Ziccer 2018. május 13. 14:16

Belvárosi Cooper-teszt

Képriport
Egy nagy kör a kiskörúton belül: fehérlettek az utcák a városvédő futóktól.

Futni tényleg jó: vasárnap délelőtt tíztől mindenképpen az volt. A Vivicitta Városvédő Futáson 3191 induló bizonyította ezt. A szervezők idén is a jól ismert belvárosi 3400 méteres „Cooper-kört” jelölték ki azaz, a Dóm tér–Oskola utca–Híd utca–Széchenyi tér (Városháza előtti útszakasza)–Horváth Mihály utca–Arany János utca–Stefánia–Tisza Lajos körút–Huszár Mátyás rakpart–Árvízi emlékmű–Tisza Lajos körút–Aradi vértanúk tere–Dóm tér útvonalon futottak az indulók. A rajt előtt Joób Márton önkormányzati képviselő, a közgyűlés Foglalkoztatási, Szociális és Sportbizottságának az elnöke köszöntötte a futókat, akik között ott volt olimpiai bajnokunk, Vajda Attila is, aki tajvani edzősködését hátrahagyva tért vissza Szegedre.

A rajtot most is színpadi bemelegítés előzte meg, majd jöttek a dudák, és elrajtolt a mezőny. És bármennyire is a tömegsport a mozgás volt a fontos vasárnap délelőtt, azért ez verseny is, ők voltak a legjobbak:

• Férfiak: 1. Kapitány Zoltán, 2. Balla Bálint, 3. Nyéki Péter
  • Nők: 1. Imréné Kiss Ágnes, 2. Imre Petra, 3. Földvári Anett