
Lépést kell tartani az inflációval – így döntött a Fidesz-KDNP. Kövér László például közel 300 ezer forinttal kap többet.
RészletekA gazdasági válság idején nehezen elvárható, hogy a piac jelentős béremelést hajtson végre, de a komoly állami segítség elmaradása miatt igenis fontos, hogy mennyi lesz a reálbérnövekedés. Egyre biztosabb, hogy semennyi. Ha a tanárok fizetését nem a 2014-es minimálbér alapján számolnák, akkor a pedagógusfizetések 100 ezer forinttal lennének magasabbak.
RészletekFél nyolckor kezdődik a Szeged Televízió hírháttérműsora, műsorvezető Balogh Judit hírigazgató.
RészletekSokféle elképzelése van Kanka Andornak, a megyei orvoskamara elnökének arról, hogyan lehetne küzdeni a paraszolvencia intézménye ellen, de az a furcsa, kommandós elképzelés, ami a minap látott napvilágot a kormány ötleteként, nincs ezek között.
RészletekA fizetésük az elmúlt években több ütemben emelkedett.
RészletekNincs mindig összhangban a szolgálati jogviszonyról szóló törvény és annak végrehajtási rendelete, mert egy sor fontos részeltet még mindig nem szabályoznak benne – állítja a elemzés után a Magyar Orvosi Kamara.
RészletekMikor már lasszóval sem lehet háziorvost fogni sok helyen az országban, a kormány rászánta magát, hogy erre is áldozzon végre néhány tíz milliárdot.
RészletekA Magyar Orvosi Kamara közzétette az új egészségügyi törvény vitás pontjai miatt kiküldött kérdőív eredményét. Úgy tűnik, nem volt jó ötlet a koronavírus-járvány kellős közepén megpróbálni ellehetetleníteni az orvosokat.
RészletekA Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete (MKKSZ) szerint az Emberi Erőforrások Minisztériuma két ígéretet sem tartott be.
RészletekA nyilatkozók nem írják alá az új munkaszerződésüket, mert elégedetlenek az Orbán-kormány új egészségügyi törvényével.
RészletekA szombaton bejelentett orvosi béremelések automatikusan nem vonatkoznak a háziorvosokra, így egyelőre nyitott kérdés, hogy velük vagy nélkül történik meg a nagyarányú bérfejlesztés az egészségügyben. Nem ez az egyetlen nyitott kérdés.
RészletekSzerintük a bérrendezés egyoldalú formában és ütemezésben valósul meg, ami a szakdolgozók körében komoly megélhetési problémákat, pálya- és országelhagyást okozhat.
RészletekA kormány hétfőn benyújtotta az orvosok béremeléséről szóló törvényjavaslatot a parlament elé. Az már most látszik, hogy nem adják ingyen a nagyobb fizetést.
RészletekKiállt az oktatásban dolgozók jogai mellett és egyúttal anyagi elismerésüket sürgette a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) hétfőn, a közleményében.
RészletekA Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara (MESZK) az orvosi bérek emeléséhez illeszkedő és nagyságrendű bérrendezést tart szükségesnek a szakdolgozók körében is.
RészletekAz LMP szerint vissza kell adni a magyar oktatási rendszer megbecsülését és drasztikus emeléssel versenyképes béreket kell biztosítani a pedagógusoknak - mondta a párt országgyűlési képviselője vasárnap, a Facebookon közvetített sajtótájékoztatóján.
RészletekA Demokratikus Koalíció (DK) szerint minden egészségügyi és szociális dolgozónak jár a legalább 100 százalékos béremelés - mondta a párt országgyűlési képviselője vasárnap, a Facebookon online közvetített sajtótájékoztatón.
RészletekEgy vírus, a vírus miatti várható tragédiák, és a félelem az esetleges politikai következményektől kellettek ahhoz, hogy a Fidesz-kormány rászánja magát egy olyan béremelésre, amit már évekkel ezelőtt meg kellett volna tennie. A késlekedés miatt a nehéz gazdasági körülmények között kénytelenek bért emelni, de megnéztük, mennyit érnek valójában a bejelentett bruttó összegek.
RészletekAz MSZP EP-képviselője, az Európai Parlament közegészségügyi szakbizottságának tagja pártja nevében reagált Orbán Viktor orvosi béremelésről szóló szombati bejelentésére.
