
Kanka Andor: Korai még az április 9-i újranyitás
A Magyar Orvosi Kamara megyei elnöke szerint úgy látja, a jelenlegi helyzetben két és fél millió beoltott kevés, a most fertőző angol variáns ugyanis túl gyorsan terjed.
RészletekA Magyar Orvosi Kamara megyei elnöke szerint úgy látja, a jelenlegi helyzetben két és fél millió beoltott kevés, a most fertőző angol variáns ugyanis túl gyorsan terjed.
RészletekA magyar egészségügy egyik legnagyobb gondját, az orvoshiányt hozta felszínre az új szolgálati jogviszonyról szóló vita. Mellette lehet, hogy csak az ügyetlenség, de lehet, hogy nagyfokú szándékosság vezetett oda, hogy csupán néhány nap áll(t) az orvosok rendelkezésére, hogy elfogadják vagy elutasítsák most nekik kínált szerződést.
RészletekKanka Andor szerint azért sem eléggé megalapozott a terv szakmailag, mert gyakran előfordul, hogy kisvárosi covid-osztályon dolgozók még nem kaptak vakcinát, miközben olyanokat is beoltottak már, akik nagyvárosban nem koronavírusos betegeket ápolnak.
RészletekSokféle elképzelése van Kanka Andornak, a megyei orvoskamara elnökének arról, hogyan lehetne küzdeni a paraszolvencia intézménye ellen, de az a furcsa, kommandós elképzelés, ami a minap látott napvilágot a kormány ötleteként, nincs ezek között.
RészletekLegalábbis ezt állítja Kanka Andor, a Csongrád-Csanád Megyei Orvosi Kamara elnöke, aki szerint, fontos hogy a kormány komolyan elkezdett foglalkozni az egészségügy rendbetételével, bár a Nemzeti Konzultáció színvonalát idéző, önmagukat igazoló felvetések is szerepelnek az egészségügyben dolgozóknak kiküldött kérdőívben.
RészletekNem látni a jövő évi állami költségvetés tervezetében a megemelt orvosi bérek fedezetét, így egyre inkább eldőlni látszik, hogy január elsejével nem rendezik az egészségügy egyik legfeszítőbb gondját. Erről kérdeztük Kanka Andort, a Magyar Orvosi Kamara Csongrád-Csanád megyei elnökét, valamint arról, milyen eszközeik vannak, hogy bérköveteléseiknek érvényt szerezzenek. Szóba került a hálapénz, az orvosi túlmunka, az orvosok munkavállalásának korlátozása, ami sajátos fegyver a kormány kezében, hogy megregulázza az egész ágazatot.
RészletekJanuárban sikerült meggyőzniük az Egészségügyi Dolgozók Demokratikus Szakszervezetét, és így a Magyar Orvosi Kamara által kidolgozott bértáblát viszik a kormány elé. Ez a tárgyalási alap. Kanka Andor, a kamara Csongrád megyei elnöke azt is elmondta, mennyibe kerülne az államnak a béremelés.
RészletekNemzetközi példák alapján is igazolható, hogy a bejelentett, a járványüggyel összefüggő lazítások helyénvalóak – foglalta össze véleményét a Magyar Orvosi Kamara (MOK) Csongrád megyei elnöke azt követően, hogy miniszterelnök szerda este bejelentette a május 4-e után életbe lépő változásokat. Kanka Andor hozzátette: sok minden nem tűnik észszerűnek abban, ahogyan átalakították a hazai kórházakat.
RészletekVeszélyesnek és hosszú távon problémásnak ítéli meg a kórházak 60 százalékos felszabadítását a Magyar Orvosi Kamara és a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara Csongrád megyei elnöke. A szegedi klinika egyelőre nem árulta el, hogy nekik mennyi ágyat sikerült eddig kiüríteni.
RészletekSzünetelő kezelések, elmaradó műtétek, átköltöztetett osztályok, napról-napra változó helyzet – ezt tapasztalják a betegek az egészségügyben. Miközben mindenki igyekszik tájékozódni, kevés az információ. A miértekről kérdeztük dr. Kanka Andort, a Magyar Orvosi Kamara Csongrád megyei elnökét.
RészletekKanka Andor, a Magyar Orvosi Kamara Csongrád megyei elnöke megelégelte, hogy gyakran hasonlítják az új koronavírust az influenzához. Pedig a koronavírus nagyon nem olyan, mint az influenza.
RészletekHogyan reagált a magyar társadalom és a kormány a járványügyi vészhelyzetre? Milyennek ítélhető meg a kormány kommunikációja ebben a rendkívüli helyzetben? Joggal érezzük-e úgy, hogy titkolózás folyik, hogy az Orbán-kormány nem vállalja fel a nyílt párbeszédet az országgal? Mindezt hogyan élik meg az orvosok és az egészségügyi szakdolgozók? Mindezekről dr. Kanka Andorral, a Magyar Orvosi Kamara Csongrád megyei elnökével beszélgettünk szombaton.
Részletek