
Freedom House: Magyarország csak részben szabad és már nem demokrácia
A nemzetközi szervezet elemzése szerint Magyarország nem csak a térségben sereghajtó, több afrikai és ázsiai államban is nagyobb a szabadság, mint nálunk.
RészletekA nemzetközi szervezet elemzése szerint Magyarország nem csak a térségben sereghajtó, több afrikai és ázsiai államban is nagyobb a szabadság, mint nálunk.
RészletekBrüsszel, az uniós tagállamok vagy Magyarország és Lengyelország nyert abban a kiélezett alkufolyamatban, ami során a két visegrádi ország vétót jelentett be az uniós költségvetés elfogadására, arra az esetre, ha jogállami feltételekhez kötik a jövőben az uniós pénzek folyósítását? A napjainkat, és a jövőnket is alapvetően befolyásoló kérdésről a Berlinben dolgozó Hegedűs Dániel politológussal beszélgettünk, a German Marshall Fund munkatársával.
RészletekÁllítólag Orbán Viktor csatát nyert Brüsszelben, Brüsszel ellen – ez ugyanaz a Brüsszel, ami egyszer már elesett az új brüsszeli birodalom elleni harcban, azt hiszem. Rögtön neki is állt mindenki elemezni, hogy akkor valójában milyen megállapodás született, ki jár jobban, kinek teljesültek a feltételei.
RészletekEzzel eldőlt, hogy január 1-jétől életbe lép a jogállamisági mechanizmus, de azt még normakontrollra elküldik az Európai Bírósághoz, ezért hónapokig kell várni az alkalmazására. Orbán azt mondta, be lehet hűteni a pezsgőt.
RészletekA Helsinki Bizottság munkatársa a Szeged Televízió Téma című hírháttér műsorában cáfolta Varga Judit állítását, miszerint jogi képtelenség lenne a jogállamisági kritériumrendszer.
RészletekOrbánt semmi más nem érdekelte a járvány kellős közepén, csak az, hogy 2022-ig nehogy valaki az európai intézményekből belelásson az ő mocskos játékaiba – fogalmazott Ujhelyi István a Szeged Televízió Téma című hírháttér műsorában.
RészletekTöbb hírügynökség is úgy tudja, hogy a magyar és a lengyel kormány elfogadja a német javaslatot, és nem vétózzák meg az uniós pénzek áramlását.
RészletekOlyan új javaslatról érkeztek hírek, amivel sikerülhet leszerelni a két kelet-európai ország kormányának tiltakozását. Nem egyértelmű azonban, hogy ezzel végleg sikerül-e pontot tenni az Európai Unió költségvetésének elfogadását akadályozó viták végére.
RészletekA magyar lakosság körében még Orbán Viktor költségvetési vétójának árnyékában is kiemelkedően magas az ország európai uniós tagságának támogatottsága.
RészletekA jogállamisági mechanizmus január 1-jétől biztosan életbe lép Magyarország és Lengyelország nélkül is. A Momentum európai parlamenti képviselője úgy látja: korrupcióellenes eszközről van szó, emiatt vétózni nem más, mint beismerő vallomás.
RészletekAz Európai Unióban tervezett jogállamiság mechanizmusnak semmi köze a migrációhoz, leginkább a korrupció visszaszorítását célozza az uniós pénzek kapcsán. Ez annyira elfogadhatatlan az Orbán-kormánynak, hogy az uniós költségvetés vétójával fenyeget.
RészletekAz Európai Néppárt (EPP) frakcióvezetője a Politicónak nyilatkozott a Fidesz tagságáról és a párt jogállamisági mechanizmusra vonatkozó álláspontjáról.
RészletekLehet, hogy Orbán Viktor mégsem maradt egyedül a jogállamiság, vagy legalábbis a jogállamiság ellenőrzése ellen folytatott harcában. A lengyel vétó visszavonására vonatkozó csütörtöki információkat ugyanis péntekre többek között Mateusz Morawiecki miniszterelnök is megcáfolta.
RészletekElkanászodnak a legyelek, bejelentették, hogy készek kiegyezni Brüsszellel: elállnak a belengetett vétótól, ha az unió egy jogilag tisztázott és kötelező érvényű nyilatkozat lenne a jogállamisági kritériumok rendszeréről. Tett egy megjegyzést az unióból való kilépésre is.
RészletekA lengyel kormány bejelentette, készek feladni az uniós költségvetés helyreállítási alapjának megvétózásának tervét, ha a jogállamisági feltételeket csak az uniós pénzek esetében alkalmazzák.