RészletekElőremutató Orbán Viktor bejelentése az egészségügy rendbetétele szempontjából, de a folyamat évekig fog tartani a Szeged.hu-nak nyilatkozó orvos szerint.
RészletekAz érdekképviselet elnöke úgy látja, ezzel megállítható az orvosok elvándorlása és felszámolható lesz a hálapénz. Bruttó összegekről van szó.
RészletekA hálapénzt intézményét pedig megszüntetik.
RészletekKincses Gyula, a kamara elnöke beszélt erről.
RészletekSzinte valamennyi közgyűlési napirendi pontot megvitatta hétfő reggeli ülésén a jogi, ügyrendi és közbiztonsági bizottság. Mégsem lett maratoni hosszúságú az ülés. Tárgyaltak az önkormányzati lakások bérletének módosításáról, a változó építményadóról és az önkormányzati cégek gazdálkodásáról.
RészletekA magyar egészségügy átalakításának egyik kulcsa a hálapénz teljes kivezetése a rendszerből. Erről, és mellette arról is beszélt Lénárd Rita, a Magyar Orvosi Kamara (MOK) alelnöke, hogy ez a paraszolvencia legnagyobb kedvezményezettjeivel, az orvosbárókkal hogyan fogadtatható el.
RészletekLegalábbis ezt állítja Kanka Andor, a Csongrád-Csanád Megyei Orvosi Kamara elnöke, aki szerint, fontos hogy a kormány komolyan elkezdett foglalkozni az egészségügy rendbetételével, bár a Nemzeti Konzultáció színvonalát idéző, önmagukat igazoló felvetések is szerepelnek az egészségügyben dolgozóknak kiküldött kérdőívben.
RészletekAz ellenzéki párt szerint rövidesen ki fog ürülni a szektor, ha nem lesz béremelés.
RészletekPénteken megkezdte a Magyar Orvosi Kamara (MOK) az önként vállalt többletmunka és külső ügyeleti vállalások felmondásáról szóló nyilatkozatok ügyvédi letétbe helyezését. A MOK arra kéri tagjait, hogy mondjanak nemet a kötelező munkaóráikon túl többletmunkára. Ezzel élesben fordult a bérharc a kamara és a kormány között. Mindez nem kizárólag bérharc.
RészletekSemmi nem utal arra, hogy jövő év elejétől emelkedhetne a hazai orvosok bére. Ez derül ki a 2021-es költségvetés tervezetéből, amit nemrég mutatott be Varga Mihály pénzügyminiszter. Mindez erős ellenlépéseket válthat ki az orvostársadalomból.
RészletekLevélben fordult Orbán Viktor miniszterelnökhöz, a Magyar Orvosi Kamara elnöke Kincses Gyula, egy élhető, mindenki számára hozzáférhető és a fiatal szakemberek itthon maradását biztosító egészségügyi rendszer megalakítása érdekében.
RészletekJanuárban sikerült meggyőzniük az Egészségügyi Dolgozók Demokratikus Szakszervezetét, és így a Magyar Orvosi Kamara által kidolgozott bértáblát viszik a kormány elé. Ez a tárgyalási alap. Kanka Andor, a kamara Csongrád megyei elnöke azt is elmondta, mennyibe kerülne az államnak a béremelés.
RészletekA koronavírus-járvány miatt két tervezett béremelést is most, egyszerre hajtson végre a kormány – fogalmaz a párt alelnöke, Lukács László György.
RészletekTizenkét pontban fogalmazta meg elvárásait a közoktatás területén a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ), az érdekvédők a többi között tisztességes béreket, fix óraszámot és a Nemzeti alaptanterv bevezetésének elhalasztását követelik.
RészletekÓránként 125 forinttal növekszik valamennyi dolgozó bére a Szegedi Közlekedési Társaságnál.
RészletekAz ellenzéki párt üdvözli a szociális dolgozók pótlékának emelését, ugyanakkor szerintük a kormánynak ez a lépése is azt mutatja: nem értette meg, hogy az ágazatban az alapbér emelésére lenne igazán szükség.
RészletekEddig kétszer tárgyalt a kormánnyal a Magyar Orvosi Kamara – ahogyan ők fogalmaznak – a bérrendezésről. Álmos Péter, a Magyar Orvosi Kamara szegedi alelnöke a Szeged Televízióban azt mondta: a bérkövetelésük figyelembe veszi a magyar gazdaság teljesítőképességét.
