Ziccer 2018. február 24. 19:51

Rozsdásnak tűntek, de csak meglett

Képgaléria
Vezettek öt góllal is a horvátok az első félidő végén, de a második félidő végjátékára utolérte a Szegedet a Zágrábot. Ott meg már Sierra zsenijének köszönhetően meglett a meccs.

MOL-PICK Szeged–RK PPD Zagreb 30–28 (11–15)
Velux EHF férfi kézilabda Bajnokok Ligája, A csoport, 13. forduló, Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3200 néző. Vezette: Geipel, Helbig (németek).
MOL-PICK Szeged: Sierra 2 – Sostaric 10/6, Zubai, Källman 3, Blazevic, Bodó, Skube 5. Csere: Sego (kapus), Bánhidi 5, Srsen 3, Sigurmannsson, Zsitnyikov 2, Fekete B. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
RK PPD Zagreb: Kastelic – Bozic Pavletic 1, Horvat 12/3, J. Valcic, Vori 1, Bicanic 3, Ravnic 3. Csere: Jovic (kapus), Kontrec 3, Pavlovic 2, Markovic 1, Susnja 1, T. Valcic, Miklavcic 1. Vezetőedző: Zlatko Saracevic.
Kiállítások: 10, illetve 10 perc.
Hétméteresek: 8/6, illetve 3/3.

Bicanic háromszor talált be, itt épp Källman marad le róla egy gondolattal (fotók: MTI/Czagány Balázs)

„Nagy találmány” az üres kapus játék, egy baja van csak, muszáj gólt lőni belőle, különben rendre pórul lehet járni vele. Ezt tapasztalhatta meg a Zágráb is, amikor a döntetlenért támadott 28–27-es hazai vezetésnél. Csakhogy Pavlovic lövését védte Sierra, aki aztán megdobta második gólját is, az elsőt az első félidőben dobta, azzal lett 5–6, a mostanival meg 29–27. Ekkor lett meg végleg a meccs, másfél perccel a vége előtt. Odáig a küzdésről, a kapaszkodásról szólt minden. A Szeged először a végjáték kezdetén, a 49. percben vezetett 23–22-re, miután Sostaric belőtte negyedik büntetőjét. A „minimeccsen” végül egyértelműen jobbak és szerencsésebbek is voltak a kékek.

Vori gyötri Zsitnyikovot

Akik a legnagyobb valószínűség szerint az ötödik helyen zárnak. Negyedikek csak akkor lehetnek Bánhidiék, ha nyernek Barcelonában, és közben az előttük álló Löwen előbb kikap Plockban, majd otthon elbukja a Nantes elleni meccset is. Hát... Legyen így!

8. Kristianstad 13 2 2 9 328–391 6

A MOL-PICK Szeged a Bajnokok Ligája csoportkörét Barcelonában fejezi be március 4-én.