• "foci"-ként cimkézett hírek listázása
Megint Haruna és megint Gajdos! Dorog FC–Szeged-Csanád Grosics Akadémia 2–3 (1–1)

Ősszel a két csapat 1-1-es döntetlent játszott a Szent Gellért Fórumban. Most az első félidőben ugyan ez volt az eredmény, azonban a második félidőben összekapta magát a püspöki csapat és elhozta a három pontot. Ezzel bebiztosította bennmaradását a szegedi csapat.

Részletek
Kihagytunk egy büntetőt, kettőt viszont berúgtunk, és még fejeltünk is egy gólt: San Marino–Magyarország 0–3 (0–1)

Nyertünk, de nem volt jó a meccs. Sőt! Andorra ellen is több kell annál, mint amit a magyar válogatott San Marino javarészt amatőrökből álló válogatottja ellen mutatott.

Részletek
Tíz percnyi Lokifoci elég volt a debreceni sima győzelemhez: Szeged-Csanád Grosics Akadémia–Debreceni VSC 0–5 (0–0)

Semmi nem utalt arra az első félidőben, hogy a második játékrész elején tíz percre összeomlik a püspöki csapat. Hogy aztán már ne is legyen kedve senkinek tovább focizni. Dragan Vukmir még nem nyert meccset szegedi edzőként. De ez még csak a negyedik találkozója volt, azaz nincs még miért izgulnia, úgy sem, hogy a Debrecen erőlködés nélkül verte rommá a csapatát.

Részletek
Nem fázott meg a szabolcsi jégveremben a püspöki csapat: Nyíregyháza Spartacus–Szeged-Csanád Grosics Akadémia 0–2 (0–0)

A római katolikus templomokban sincs olyan hideg, mint amilyenben most Nyíregyházán kellett játszania a kék-fekete-zöldeknek, akik ezúttal fehérben voltak, egyébként. Grumić egy félidő alatt meccset nyert a Szegednek.

Részletek
Jól helytálltak a magyarok, reális eredmény született: Magyarország–Szerbia 1–1 (1–1)

Kevés pihenője volt a magyar válogatottnak, hisz csütörtökön még Európa Bajnoki pótselejtezőt játszottak az Izlandiak ellen, vasárnap este pedig a Szerbek ellen kellett pályára lépni Nemzetek Ligája-mérkőzésen. Végül igazságos döntetlen született, igaz a magyarok közelebb álltak a győzelemhez.

Részletek
Önmagára költi a kormány a cégeknek szánt gazdaságvédelmi forrásokat

A gazdaságvédelembe mindenkinek be kellett szállnia az első hullám óta, a kormány még az önkormányzatok és a pártok pénzének egy részét is elvonta ilyen címen. Úgy néz ki, ezek a források végül nem a kis- és középvállalkozásokhoz kerültek.

Részletek
Hatalmas hajrával megvan az első pont: Ferencváros–Dinamo Kijev 2–2 (0–2)

Negyed évszázad után után először játszott otthon csoportmeccset a Ferencváros a legrangosabb európai kupasorozatban – ez lehetett volna az első alkalom, amikor egy magyar klubcsapat megveri a Dinamo Kijevet, helyette az utolsó pillanatban sikerült döntetlenre menteni a találkozót a Bajnokok Ligája 2. fordulójában.

Részletek
Mindent borított a MOL-Pick Szegednél idén a koronavírus, de nem adják fel a kitűzött céljaikat: itt a Szeged Podcast tizedik adása

Heti podcast-sorozatunkban ezúttal H. Nagy Máté, a Mol-Pick Szeged marketing-kommunikációs igazgatója volt a vendégünk, de szóba került a szegedi színház új premierje, az 1984, a foci-Eb és a magyar válogatott esélyei, és több programot is ajánlunk a hétvégére.

Részletek
Online rendezték, de így is óriási siker lett a könyvkiadók találkozója a bölcsészkaron

Negyedszer rendezték meg a Magyar Könyvkiadók Napját a szegedi egyetem bölcsészkarán, amit a járvány miatt online tartottak meg. A könyvvásár elmaradt, de minden más program megvolt, ami ezekben a vírusos időkben bravúros teljesítmény.