RészletekA Zöldek (LMP-Magyarország Zöld Pártja) szerint szükség van a felsőoktatásban dolgozók bérének emelésére, a 150 milliárdos tétel pedig „el is férne a költségvetésben” – közölte Ungár Péter országgyűlési képviselő hétfőn sajtótájékoztatón, Pécsen.
RészletekA kormány januári döntése 56 ezer hivatásos rendvédelmi dolgozót érint, mondta Kontrát Károly, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára.
RészletekA Lidl Magyarország 7,3 milliárd forintot, az Aldi pedig 2,5 milliárd forintot fordít az idén béremelésre.
RészletekMintegy 32 milliárd forintból emeli a kormány a területi közigazgatásban dolgozók bérét, legalább 10, de átlagosan 18 százalékkal, és a cafeteria-rendszert is újra bevezetik áprilistól a területi közigazgatásban – közölte a Miniszterelnökség.
RészletekHétfőn a honlapjukon közölték, hogy javaslatuk szerint mennyit kellene keresniük az orvosoknak Magyarországon. Tizennyolc fizetési szintet állapítottak meg.
RészletekTavaly októberben a bruttó átlagkereset 365 ezer 100, a nettó 242 ezer 800 forint volt, 11,6 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban.
RészletekJanuár elsejétől minden pozícióban az inflációt meghaladó mértékű emelés lesz.
RészletekVan egy bérmegállapodás, miszerint 8 százalékkal emelkedne jövőre a minimálbér, de Varga Mihály pénzügyminiszter azt nyilatkozta, hogy elfogadnák a 10 százalékos emelési igényt is. Ezzel 2009-hez képest havi 35 ezer forinttal kapnának többet a minimálbéresek.
RészletekEmberemlékezet óta nem történt meg, hogy Csongrád megye az átlagfizetések nagyságával beverekedje magát az országos TOP10-et jelentő elitbe. Most ez is megtörtént. A szegedi mutató ennél vélhetően még jobb, de kimutatás csak a megyékre és a régiókra készül.
RészletekNovemberben tüntethetnek, jövő év elején pedig sztrájkba kezdhetnek a pedagógusok, amennyiben nem jutnak egyezségre a kormánnyal három kérdésben. Csütörtök délután a Pedagógusok Szakszervezete Csongrád Megyei Szervezete a megye szakszervezeti titkárait tájékoztatta a várható lépésekről.
RészletekPiros lapot mutattak és kifütyülték Horváth Ildikó egészségügyért felelős államtitkárt az orvosok a Magyar Orvosi Kamara „Elhalt ígéretek nyomában” címmel meghirdetett gyűlésén.
RészletekElégedetlen a Magyar Orvosi Kamara (MOK) teljesítményével a kamara tagságán belül szerveződött Újratervezés Csoport. Ezért a vasárnap rendkívüli orvos nagygyűlés előtt – nevükhöz méltóan – újrafogalmaztak néhány követelést.
RészletekCéljuk, hogy kiszámítható, középtávú, az egyes vállalatok problémáira fókuszáló bérmegállapodást tudjanak kialakítani.
RészletekAz egészségügyben dolgozók és a tanárok után most a tűzoltók gondolják úgy, hogy semmibe veszi őket a kormány. A kedvezményeiket veszítő vonulósok éhbérért dolgoznak, felszerelésük korszerűtlen, s még a nevüket is elvették tőlük – írja a 24.hu.
RészletekA kereskedelemben a munkaerőhiány már működési problémákat okoz, és az is feszültségeket kelt, hogy a dolgozók túlterheltek, a bérek pedig alacsonyak.
RészletekAz ellenzéki párt a szociális dolgozók bérének rendezésére szólítja fel a kormányt.
RészletekNagy hibát követ el a NER, amikor mindenre jut pénz, csak éppen a köztisztviselők és a rendőrök fizetésemelésére nem. Vélemény.
RészletekÁtlagosan 10,04 százalékos fizetésemelést kapnak a dolgozók január 1-től, aminek a forrása a szegedi önkormányzat által biztosított 200 millió forintos keret.
RészletekÁtlagosan harminc százalékkal nő a fizetésük.
Részletek