
Hogyan tovább, Schengen?
Kevés olyan kulcsfogalom alakult ki az európai politikában, mint Schengené. Az Európai Unió külső határait jelenti, és nagyon nem mindegy, ezek hol húzódnak. De mi ebben a Magyarország szerepe és érdeke?
RészletekKevés olyan kulcsfogalom alakult ki az európai politikában, mint Schengené. Az Európai Unió külső határait jelenti, és nagyon nem mindegy, ezek hol húzódnak. De mi ebben a Magyarország szerepe és érdeke?
RészletekEzzel a címmel rendezett online konferenciát a Europe Direct Szeged, valamint az ÁJTK belül működő Nemzetközi és Regionális Tanulmányi Intézetével az EU elfogadásra váró költségvetéséről és a hozzátartozó hitelcsomagról.
RészletekEgyensúlyhiány alakult ki az Európai Unión belül. A gazdaság és a politika sokkal nagyobb súllyal szerepel benne, mint a kultúra. Ezen mindenképpen változtatni kell. Be kell lépniük a nyugat-balkáni államoknak is, a „bővítési fáradtságtól” függetlenül is. A Gondolatok Európa jövőjéről című szegedi konferenciáról szóló tudósításunk második része.
RészletekÓriási horderejű döntések előtt áll az Európai Unió. Számos, sokrétű kérdés foglalkoztatja a tagokat: milyen Európát szeretnénk, és ha ez tudjuk, mindezt mikorra vagyunk képesek létrehozni. Föderalizmust, tehát államszövetséget akarunk, nagyobb nemzetállami beleszólást, vagy netán egy új állammá összeálló uniót? Történelmi léptékű dilemmák ezek.
RészletekHosszú évtizedek óta az unió egyik legnagyobb dilemmája, hogy tagjai közé fogadja-e Törökországot vagy sem. Mindkettő mellett nyomós érvek hozhatóak fel. Az Integrációs Klub szerdai előadásán erről volt szó.
RészletekErre a kérdésre kereste a választ a Szegeden rendezett klímakonferencia, amely magyar és francia közös szervezésében rendeztek meg a Tanulmányi és Információs Központban. Elhangzott, már csak tizenkét évünk van, hogy valamit tényleg tegyünk...
Részletek