RészletekA miniszterelnök részletesen válaszolt Soros György múlt héten megjelent véleménycikkére – saját weboldalán, ugyanis a reakcióját nem volt hajlandó megjelentetni a Project Syndicate, ahol Soros eredeti írását leközölték.
RészletekWolfgang Münchau, a Financial Times korábbi szerkesztője felvázolta az uniós költségvetés magyar és lengyel vétójának lehetséges következményeit.
RészletekA miniszterelnök szokásos péntek reggeli rádióinterjújában beszélt arról, miért döntött úgy, hogy megvétózza az uniós költségvetést. Röviden Soros György és migránsok miatt.
RészletekA Kantar tanácsadó cég készített felmérést az Eurobarométernek az Európai Unió állampolgárainak helyzetéről a járvány alatt. Magyarországról vészjósló eredmények érkeztek.
RészletekAz Opinio intézet készített felmérést az Euronews megbízásából arról, hogyan vélekednek a magyarok a kormány uniós költségvetés elleni vétójáról.
RészletekAz európai parlamenti pártok nem hátrálnak meg a magyar miniszterelnök akadékoskodásától, a vétó ellenére is tartják magukat a jogállamisági mechanizmus tervezetéhez.
RészletekA Policy Solutions igazgatója, az Európai Unió szakértője Balogh Judittal beszélgetett kedden a Szeged Televízió új hírháttér műsorában, a Témában.
RészletekDe természetesen az Orbán-kormány úgy gondolja, hogy őket zsarolják Európában. Vagyis persze nem őket, hanem a magyarokat.
RészletekKedd este fél 8-kor, közvetlenül a Szegedi Híradó után került először adásba a Szeged Televízió új hírháttér műsora, a Téma. Ha nem látta élőben, itt most rögtön megnézheti!
RészletekA nemzetközi kommunikációért felelős államtitkár az M1-en mutatta be, hogy mindent, de tényleg mindent képes megmagyarázni.
RészletekA budapesti főpolgármester a Facebookon arról írt, hogy Orbánék egy dilettáns, csak a kiváltságosoknak kedvező gazdasági válságkezelés kudarcait próbálják elfedni az önkormányzatok elleni támadásokkal.
RészletekHetek óta azt szajkózzák kormánypárti politikusok és hírlapírók, hogy a jogállamiság egy meghatározhatatlan, ködös, kártékony fogalom, amellyel az Európai Unió voltaképpen migránsok ezreit akarja letuszkolni a torkunkon. Az Európai Parlament ugyanis azt tervezi, hogy a támogatások kifizetését jogállami feltételekhez köti.
RészletekA magyar miniszterelnök mindenáron próbálja elkerülni, hogy a jogállamisági feltételrendszerhez kössék az uniós források kifizetését. A cél érdekében még a több ezer milliárd eurós költségvetést is megfúrná, de egyre inkább úgy tűnik, a zsarolás eredménytelen.
RészletekA magyar és a lengyel kormány megakasztanák az uniós döntéshozatalt, többszáz milliárdos csomagokra is nemet mondanának.
RészletekSokáig úgy tűnt, Orbán Viktornak sikerül elérnie, hogy a jogállamiság feltételeinek maradéktalan teljesülése ne legyen követelménye az uniós források kifizetésének, de végül mégis kudarcot vallott.
RészletekA Fidesz politikája saját európai szövetségeseinek is egyre inkább elfogadhatatlanabb.
RészletekHetek óta vitázik az EU és a magyar kormány azon, hogy az uniós források kifizetését lehet-e a jogállamiság feltételeihez kötni. Végre megkérdezték erről az embereket is!
Részletek13 nem és csak 1 igen szavazatot kapott a hazai bíróktól Varga Zs. András, a Fidesz jelöltje a Kúria elnöki posztjára
RészletekDarák Péter megbízatásának lejártával várhatóan Varga Zsolt Andrást választják meg várhatóan a Kúria elnökének. Az egyetlen probléma, hogy sosem volt még bíró.
RészletekMegjelent az Európai Bizottság 2020-as jogállamisági jelentése és Brüsszel ígéri, hogy innentől kezdve minden évben át fogják világítani a 28 tagállamot. Érdemes figyelni arra, mit írnak rólunk, mert amelyik országban nem érvényesülnek a jogállamiság alapelvei és az uniós alapértékek, az a jövőben hátrányt szenvedhet a források elosztásánál is.
Részletek