
Bár olyan nagyhírverést nem kapott, de szerencsére 2020-ban sem maradtunk Závada-kötet nélkül, ugyanis az elmúlt hetekben jelent meg a szerző vékonyka, képekkel jócskán illusztrált könyvecskéje, a Wanderer a már jól megszokott elbeszélési móddal, stílussal és minőséggel.
RészletekA most következő ajánló témájául szolgáló könyv(ek) – vagyis a Patrick Melrose I. című kötetben megjelenő három kisregény – minden bizonnyal nem lesznek ismeretlenek a hazai olvasók számára, ugyanis nemrég sikeres HBO-sorozat készült belőlük Benedict Cumberbatch főszereplésével, és ennek hála gyorsan megjelenhettek nyomtatásban magyarul is.
RészletekNem véletlen, hogy mi vagyunk az az ország, ahol a „szalámitaktika” kifejezést feltalálták, és sajnos nem csak azért, mert világraszóló felvágottat készítünk.
RészletekHideg, rideg, steril, érzelemmentes, kvázi cselekménymentes, mégis letehetetlen.
RészletekVallomás Antwerpenből a halálos ágyon. Az utóbbi idők egyik legjobb világháborús regénye.
RészletekHa egyetlen novellistát kellene megneveznem, aki nélkül nem lennének olyanok napjaink kisprózái, amilyenek, akkor az egyértelműen a 2012-ben, tragikusan fiatalon elhunyt Hazai Attila lenne. Bár az irodalmi pályafutása érdemben csak néhány évig, talán ha egy évtizedig tartott, de az egész tényleg olyan volt, mintha egy furcsa, ragyogó és korábban soha nem látott üstökös szántotta volna fel a hazai irodalom egét, hogy aztán gyorsan eltűnjön a semmiben, ám hatása így is kitörölhetetlenül velünk maradt.
Részletek1997-ben, az akkor huszonkét éves Daniel Kehlmann semmiből jött üstökösként jelent meg a német irodalom egén Beerholm-illúzió című kötetével, hogy aztán az elmúlt két évtized bebizonyítsa: üstökösből egyértelműen állócsillaggá és megkerülhetetlen tényezővé vált a most negyvenöt esztendős, sokszoros díjnyertes író.
Részletek