
Mentőigazgató kapta az első koronavírus elleni oltást Szegeden
Zentai Attila, az Országos Mentőszolgálat Dél-alföldi Regionális Mentőszervezetének igazgatója kapta az első koronavírus elleni vakcinát Szegeden december 31-én.
RészletekZentai Attila, az Országos Mentőszolgálat Dél-alföldi Regionális Mentőszervezetének igazgatója kapta az első koronavírus elleni vakcinát Szegeden december 31-én.
RészletekMegérkezett a koronavírus elleni védőoltás első adagja.
RészletekA professzor az 1955-ben alapított szegedi szívsebészeti osztályon kezdett dolgozni. 1960-ban, 31 évesen már oktatott, 1963-tól pedig vezette az újjáalakult szegedi szívsebészetet. 2001 óta Szeged díszpolgára, ma ünnepli 91. születésnapját.
RészletekAz új központ az Állomás utca 6. alatt épül majd fel.
RészletekSzülésélmény-térképet készített az átláthatóságért küzdő K-Monitor és az EMMA Egyesület, az adataikat az Ígyszültem.hu-ra töltötték fel jól fogyasztható formában. Ebből kiderül: Szeged egyáltalán nem szálltak el az összegek
RészletekCímmel, telefonszámmal sorolja föl az ideiglenesen elköltözött intézmények elérhetőségeit, és a járványügyi ellátó központ helyszíneit is a Szegedi Tudományegyetem.
RészletekMindenkire szükség van. Eddig 470 szegedi egyetemista jelentkezett önkéntesnek, közülük 129-en a koronavírusos betegeket ellátó osztályokon is dolgoznának. A Szegedi Tudományegyetem azt közölte: egyre több önkéntes jelentkezik náluk.
RészletekMár nem csupán orvostanhallgatókat, „bármely” szakos egyetemistákat is keresnek „a COVID védekezéshez nélkülözhetetlen egészségügyi tevékenység adminisztrációjának és logisztikájának támogatására”.
RészletekHivatalosan nem közöl adatokat a Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ és az operatív törzs sem arról, hogy mi a pontos helyzet a magyar kórházak kapacitásaival, úgy tudjuk, Szegeden is egyre több ágyat kell bevetni.
RészletekA Richter Gedeon Nyrt. megkapta az engedélyt a magyar gyártmányú remdesivir nevű gyógyszer klinikai vizsgálatainak megkezdésére. Ez az eddigi legígéretesebb szer a koronavírus kezelésére, amelyet első körben hét magyar kórházban fognak alkalmazni, köztük Szegeden is.
RészletekNégy évtized alatt több ezer beteg gyereket gyógyított meg. Békés megyéből jött, de már régóta szegedinek érzi magát. Azt vallja, léteznek csodák, ezért soha sem szabad feladni a küzdelmet, ha egy kis életről van szó. Ma már egykori betegeinek unokáit is gyógyítja. Szeged új díszpolgára Katona Márta gyermekgyógyász professzor.
RészletekA szegedi II-es kórház járványkórházzá alakítása miatt kellett kiköltöznie a pszichiátriának Makóra és az ígéretek ellenére azóta sem térhettek vissza a városba.
RészletekAz elmúlt három-négy hónapban legkevesebb tizenöt orvos hagyta el a szegedi klinika Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézetét – értesült hírportálunk. Ezt az információt több belső forrásunk megerősítette. Van, aki úgy fogalmazott: menekülnek az orvosok az egyetemről.
RészletekNem csak a Szegedi Tudományegyetem rektora ellen a koronavírus-fertőzés kapcsán indított etikai vizsgálat miatt küldhették el a klinikáról Horváth Szatmárt – írja a Telex.
RészletekA Szegedi Tudományegyetemen is alkalmazzák innentől azt a remdesivir nevű hatóanyagot tartalmazó antivirális szert, amit a Richter-gyógyszergyár készít saját fejlesztése alapján.
RészletekMegjelent a vírus a szegedi klinikai központban is, ezért óvintézkedéseket rendeltek el.
RészletekA Magyar Narancs birtokába jutott információk alapján azt írja: dolgozók és betegek is elkapták a koronavírust a szegedi klinika szívsebészeti osztályán, ezért úgy néz ki, hogy ideiglenesen le kell zárni a részleget.
RészletekKísértetiesnek tűnik a hasonlóság: sajnos vannak ilyen méltatlan állapotok Szegeden.
RészletekRovó rektor megpróbáltatásai tovább folytatódnak a Szegedi Tudományegyetem élén, ezúttal a klinikán áll a bál. Ennek is köze van a koronavírushoz, de most nem síelt és nem műtött senki, csak költöztetett, méghozzá Makóra.
