• A jégkorong az a sportág, amit huszonegyen játszanak, de a végén nem a németek nyernek
Ziccer 2018. február 25. 14:29

Pedig az utolsó percben még ők vezettek. És akkor...

Olimpiai Atléták Oroszországból–Németország 4–3 (1–0, 0–1, 2–2, 0–1) – hosszabbítás után
Gólok:
Vojnov, Guszev (2), Karpizov, illetve Schutz, Kahun, Müller

Akkor jött Guszev, aki a bal oldalról gyakorlatilag az alapvonalról, másodszor rakta be a pakkot Aus den Birken botos válla fölé – az első gólt is oda, a jobb felsőbe kapta Vojnovtól a Red Bull München kapusa. Így, ezzel a guszevi góllal lett tehát 3–3 a rendes játékidő.

Mivel a döntőben nem ütnek büntetőket, így addig kellett játszaniuk, amíg valaki gólt nem ütött. A tizedik percig kellett várni a győztes gólra, ekkor emberelőnyben Kaprizov egy príma kapáslövéssel eldöntötte a finálét.