Hirdetés
Művház 2018. május 9. 06:00

Percre pontosan megmondjuk, mikor mi lesz a 2. Zsigmond Vilmos Fesztiválon

Itt a ma kezdődő fesztivál nagyon részletes programja!

Május 9., szerda

16.30: Dobos felvonulás a Dugonics térről a Belvárosi moziig a Taiko Hungary Japándob Együttessel. A tradicionális japán taiko dobolás a ritmus, a dinamikus mozgás és a koncentrált figyelem erőteljes ötvözete. A taiko fontos alaptétele a csapatszellem, amelyben a hangsúly elsősorban nem a zenészek egyéni képességein, hanem az összjátékon és a mozgás egységén van. A zeneileg egyszerű darabokat a tökéletesen kivitelezett előadásmód és a látványos show-elemek teszik igazán hatásossá.

ZSIGMOND VILMOS TEREM
17.00: Megnyitó: Fool Moon
18.00: Testről és lélekről (2017, magyar, 116 perc)
20.15: Versenyfilmek – nagyjátékfilm: Budapest Noir (2017, magyar, 95 p.)
22.00: Versenyfilmek – kisjátékfilmek, 7. blokk
Földiek (2017, magyar, 27 p.)
Čevljarna / Shoemaker (2017, szlovén, 14 p.)
Kar ostane / What remains (2017, szlovén, 20 p.)

BALÁZS BÉLA TEREM
18.00: A Palicsi Filmfesztivál filmjei
20.00: A 2017-es Malter Filmfesztivál legjobb filmjei (95 p.)
Különdíj: Laskai Csaba – Bence vagyok
A kulter.hu díja: Kőszegi Tamás – The Copyist
A Campus Rádió díja: Mészáros Bori, Rádóczy Zsuzsi – BlackOut
Az Alföld Televízió díja: Dudás Balázs – Vidéki randevú
II. helyezett és közönségdíj: Dombrovszky Linda – Volt egyszer két balerina
I. helyezett: Oláh Kata – EN Passant

CSŐKE JÓZSEF TEREM
16.00: Információs film (Versenyprogramon kívül vetített alkotás)
Khyanikaa – The Lost Idea (2017, indiai, 89 p.)
18.00: Versenyfilmek – dokumentumfilmek, 1. blokk
Parched (2016, amerikai, 16 p. 34 mp.)
Belonging (2017, bosznia-hercegovinai–német, 38 p.)
Balu (2016, magyar, 30 p.)
20.00: Információs filmek – kisjátékfilmek
I do not like sugar (2016, svéd, 7 p.)
Remény (2018, magyar, 3 p.)
Balatoni jég (2017, magyar, 17 p. 38 mp.)
Moha (2018, román, 8 p. 5 mp.)
Magamba zárva (2018, magyar, 20 p.)
Jota (2017, 30 p.)