Részletek359 darab emelt komfortfokozatú, hidraulikus betegágy érkezett az Állami Egészségügyi Ellátó Központból az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központba. A közel kétszáz millió forint értékű eszközfejlesztés jelentős mértékben növeli a betegbiztonságot és az ellátás színvonalát, valamint az egészségügyi dolgozók munkakörülményeit.
RészletekKívülálló számára nehezen érhető, miért mondta fel a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) a képalkotó diagnosztikai eljárások elvégzésére 2004-ben kötött 25 éves szerződést a magántulajdonban álló Affidea nevű céggel. Jelenleg kamionban folynak az MRI-vizsgálatok, a külső körülmények erősen táboriak.
RészletekA mesterséges intelligencián alapuló program gyorsabban és pontosabban választja ki a sugarazandó területeket, így minőségibb ellátást biztosíthatnak, és több betegre jut idő.
RészletekTörvénytelenül mondta fel a Szegedi Tudományegyetem a velük kötött szolgáltatási szerződést az Affidea Magyarország Kft. szerint. A képi diagnosztikával foglalkozó cég még 2004-ben kötött 25 évre szóló megállapodást az egyetemmel.
RészletekA vizsgálat ingyenes, összesen 4500 dolgozó kap lehetőséget, hogy részt vegyen benne június 8. és 19. között.
RészletekA pénzt a kormány adta az eszközbeszerzésre, aminek eredményeként nincs szüksége az egyetemnek tovább az Affidea nevű cégre, ami jogelődjével együtt 2004 óta végezte a képalkotó diagnosztikai vizsgálatokat Szegeden. Szerződést bontottak.
RészletekA készülékeket még a koronavírus-járvány előtt pályázta meg a szegedi egyetem.
RészletekÖsszesen 39 ezer 500 ágyat, az teljes kapacitás 60 százalékát fel kell szabadítaniuk a magyar kórházaknak. Csongrád megyére az országos befogadóképesség valamivel kevesebb, mint 5 százaléka jut.
RészletekVeszélyesnek és hosszú távon problémásnak ítéli meg a kórházak 60 százalékos felszabadítását a Magyar Orvosi Kamara és a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara Csongrád megyei elnöke. A szegedi klinika egyelőre nem árulta el, hogy nekik mennyi ágyat sikerült eddig kiüríteni.
RészletekA Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ orvosainak és szakdolgozóinak indítottak e-learning képzést a koronavírus-járvány terjedése miatt.
RészletekTöbb helyen már elkezdődött a toborzás, a Semmelweis Egyetemen és Debrecenben már a segítők alkalmazása is.
RészletekA koronavírus-járvány ideje alatt a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ egészségügyi dolgozóit kívánja élelemmel és más, igény szerinti adakozások centralizált, a kérések és felajánlások összehangolt, magas szintű koordinálásával segíteni a szegedi kezdeményezésű „Etesd a Hősöket” nevű jótékonysági platform.
RészletekMi történik az intenzív osztályra bekerülő, súlyos állapotban lévő koronavírusos beteggel? Mi a gyógymód? Miből áll a kezelés? Mit tud, és mit nem tud megtenni értük az orvostudomány? Ezek mellett a lélegeztetőgépekről, azok szerepéről és hatásáról kérdeztük Dr. Lovas Andrást, szegedi aneszteziológus és intenzív terápiás szakorvost.
RészletekEddig két szegedi klinikai osztály dolgozói álltak össze egy-egy csoportképre, hogy üzenjenek: ne korzózzunk a városban, inkább élvezzük az otthon melegét.
RészletekInfúziós pumpákat, bronchoszkópos tornyot, valamint EKG-készüléket kapott a Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ az önkormányzati cégtől. Az eszközök nagy segítséget nyújthatnak a koronavírus-járvány elleni küzdelemben.
RészletekSzinte üresen kongottak az új klinika folyosói kedden, csak néhány beteg várt a sorára. Az orvosok, asszisztensek szinte mindegyike maszkban dolgozott és általában csak a sürgős, akut eseteket látják el.
RészletekA szegeder.hu írta meg, hogy elkülönítettek egy koronavírus-gyanús férfit a szegedi II-es kórház fertőző osztályán. A hír nem egyedi eset, úgy tudjuk, többektől küldtek már mintát Budapestre az elmúlt napokban.
RészletekGőzerővel folyik a II-es kórház átszervezése járványkórházzá. Az ott dolgozó orvosokkal és ápolószemélyzettel mindezt csütörtökön reggel közölték. Egyelőre nem az egész kórházat állítják át a járványkezelésre, de erre is felkészülnek.
RészletekVannak szakmák, melyekben annyira ordító különbség van a haza és a külföldi bérek, a megbecsülés és a munkahelyi viszonyok között, hogy abba majdnem belesüketül az ember. Ilyen az ápolók helyzete is Magyarországon. Pénteken őket ünnepelték a szegedi klinikán.
