• "foci"-ként cimkézett hírek listázása
Zárt kapus lesz az Albánia elleni világbajnoki selejtező a magukat tévedésből szurkolónak gondoló csürhe miatt – Garai Szakács László jegyzete

Ezek az úgynevezett ultrák sosem fogják megérteni, hogy nem engedhetnek meg mindent maguknak. Sőt, igazából annak is örülniük kéne, hogy bemehetnek a stadionba.

Részletek
Szegedi könyvünnep az Évfordulók emlékezete jegyében, Esterházy Péter előtt is tisztelegve

Ötödik alkalommal rendezik meg a Magyar Könyvkiadó Napját a szegedi egyetem bölcsészkarán, amelyen felvonul a magyar kortárs szépirodalom és a kritikaírás élvonala. Három helyszín, negyvennyolc óra, tucatnyi szerző és hagyományosan írók és filozófusok közötti focimérkőzés. Ez a kínálat.

Részletek
Egy elfeledett mérkőzés – az Aranycsapat Szegeden

A világ idén ismét sportlázban ég. A fociszurkolóknak talán az Európa-bajnokság került leginkább előtérbe, hiszen Budapest is a rendezők közé tartozott, illetve a magyar válogatott ismét részt vehetett a kontinenstornán. Talán ilyenkor sokaknak eszébe jut az Aranycsapat és az eredményeik, reménykedve abban, hogy ismét ilyen sikeresek lesznek fiaink. Sok szegedi elfelejtette már, vagy nem tudja, hogy az Aranycsapat Szegeden is játszott mérkőzést – írja Tóth István történész, a Móra Ferenc Múzeum munkatársa a Szegedi Tükörben.

Részletek
Most türelmesnek kell lenni, hogy aztán sokkal jobb legyen – Nagy Sándor alpolgármester az Oskola utca átalakításáról: itt a Szeged Podcast negyvennyolcadik adása!

Gedzo és Kovács M. Norbert ezen a héten a város közlekedését idén nyárra leginkább megbolygató beruházásról, átalakításról, az Oskola utca lezárásáról és átépítéséről beszélgetnek Szeged városfejlesztési alpolgármesterével.

Részletek
Már megint a visszafojtott lélegzet: különösebb tombolás nélkül néztük végig a magyar válogatott évtizedek óta legnagyobb sikerét Szegeden

Mert a világbajnok franciákkal játszott 1–1 bizony a legnagyobb focisiker, amit arattunk a nyolcvanas évek óta! A tombolás útjába nem a válogatott játéka, hanem a szegedi nyár állt. Élménybeszámoló, vagy mi.

Részletek
Online aláírással tiltakozhat a magyar homofób törvény ellen: petíció indult azért, hogy a müncheni Allianz Arena szivárványszínű legyen a német–magyar Eb-meccs alatt

Németországban indult az aláírásgyűjtés. Vajon hogyan érezné magát focidiktátorunk egy ilyen stadionban?

Részletek
Sorbanállás-maraton, visszafojtottlélegzet-cunami, szemüveget a bírónak, védhetetlen gól, összeomlás, háromgólos vereség: zseniális hangulat a Garden Fröccsteraszon a magyarok első meccse alatt

Elmentünk megnézni a mieink első meccsét egy szegedi teraszon, naná, hogy a Tisza mellé. Szubjektív meccsnéző-beszámoló.

Részletek
Nem követték el a mieink elleni 2016-os hibát, nem becsülték le ellenfelüket az osztrákok: Ausztria–Észak-Macedónia 3–1 (1–1)

Észak-Macedónia labdarúgó-válogatottja vasárnap 3–1-re kikapott története első Európa-bajnoki mérkőzésén az osztrák csapattól, amely viszont hetedik találkozóján először győzött a kontinensviadalokon.

Részletek
Egy hónapos meccsdömping: mi ezeken a helyeken néznénk a foci-Eb-t a helyedben Szegeden!

A labdarúgó-Európa-bajnoksággal kapcsolatosan most nem az a legfontosabb kérdés, hogy kik nyernek majd a végén, hanem hogy hova fogunk járni focit nézni a következő egy hónapban. Mi már tudjuk, hogy te hova fogsz, és nem félünk megmondani.

Részletek
Szurkolói Falu nyílik pénteken a Partfürdőn

2021. június 9. 20:17 | foci labdarúgás

Az Újszegedi Partfürdőn épül Szeged első Szurkolói faluja. Több méteres kivetítővel, sörpadokkal és a vendéglátás legszélesebb skálájával várja a focit kedvelő szegedieket a SZIN-es nagyszínpad területén. Egy hónapon keresztül programokkal, zenei aláfestéssel és igazi meccs hangulattal készülnek a szervezők.

Részletek
Meghalt Puhl Sándor

Hatvanöt éves volt, 1994-ben ő vezette foci-világbajnokság döntőjét. Sem azóta, sem előtte nem csinált magyar ember ilyet. Vezetett BL-döntőt is. Négyszer választották meg a világ legjobb játékvezetőjének.

Részletek
Megint Haruna és megint Gajdos! Dorog FC–Szeged-Csanád Grosics Akadémia 2–3 (1–1)

Ősszel a két csapat 1-1-es döntetlent játszott a Szent Gellért Fórumban. Most az első félidőben ugyan ez volt az eredmény, azonban a második félidőben összekapta magát a püspöki csapat és elhozta a három pontot. Ezzel bebiztosította bennmaradását a szegedi csapat.

Részletek
Kihagytunk egy büntetőt, kettőt viszont berúgtunk, és még fejeltünk is egy gólt: San Marino–Magyarország 0–3 (0–1)

Nyertünk, de nem volt jó a meccs. Sőt! Andorra ellen is több kell annál, mint amit a magyar válogatott San Marino javarészt amatőrökből álló válogatottja ellen mutatott.

Részletek
Tíz percnyi Lokifoci elég volt a debreceni sima győzelemhez: Szeged-Csanád Grosics Akadémia–Debreceni VSC 0–5 (0–0)

Semmi nem utalt arra az első félidőben, hogy a második játékrész elején tíz percre összeomlik a püspöki csapat. Hogy aztán már ne is legyen kedve senkinek tovább focizni. Dragan Vukmir még nem nyert meccset szegedi edzőként. De ez még csak a negyedik találkozója volt, azaz nincs még miért izgulnia, úgy sem, hogy a Debrecen erőlködés nélkül verte rommá a csapatát.