
Huszonháromezer tonnával kevesebb szén-dioxid kerül a levegőbe, ha elkészül az a geotermikus fűtési rendszer, amellyel Reykjavík után Európa második legnagyobb zöld távhőszolgáltató rendszere jön létre Szegeden. Idén ősszel az Északi városrészben, a Gáz utcában is elkezdték munkálatokat.
Részletek22 milliárd forintból geotermikus távfűtési rendszer épül Szegeden a Szetáv, a Nemzeti Fejlesztési Programiroda és a Geo-Hőterm Kft. alkotta konzorcium összefogása nyomán. A megaberuházás újabb állomásaként a Makkosházi körút-Csongrádi sugárút kereszteződésénél kezdtek el dolgozni a szakemberek.
RészletekElindult a Mining Support Kft. második K+F projektje, amelyben az olaj- és gázipar által fúrt meddő, vagy termelésből kivont mélyfúrásokat tervezik energetikai céllal újra hasznosítani.
RészletekA tervezett kilencből, három helyen – Odessza városrészben, Felsővároson és Rókuson – a következő fűtési szezonban már üzemelni fog a geotermikus távfűtési rendszer.
RészletekReális a klíma- és természetvédelmi akciótervben kitűzött azon cél, hogy a megtermelt energia 90 százaléka 2030-ra karbonsemleges legyen – mondta Ferencz Orsolya, az Eötvös Loránd Tudományegyetem tudományos főmunkatársa kedden.
RészletekAz Átlátszó vette észre, hogy a fúrt kút nem megfelelő, így nem tudják elindítani a Szent Gellért Fórumnak becézett stadionkomplexum termálvizes fűtési rendszerét, ezért még építkezni kell majd egy kicsit.
RészletekKét helyen is újabb kutakat fúrnak Szegeden annak érdekében, hogy hasznosítható legyen a geotermikus energia. Az egyik helyszín a Gyík utcában, a másik pedig a Csaba utcában van.
RészletekTíz–tizenöt éves tervezési folyamat gyümölcse az a geotermikus fűtőrendszer, ami a következő három-négy évben Szegeden kiépül. Szegediként büszkék lehetünk erre a világraszóló teljesítményre, mert Európa második alternatív energiára alapozó távfűtőrendszere létesül – fogalmazott a csütörtöki közmeghallgatáson Kóbor Balázs, a Szegedi Távfűtő Kft. ügyvezetője, geológus.
RészletekA GreenMetric 2019-es világrangsorában a Szegedi Tudományegyetem előrelépett a 74. helyre, ezzel ismét a legzöldebb magyar felsőoktatási intézmény lett. A tavalyi évhez képest idén is nőtt a nemzetközi résztvevők száma: 2019-ben már 780 intézmény töltötte ki a zöld kérdőívet.
RészletekSzeged legnagyobb összegű beruházása zajlik a távfűtési rendszer 22 milliárd forintba kerülő megújításakor – mondta el Botka László polgármester az újszegedi Csanádi utcai hőközpontnál tartott sajtótájékoztatón. A városvezető jelezte: nem szlogen, hanem valóság, hogy Szeged a legzöldebb városa az országnak. A geotermikus energia felhasználása a helyi távfűtésben, jól példázza mindezt.
RészletekÉrdekes eredmény születik, ha összehasonlítjuk Szeged gazdaságfejlesztési terveit a Nemesi Pál vezette Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara által kiadott ajánlással. A kettő között gyakorlatilag nem találni különbséget. Mégis, mást sem hallani a Fidesztől és jelöltjétől, Nemesi Páltól, mint hogy a szegedi városvezetésen kérik számon, miért nem jön nagy gyár Szegedre.
RészletekGeotermikus rendszerek gazdaságosabb létesítését és hatékonyabb üzemeltetését szolgáló megoldásokat dolgozott ki az ilyen kutak fúrásával foglalkozó Hansa-Kontakt Inv. Kft. és a termál rendszereket üzemeltető Geotermikus Szolgáltató Kft.
RészletekNéhány éven belül akár a szegedi városházát is geotermikus hő fűtheti, hiszen a Belváros is része annak a projektnek, melynek keretében több városrészben állnak át a környezetbarát és gazdaságos technológiára.
RészletekÉvente hétmillió köbméter földgáz kiváltása, valamint a káros emisszió ötvenöt százalékos csökkentése az eredménye annak a geotermikus kaszkádrendszernek, amelyet az utóbbi években építettek ki Szegeden. A föld mélyéből előtörő forró víz hasznosítása a közeljövőben folytatódik.
Részletek