
A jobbítás szándékával gyűjtötte össze a Magyar Orvosi Kamara (MOK) azokat az észrevételeit és javaslatait, amikkel szerintük javítani lehetne a betegellátáson a tomboló koronavírus-járvány idején. Ezzel Pintér Sándort keresték meg.
RészletekPénteken egy aneszteziológus szakasszisztens volt a Szeged Podcast vendége. Elmondta az igazságot, milyen egy covid-osztály ezekben a napokban.
RészletekHelyzetjelentés a frontvonal frontvonalából, egy olyan helyről, ahol mindennapos a halál, és a betegekért folytatott harc sokszor reménytelennek és végeláthatatlannak tűnik.
RészletekA Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara megyei elnöke úgy látja, Szegeden nagyjából annyi ápoló van, mint ahány orvos, ez pedig megmutatja, hogy milyen kevés a szakszemélyzet.
RészletekA számokat nézve lényegében ott tartunk, mint egy éve ilyenkor Lombardia. De annyira azért mégsem rossz a helyzet, ez viszont nem a kormányzat helytállásának vagy helyzetfelismerő képességének köszönhető. A következő hetek brutálisak lesznek.
RészletekÍgy próbálják fokozni a vírus elleni védekezés hatékonyságát, és némileg csökkenteni az egészségügyi dolgozók terhelését.
RészletekNincs bizonyíték ok-okozati összefüggésre, de alaposan kivizsgálják az eseteket.
RészletekMert mint tudjuk, a statisztika olyan, mint a bikini.
RészletekKétszer annyi koronavírusos beteg kerül lélegeztetőgépre Magyarországon, mint az egyesült királyságbeli Walesben, ami az Európai Unió szegényebb régiói között van. A gond az, hogy hazánkban a lélegeztetőgépre tett covidos betegek akár 80-90 százaléka is meghal az egyes intézményekben.
RészletekA fizetésük az elmúlt években több ütemben emelkedett.
RészletekSzakmai szervezetek azt nyilatkozták az RTL Híradónak, hogy az egészségügyi törvényhez kapcsolódó szombati rendelet csak átmenetileg tudja maradásra kényszeríteni a távozni akaró dolgozókat.
RészletekTett néhány meglepő kijelentést a szokásos pénteki Kossuth rádiós interjújában.
RészletekVolt olyan év, amikor majdnem 7 ezer hazai orvos dolgozott külföldön.
RészletekSzerintük a bérrendezés egyoldalú formában és ütemezésben valósul meg, ami a szakdolgozók körében komoly megélhetési problémákat, pálya- és országelhagyást okozhat.
RészletekA Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara (MESZK) az orvosi bérek emeléséhez illeszkedő és nagyságrendű bérrendezést tart szükségesnek a szakdolgozók körében is.
RészletekA miniszterelnök a NER legnézettebb házi tévéjében beszélt a járvánnyal szembeni védekezésről, a munkáról, Budapestről és még néhány dologról.
RészletekVégzett magával az a 34 éves olasz ápoló, aki koronavírussal fertőződött az olasz koronavírus-járvány frontvonalában dolgozva Észak-Olaszországban. Állítólag azért lett öngyilkos, mert félt, hogy megfertőz másokat.
RészletekVannak szakmák, melyekben annyira ordító különbség van a haza és a külföldi bérek, a megbecsülés és a munkahelyi viszonyok között, hogy abba majdnem belesüketül az ember. Ilyen az ápolók helyzete is Magyarországon. Pénteken őket ünnepelték a szegedi klinikán.
RészletekEgyre jobban leterheltek a fekvőbeteg-ellátásban dolgozó ápolók. Úgy tűnik belátható időn belül ebben nem is lesz változás, a szakmai kamara szerint ugyanis közel 24-25 ezer ápoló hiányzik a rendszerből – írta a Világgazdaság.
RészletekJövő hét keddtől jelentkezhetnek az iskolarendszerű egészségügyi szakképzést nyújtó középfokú intézmények nappali tagozatos tanulói az ápolói ösztöndíjra, amelynek összege havi negyvenezer forint - közölte az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) az MTI-vel.
RészletekA hazai egészségtudományi képzések történetében először 2017 szeptemberében indult három egyetemen, köztük a szegedin, a kiterjesztett hatáskörű ápolók mesterképzése. Az első 13 hallgató most végzett. Az új szakemberek bizonyos esetekben az orvosokat is tudják majd tehermentesíteni.
Részletek