• Szalah sem segített, továbbjutás küszöbén az oroszok: Oroszország–Egyiptom 3-1
Hirdets
Ziccer 2018. június 19. 22:39 Forrás: MTI / szeged.hu

Szalah sem segített, továbbjutás küszöbén az oroszok: Oroszország–Egyiptom 3-1

A házigazda orosz válogatott győzött kedden az A-csoport második fordulójának szentpétervári mérkőzésén a foci-vb-n, így szinte már biztosan nyolcaddöntőbe jut négyeséből.

Az orosz együttes hat pontjának és kiváló gólkülönbségének (8-1) köszönhetően szinte biztos továbbjutónak érezheti magát, s már szerdán hivatalosan a 16 közé kerülhet, amennyiben a szaúdiak nem győzik le a csoportfavorit uruguayiakat.

Az egyiptomi együttesbe a keddi meccsre visszatért a vállsérüléséből felépült Mohamed Szalah, aki büntetőből gólt is szerzett, ám csapata továbbjutása így is valószínűtlenné vált. Ahhoz ugyanis a szaúdiak elleni zárókörös győzelmen kívül arra lenne szüksége, hogy Uruguay szerdán, illetve az utolsó fordulóban is kikapjon, s a hármas holtversenyben a legjobb legyen a gólkülönbsége.

Oroszország–Egyiptom 3-1 (0-0)
Szentpétervár, 64 468 néző, vezette: Enrique Caceres (argentin)
Oroszország: Igor Akinfejev - Mario Fernandes, Szergej Ignasevics, Ilja Kutepov, Jurij Zsirkov (Fjodor Kudrjasov, 86.) - Jurij Gazinszkij, Roman Zobnyin - Alekszandr Szamedov, Alekszandr Golovin, Gyenyisz Cserisev (Daler Kuzjajev, 74.) - Artyom Dzjuba (Fjodor Szmolov, 79.)
Egyiptom: Mohamed El-Senavj - Ahmed Faszj, Ali Gabr, Ahmed Hegazi, Mohamed Abdel-Safj - Mohamed Elneny (Amr Varda, 64.), Tarek Hamed - Mohamed Szalah, Abdallah Szaid, Mahmud Hasszan Trezeguet (Ramadan Sobhi, 68.) - Marvan Mohszen (Kahraba, 82.)
Gólszerzők: Faszj (47., öngól), Cserisev (59.), Dzjuba (62.), illetve Szalah (73.)
Sárga lap: Szmolov (84.), illetve Trezeguet (57.)

Az első félidőben a házigazdák futballoztak némi fölényben, ezt a kapura lövések száma is igazolta, de a játékosok egyik oldalon sem céloztak pontosan. Az oroszok közül csak Szergej Ignasevics találta el a kaput, a kontrákra alapozó egyiptomiak részéről pedig csupán Mohamed Szalah tudott veszélyeztetni.

A második félidőbe álomszerűen kezdődött a házigazda szempontjából, két perc sem telt, amikor egy öngóllal vezetéshez jutott az orosz csapat. A 47. percben egy jobb oldali orosz támadás végén egy gyenge beadást az egyiptomi kapus a 16-os jobb sarka elé öklözött, ahonnan Zobnyin próbálkozott lövéssel, de "eltörte" a labdát, az ötösön elcsúszó védőn, Faszjon azonban irányt változtatott, és a jobb sarokba gurult (1-0).

Ezután az addig stabilan futballozó egyiptomiak érezhetően megzavarodtak, közel tíz perc is eltelt mire rendezték soraikat. Negyedóra után az afrikai csapat már kisebb lehetőségekig is eljutott, de mire igazán magukhoz térhettek volna a sokkból, az orosz csapat három percen belül eldöntötte a meccset.  Az 59. percben a jobb oldalon a 16-oson belülre nagy lendülettel érkező – kétség kívül a legoroszosabban csengő nevű – Mario Fernandes kapott labdát, majd az alapvonalról gyönyörűen gurított az ötös elé, ahonnan a teljesen üresen álló Cserisev a kapuba bombázott (2-0). Ezután a 62. percben Dzjuba egy hosszan előreívelt labdát mellel szépen levett, majd átjátszotta védőjét, és 14 méterről nagy erővel a kapuba lőtt (3-0).

Az első találkozón is eredményes Cserisev és Dzjuba szép találatai után az egyiptomiak padlóra kerültek, ám Szalah bő negyedórával a vége előtt visszaadta számukra a reményt. A Liverpool sztárja a 73. percben tört volna be az orosz 16-oson belülre, ám védője buktatta. A bíró előbb szabadrúgást ítélt, majd a videós elemzés után a büntetőpontra mutatott. A 11-est Szalah a bal felső sarokba rúgta (3-1).

Az afrikai együttes a hajrában minden megtett az újabb gólért, az oroszok azonban uralták a meccset és biztosan őrizték előnyüket. Meg is nyerték a meccset.

(fotó: fifa.com)