Május 10., csütörtök

ZSIGMOND VILMOS TEREM
11.00: Kicsik fesztiválja
Válogatás a Kecskemétfilm Kft. filmjeiből: 
Weisz Béla: Locsolkodás (3 p.)
Tóth Pál: Hogyan lehet megijeszteni egy oroszlánt (6 p. 33 mp.)
Nagy Lajos: Magyar népmesék / Az aranyszőrű bárány (7 p.)
László Marcell: Bokorugró mesetár / A hőscincér (7 p.)
Richly Zsolt: Kormos mesék / Fázó rókafiak (6 p.)
Glaser Kati: Városi legendák / Szeged (3 p. 20 mp.)
Válogatás a 2017-es Kecskeméti Animációs Filmfesztivál díjnyertes filmjeiből:    
Horváth Mária: KAFF szignálfilm (24 mp.)
Varga Petra: Mimik (4 p.)
Horváth Mária: A Négyszögletű Kerek Erdő / Tilos a bukfenc (7 p.)
Bertóti Attila: Somhatalom (2 p.)    
Balajthy László: Cigánymesék / A tűzpiros kígyócska (7 p. 34 mp.)
Rófusz Ferenc: Hoppi mesék / Az emlékezés ünnepe (7 p.)
14.00: Versenyfilmek – kísérleti filmek
Voices from the otherside – Hangok a másik oldalról (2016, magyar, 2 p.)
Pussy Willows (2017, amerikai, 19 p.)
Monoscape (2017, német, 16 p. 40 mp.)
Távolság (2017, magyar, 9 p.)
Do We Know Fear? (2015, magyar, 7 p.)
Now I Understand (2017, kanadai, 4 p.)
Az egér, aki egér akart lenni (2015, magyar, 8 p.)
Contrast (2017, magyar, 3 p.)
Hypnosis (2017, magyar, 4 p.)
Chastity (2017, moldovai, 6 p.)
16.00: Versenyfilmek – kisjátékfilmek, 6. blokk
Minden vonal (2016, magyar, 20 p.)
Anabel (2017, spanyol, 11 p.)
Párnaarc / Pillowface (2018, magyar–román, 11 p.)
Aplomb (2018, német, 9 p.)
Wellness (2016, magyar, 16 p.)
17.30: Versenyfilmek – dokumentumfilm, 3. blokk
Ironhead (2017, német–kínai, 92 p.)
19.30: Versenyfilmek – nagyjátékfilm: XIV. Lajos (2016, francia, 115 p.)
21.30: Versenyfilmek – kisjátékfilmek, 5. blokk
Sisyphos incorporated (2017, német, 3 p. 40 mp.)
Rossz színész (2018, magyar, 35 p.)
La pacienca del agua (2017, spanyol, 17 p.)
Uchebnik (2016, magyar, 19 p.)
Wonder (2017, magyar, 8 p.)
Pletyka (2017, magyar, 5 p. 7 mp.)

BALÁZS BÉLA TEREM
11.00: Beszélgetés az előző nap filmes alkotóival. Moderátor: Vágvölgyi B. András író, filmrendező
15.00: Edelényi János: Egy igaz ember (2002, dokumentumfilm, 63 p.)
16.15: Beszélgetés Illés György tanítványaival. Moderátor: Gyárfás Dorka
19.00: Némafilmvetítés élő zenével. Ízelítő a magyar némafilmekből. Némafilmzenészek: Benedekfi István és Benedekfi Zoltán, filmkonferanszié: Füzi Izabella
20.30: Hazai kedvesek: A Viszkis (2017, 126 p.). A film operatőre Szatmári Péter, aki 2017-ben Az év operatőre volt.

CSŐKE JÓZSEF TEREM
15.00: Információs film – nagyjátékfilm
I am truly a drop of Sun on Earth (2017, svájci, 61 p.)
16.15: Információs filmek – kisjátékfilmek, 1. blokk
Whoever Was Using This Bed (2016, ausztrál, 21 p.)
L’ombra della sposa / The Shadow of the Bride (2017, olasz, 10 p.)
Seuls (2017, francia, 9 p.)
Frozen Pizza (2017, német, 9 p.)
James Joyce’s The Sister (2017, amerikai, 18 p.)
M. Kapitány (2017, magyar, 9 p.)
Short glance (2016, magyar, 3 p.)
Impulse (2017, magyar, 2 p. 57 mp.)
18.00: McCabe és Mrs. Miller (1971, amerikai, 118 p.). Robert Altman, Zsigmond Vilmos és Leonard Cohen korai remeke
21.00: Információs filmek – kisjátékfilmek, 2. blokk
Légmell (2017, magyar, 26 p.)
Nem történt semmi (2017, magyar, 25 p.)
Suonno (2017, angol, 22 p.)
Motel Strugura (2017, moldovai, 3 p.)

Gin Tonic Klub (Szeged, Wesselényi u. 6.)
23.00: C-Wosh & Funk Crew-koncert.
A zenekar 2012-ben alakult, hangzásvilágában a húzósabb, szigorú hiphopalapok ugyanúgy megtalálhatók, mint a friss funkyszólamok és a lágyabb, lassabb bluestémák. A zenekar tagjai: basszus: Hímer „Fraser” István, gitár: Deák Attila, dobok: Jáger Szabolcs, mc & vokál: Szívós C-wosh László, vokál: Csorba Kata, feat. mc: Drim ASK.

