belgium: Thibaut Courtois - Toby Alderweireld, Dedryck Boyata, Jan Vertonghen - Thomas Meunier, Kevin De Bruyne, Axel Witsel, Yannick Carrasco - Dries Mertens (Youri Tielemans, 86.), Romelu Lukaku (Marouane Fellaini, 59.) - Eden Hazard (Michy Batshuayi, 68.)
Tunézia: Fárúk Ben Musztafí - Dylan Bronn (Hamdi Nagguez, 24.), Szíám Ben Júszef (Johan Benaluane, 41.), Jasszin Meriah, Alí Malúl - Ferdzsáni Szászí (Naim Szliti, 59.), Elljesz Shíri, Szaif-Eddine Haui - Fahr al-Din Júszef, Vahbí Hazrí, Anisz Badri
Gólszerzők: E. Hazard (7., 51., az elsőt 11-esből), Lukaku (17., 45+3.), Batshuayi (90.), illetve Bronn (18.), Hazrí (93.)
Sárgalap: Szászí (14.)

93. perc: Hazrí kapott pontos átadást a kapu előterében Hamdi Naggueztől, és a kapu bal oldalába lőtte a labdát (5-2).

Nagy lendülettel kezdte a mérkőzést a jóval esélyesebbnek tartott belga válogatott, ami már a meccs elején több helyzetet kialakított, és egy tizenegyessel, illetve egy akciógóllal gyorsan előnybe került. A 6. percben Szíám Ben Júszef a tizenhatos vonalán szabálytalankodott Eden Hazard-ral szemben. Az amerikai játékvezető a videobírós stábbal egyeztetve büntetőt ítélt, amit Hazard be is lőtt (1-0). A világbajnokság 27. mérkőzésén ez volt a 13. büntető. Az előző, brazíliai vb-n a 64 meccsen összesen ítéltek ennyit a játékvezetők, de akkor még nem állt volt videobíró.

Tíz perccel később a 17. percben Mertens lapos passzát Romelu Lukaku 15 méterről lőtte a hálóba (2-0), mire a 18. percben Hazrí szabadrúgását az öt és feles vonaláról Dylan Bronn fejelte a kapuba, így Tunézia némileg váratlanul szépített (2-1).

A folytatásban is Belgium futballozott fölényben, de mindkét oldalon adódtak lehetőségek, és a szünet előtt Lukaku révén visszaállt a kétgólos különbség. A hosszabbítás miatt a 48. percben Meunier labdáját 12 méterről emelte a kapuba (3-1). A Manchester United csatára az első fordulóban, Panama ellen is duplázott, ez egymást követő világbajnoki mérkőzéseken legutóbb 1986-ban Diego Maradonának sikerült. A belga válogatott történetének legeredményesebb játékosa, Lukaku már 40 gólnál jár.

A második félidőben sem változott sokat a játék. Eden Hazard is megszerezte második gólját: az 51. percben De Bruyne remek átadása után Hazard egy védőt és a kapust is kicselezte, majd tíz méterről a hálóba lőtt (4-1).

A folytatásban is számos nagy lehetőség adódott a belgák előtt. Ezek közül csak egyet tudtak kihasználni: a 90. percben Tielemans ívelte az ugyancsak csereként beállt Batshuayi elé a labdát, ő pedig közelről a kapu hosszú alsó sarkába lőtt (5-1).

A végeredményt pedig Vahbí Hazrí állította be a 93. percben: Hazrí kapott pontos átadást a kapu előterében Hamdi Naggueztől, és a kapu bal oldalába lőtte a labdát (5-2).

A belgák a tornán rekordot jelentő 12 alkalommal találták el a kaput.

A spanyol Roberto Martínez szövetségi kapitány a 22. mérkőzésén a 16. győzelmét ünnepelhette a belga válogatott élén. Csapata nagy lépést tett a nyolcaddöntőbe kerülés felé, bár matematikailag még nem biztos a továbbjutása.

A belgák első csoportmeccsükön a panamai válogatottat verték 3-0-ra.