Ziccer 2018. április 4. 11:00

Nagy Péter: Éreztem, hogy van esély

A súlyemelő pályafutása legjobb Eb-eredményét elérve szakításban és összetettben is bronzérmet szerzett vasárnap a bukaresti Európa-bajnokságon a plusz 105 kilogrammos versenyben.

A 32 éves szegedi sportoló az M1-en szerdán azt mondta: 18 éve csinálja ezt a sportot, és végre összejött a dobogós helyezés.

"A versenyen éreztem, hogy van esélyem, s ez plusz energiákat mozgósított bennem. Jól sikerült az első szakításom, ez megnyugtatott" – mondta a versenyző, aki 182 kilóval kezdett, majd a 187 után a 191 kilót is kiszakította. Lökésben a 215-öt és a 221-et követően a 225 kilogrammot is legyűrte, így hat sikeres gyakorlattal és összetettben 416-tal, negyedikként zárt.

Nagy Péter szerint a súlyemelés nemcsak erősport, hanem nagy taktikai csata is.

A jövőbeli céljairól beszélve a lökésben országos csúcstartó sportoló elárulta, szeretné a szakítás és az összetett országos rekordját is megjavítani, a 2020-as tokiói olimpiáig pedig összetettben 425 kiló fölé akar kerülni. Rióban, 2016-ban 420 kiló volt az összeredménye.

Videónk is van! Nézze meg a Szeged Televízió híradójának riportját is, benne Nagy Péter nyilatkozatával!