Május 11., péntek

ZSIGMOND VILMOS TEREM
11.00: Kicsik fesztiválja
Válogatás a Kecskemétfilm Kft. filmjeiből:
Weisz Béla: Locsolkodás (3 p.)
Tóth Pál: Hogyan lehet megijeszteni egy oroszlánt (6 p. 33 mp.)
Nagy Lajos: Magyar népmesék / Az aranyszőrű bárány (7 p.)
László Marcell: Bokorugró mesetár / A hőscincér (7 p.)
Richly Zsolt: Kormos mesék / Fázó rókafiak (6 p.)
Glaser Kati: Városi legendák / Szeged (3 p. 20 mp.)
Válogatás a 2017-es Kecskeméti Animációs Filmfesztivál díjnyertes filmjeiből:
Horváth Mária: KAFF szignálfilm (24 mp.)
Varga Petra: Mimik (4 p.)
Horváth Mária: A Négyszögletű Kerek Erdő / Tilos a bukfenc (7 p.)
Bertóti Attila: Somhatalom (2 p.)
Balajthy László: Cigánymesék / A tűzpiros kígyócska (7 p. 34 mp.)
Rófusz Ferenc: Hoppi mesék / Az emlékezés ünnepe (7 p.)
14.00: Versenyfilmek – kisjátékfilmek, 1. blokk
Monday – A German Love Story (2017, német, 5 p. 30 mp.)
Three (2015, albán, 15 p.)
The Sound (2017, angol, 14 p.)
Mantra (2017, magyar, 26 p.)
L.A. Fadeaway (2017, amerikai, 19 p.)
The robbery (2017, spanyol, 9 p. 59 mp.)
16.00: Versenyfilmek – kisjátékfilmek, 2. blokk
Love (2017, szerb, 13 p.)
Welcome (2017, magyar, 30 p.)
Ara (2017, iráni, 25 p.)
Zabigyerek (2017, magyar, 20 p.)
18.00: Versenyfilmek – dokumentumfilmek, 4. blokk
A monostor gyermekei (2017, bhutáni, 74 p.)
Szegény Árpi (2016, román, 22 p.)
20.00: Versenyfilmek – nagyjátékfilm: Aurora Borealis (2017, magyar, 104 p.)
22.00: Versenyfilmek – dokumentumfilmek, 2. blokk
Performer (2018, német, 15 p.)
The Moon, The Sun and The Musketeers (2017, svájci, 21 p.)
UP (2016, szlovén, 40 p.)
The Bridge Between Us (2017, magyar, 11 p.)
Idegen otthon (2017, magyar, 10 p.)

BALÁZS BÉLA TEREM
15.00: No Subtitles Necessary: Laszlo & Vilmos (2008, amerikai, 86 p.)
16.30: SZFE vizsgafilmek és beszélgetés (99 p.). Vendégek: Szász János (SZFE), Máthé Tibor (SZFE), Tóth Zoltán János (SZTE), valamint az SZFE és az SZTE hallgatói
A suszter legidősebb fia (23 p.)
Nyugi, rohanok (16 p.)
A csodapunci (13 p.)
És a nyolcadik napon (14 p.)
Negyven év (16 p.)
Őszi utcán falevéllel táncolgat a szél (17 p.)
19.00: Hazai kedvesek: Kincsem (2017, 121 p.). A film operatőre Szatmári Péter, aki 2017-ben Az év operatőre volt.

CSŐKE JÓZSEF TEREM
12.00: Versenyfilmek – kisjátékfilmek, 3. blokk
Good Luck, Orlo! (2016, szlovén, 14 p.)
Valahol máshol (2015, német, 14 p.)
It’s Just a Gun (2016, amerikai, 14 p.)
Cumulonimbus (2017, román, 15 p.)
Maelstrøm (2017, spanyol, 3 p.)
Kockaember (2017, magyar, 18 p.)
A Birodalom utolsó napja (2017, magyar, 13 p.)
16.00: Információs filmek – kisjátékfilmek
Az utolsó adás (2017, magyar, 25 p.)
Csótány (2018, magyar, 15 p.)
Nélküle (2017, magyar, 17 p.)
Gibraltar (2017, francia, 24 p.)
18.00: OSCAR ÉS MAJDNEM OSCAR – Oscar-díjas vagy Oscar-díjra jelölt magyar kisfilmek
Hugo Bumfeldt (2015, animáció, 12 p.)
A légy (1980, animáció, 3 p.)
Love (2016, 14 p.)
A nyalintás nesze (2016, animáció, 9 p.)
Mindenki (2016, kisjátékfilm, 25 p.)
Szép alak – Beautiful Figure (2016, kisjátékfilm, 15 p.)
20.00: Információs filmek – dokumentumfilmek
Keeping Pace (2017, osztrák, 17 p. 23 mp.)
The Visitor (2015, holland, 70 p.)