RészletekA Femcafé szavazásán Tajti Zsanettet, a szegedi Gyermekgyógyászati Klinika orvosát is megválaszthatjuk leginspirálóbb nőnek a hétköznapi hős kategóriában.
RészletekReggeltől már senki nem látogathatja a beteg rokonát vagy ismerősét. Az óvintézkedést az influenzajárvány miatt kellett meghozni.
RészletekÉvek óta az a szokás, hogy lezárják a Petri Gáborról elnevezett legújabb klinikai tömb fotocellás bejáratát a hideg miatt, és egy tíz méterrel arrébb található kilincses ajtón kell bejutni az épületbe. Ezt vette észre a Magyar Hang.
RészletekKorán reggel, 5 óra 32 perckor jött a világra Szeged első babája. Buri Bence, az édesanyja és édesapja is jól vannak.
RészletekEddig csak a természetes szülés lehetett apás, hétfő óta azonban a császármetszéseken ott lehet a másik szülő is.
RészletekA mikrosebészeti beavatkozások ellenőrzött, biztonságos, szimulációs körülmények között történő oktatását, gyakorlását szolgáló központot alakítottak ki a Szegedi Tudományegyetemen.
RészletekA Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika az országos Családbarát programban kapott pénzt arra, hogy olyanná váljon, amilyennek már régen lennie kellene. A bejelentéssel a szülők és a leendő szülők petíciója révbe ért.
RészletekA világszínvonal szinonimája az idegsebészetben majdnem egy évtizedig Szeged lesz: átadták az újklinika új hibrid műtőjét. Palkó miniszter jó katona módjára beszédében kampányolt a véletlenül jelen lévő és beszédet is mondó Nemesi Pál milliárdos Fidesz–KDNP-s polgármesterjelölt mellett. Az is a véletlen műve lehet, hogy az év egyik legjelentősebb egészségügyi átadójára az egyetem senki nem hívott meg a városvezetésből – tovább építendő az együttműködést.
RészletekEddig is Szeged tartotta a magyar csúcsot azzal, hogy 800-an végeztek egyszerre újjáélesztési gyakorlatot, de ma közel 2000 diák végezte el ugyanezt – nyilatkozta az újszegedi sportcsarnokban Botka László polgármester. Nem sokkal később derült ki, hogy az új magyar csúcs 2450. Szeged megint valamiben az első, még hozzá toronymagasan.
RészletekKét hónapja még „csak” 1 milliárd 300 millió forint volt a hiány. Januárban meg nulláról indultak – Fendler Judit kancellár szerint.
RészletekJövő hétfőtől, szeptember 23-ától a Temesvári körút 35. szám alatt, a régi gyermekkórház épületében működik tovább a szegedi gyermekklinika anyagcsere genetika szakambulanciája.
RészletekAz SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Onkoterápiás Klinika kemoterápiás részlege augusztus 26-tól új helyen, a régi kör-intenzív épületének első emeletén működik.
RészletekMarad a reptér, és onnan a rohamkocsi: gond van a felvonóval.
RészletekA szegedi sürgősségin kezelték a férfit, aki a kerekesszékkel együtt távozott. A rendőrök megtalálták és visszaadták a gyógyászati segédeszközt a kórháznak.
RészletekJelentősen csökkent az influenzások száma. A megye több városában még tilos a látogatás a kórházakban.
RészletekA fenntartót magyar államnak hívják, és az elmúlt nyolc évben Orbán Viktor vezette.
RészletekFeszes gazdálkodással magyarázta az eredményt az SZTE kancellárja az M1-en pénteken.
RészletekMintegy kétmilliárd forintos uniós támogatással korszerűsítik a Szegedi Tudományegyetem klinikáinak gyógyszerellátását, a beruházásnak köszönhetően lehetővé válik a fekvőbetegek gyógyszereinek automatizált adagolása és csomagolása - tájékoztatta a felsőoktatási intézmény az MTI-t.
RészletekÚjra megnézte a napi, mi a helyzet a kórházak adósságállományával: Szegeden a helyzet változatlan.
RészletekMég nincs teljesen rendben az egészségügy, legalábbis mintha még mindig alul lenne finanszírozva.
RészletekAz egészségügyért és élelmiszer-biztonságért felelős Vytenis Andriukaitis egynapos szegedi látogatása során járt az egyetemi klinikai központban, tájékozódott az uniós források felhasználásáról a városházán, és volt a szegedi lézerközpontban is.
RészletekEgyszer minden szezon véget ér. Az influenzáé is.
RészletekAz eddigi elnök, Facskó Andrea elérte a korhatárt, így megbízatása lejárt.
Részletek