Gin Tonic Klub (Szeged, Wesselényi u. 6.)
23.30: A Show Me Partizenekar koncertje.
A Show Me 2015-ben alakult. Repertoárunkban napjaink legsikeresebb pop-, rock-, funky- és soulszerzeményeit, valamint a régi idők örökzöldjeit mixelik. Tagok: Szalóky Andi (ének), Molnár Gábor (ének/szaxofon, Mészáros Tamás (ének), Deák Attila (gitár), Pálinkó Péter (billentyűk), Varga Balázs (basszusgitár), Bazsinka István (dob).

Május 12., szombat

ZSIGMOND VILMOS TEREM
11.00: Versenyfilmek – kisjátékfilmek, 4. blokk
The Chocolate Soldier (2017, amerikai, 11 p. 30 mp.)
Nyolctól tízig (2017, magyar, 14 p.)
Annabelle Crane (2017, amerikai, 21 p.)
Mascarpone (2018, német, 14 p.)
La araña (2017, spanyol, 13 p.)
Az emberfaló (2018, magyar, 10 p.)
Csíz (2018, magyar, 10 p.)
14.00: Versenyfilmek – animációs filmek
Nobody (2016, iráni, 9 p.)
A Sweet Story (2018, német, 7 p. 20 mp.)
Love Me, Fear Me (2018, német, 6 p. 6 mp.)
Second Hand (2017, magyar, 5 p.)
Bye-bye, Mom (2017, magyar, 7 p.)
Gomoly (2016, magyar, 10 p.)
Álmomban (2017, magyar, 5 p.)
Szőrén-szálán (2017, magyar, 2 p.)
Kópék (2017, magyar, 9 p.)
Jacqueline with flowers (2017, lengyel, 3 p. 22 mp.)
Dessert for Dinosaurs (2017, magyar, 5 p.)
18.00: Díjkiosztó
22.00: A nyertes filmek vetítése

BALÁZS BÉLA TEREM
14.00: A Palicsi Filmfesztivál filmjei: Ne gledaj mi u pijat / Quit staring at my plate / Ne bámulj a tányéromba! (2016, horvát–dán, 105 p.)

CSŐKE JÓZSEF TEREM
14.00: Információs filmek – animációs és kísérleti filmek
Duir (2016, magyar, 9 p.)
A lovaggá válás fortélyai (2017, magyar, 5 p.) 
Elvinne? (2017, magyar, 4 p.) 
Emlék (2017, magyar, 6 p.) 
Tudod, mitől félek? (2017, román, 4 p.)
Tisztán emlékszem (2018, magyar, 4 p. 1 mp.)
Kitérők (2016, magyar, 9 p.) 
The Balloon Man (2017, kínai, 4 p.) 
Unbalance (2016, magyar, 2 p.)
3G (2017, szlovén, 5 p. 33 mp.)
Mit gondolok a bábról? (2017, magyar, 2 p.)
Egyenes (2017, magyar, 4 p.)
Birth / Za’r ideu (2017, magyar, 1 p.)
Awareness (2016, kínai, 22 p. 50 mp.)
Az utam (2017, magyar, 3 p.)
Panel (2018, magyar, 2 p. 50 mp.)
Tomfool (2017, magyar, 5 p.)
Sweet home (2016, magyar, 5 p. 11 mp.)
16.00: Információs film – nagyjátékfilm
The Blue Years (2017, mexikói, 102 p.)
A Palicsi Filmfesztivál filmjei:
18.00: Ime: Dobrica, prezime: nepoznato / Name: Dobrica, last name: unknown / Utónév: Dobrica, családnév: ismeretlen (2016, szerb, 94 p.)
20.00: Stranger in paradise / Idegen a paradicsomban (2016, 72 p.)

* * *

Szeged.hu – Minden, ami Szeged! Tartson velünk a Facebookon is!

Szeged300
Cimkék: Belvárosi Mozi fesztivál film mozi program Zsigmond Vilmos Nemzetközi Filmfesztivál