
Veritas Virtus Libertas: Az egyetemi modellváltás ebben a formában bűntett
Az SZTE rektori hivatala előtt tiltakoztak kedden az egyetem magánkézbe adása ellen.
RészletekAz SZTE rektori hivatala előtt tiltakoztak kedden az egyetem magánkézbe adása ellen.
RészletekFontos kérdések, aktuális témák a Szeged Televízió kedd és szerda esténként jelentkező hírháttérműsorában Balogh Judittal. Ha nem látta élőben, itt megnézheti a teljes adást.
RészletekSzerda reggel 8 órára összdolgozói értekezletet hirdetett meg a Szegedi Tudományegyetem vezetése. Az online értekezlet is azt szolgálja, hogy meggyőzzék az egyetem oktatóit és dolgozóit: jó lenne, ha alapítványi formában működne az egyetem.
RészletekFeje tetejére állt az oktatás, amióta alapítványi működésű a Corvinus Egyetem. A kuratórium árnyékában súlytalanná váltak az addig önállósággal rendelkező egyetemi szervezetek és tisztségviselők. A fizetésemelés ígéret maradt.
RészletekA volt kancelláriaminiszter nagyinterjúban beszélt többek között az új gigaméretű agráregyetem átszervezéséről is, ami az SZTE átalakításához is mintául szolgálhat.
RészletekSzeged MSZP-s képviselője most a Szegedi Tudományegyetem vezetéséhez fordul. Megpróbálja őket meggyőzni a modellváltás veszélyeiről.
Részletek– Most nem nyilatkozom, de ha meglesz a döntés, akkor igen – mondta megkeresésünkre Szabó Gábor prorektor, professzor, az egyetemi modellváltás kapcsán létrejött munkacsoport vezetője. Megindokolta, miért.
RészletekSzerintük arról is szól az alapítványi modellváltás és a szenátusi döntés, hogy „átruházzunk-e minden önrendelkezési jogot egy nem általunk választott öt fős kuratóriumra, amelynek tagjai életük végéig teljes hatalmú vezetői lesznek ennek a közösségnek”.
RészletekNyílt levet tettek közzé a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának professzorai, amiben kiállnak az egyeztetés nélküli modellváltás ellen.
RészletekA VVL - Veritas Virtus Libertas és Free SZTE csoport közösen megy a hegyhez – Mohamedként.
RészletekPécsi egyetem vezetése mindenkinek a véleményére kíváncsi az intézmény modellváltásával kapcsolatban. Ezt az is mutatja, hogy a jövő héten már a második online fórumra kerül sor.
RészletekA VVL - Veritas Virtus Libertas szerint Palkovics László szakminiszter Budapesten találkozik az ad hoc modellváltási bizottsággal.
RészletekAz egyetem vezetése a modellváltás mellett van, azonban továbbra is sokakban számos kétely merül fel az intézmény jövőjével kapcsolatosan. Az EHÖK most a hallgatók véleményére kíváncsi, szavazásra buzdítja őket.
RészletekA vidéki orvosi egyetemek, köztük a Szegedi Tudományegyetem tervezett alapítványi átalakításával kapcsolatban egyre több a megválaszolatlan kérdés. Az intézményvezetők és a kormány is hallgat a részletekről, ezt most a Magyar Orvosi Kamara (MOK) is megelégelte, ezért levelet írtak Gulyás Gergelynek.
RészletekA debreceni hallgatói önkormányzatnak nincs semmilyen problémája az átalakítással.
RészletekA Facebook-oldalukon közzétett felhívásban azt írják, „»modellváltásnak« nevezett folyamat zsarolás, kényszerítés, ígérgetés, megtévesztés, hazudozás, titkolózás közepette zajlik.” Várnak valamennyi egyetemi polgárt, az egész országból, azt kérik, csatlakozzanak a tiltakozáshoz.
RészletekMihálik Edvin azt mondja, szerinte és pártja szerint az oktatásnak szabadnak és politikailag függetlennek kell lennie. Borsik Viktor, a Momentum TizenX szegedi országos elnökségi tagja soron kívüli vizsgálatot szeretne a szenátusi ülés nyilvánossága miatt.
RészletekNyílt levelet írt a VVL - Veritas Virtus Libertas egyetemi polgári csoport, amelyben kérik az ad hoc modellváltási bizottság megbízott elnökét, álljon ki a modellváltás megakadályozása mellett.
Részletek„A tervezett átalakítás durva támadás az egyetemi autonómia ellen, megfosztva az egyetemi oktatókat és hallgatókat az alapvető jogaiktól, és minden hatalmat annak a kuratóriumnak a kezébe ad, amelynek tagjait Orbán minisztere nevezi ki, örök időkre” – írta ki Facebook-oldalára a pécsi országgyűlési képviselő.
RészletekA Szegedért Alapítványnak az első titkára annak kapcsán volt a Szeged Televízió hírháttérműsorának a vendége, hogy alapítványi formára válthat a Szegedi Tudományegyetem. Mi és hogyan változik, változhat az alapítvány mint jogi forma szempontjából, ha megszavazza ezt a testület.
RészletekNagy politikai játszma közepén találták magukat a vidéki tudományegyetemek, köztük a szegedi is. A telex cikkéből újfent kiderül, az alapítványi működés hatalmi diktátum.
RészletekEltúlozza a vele járó előnyöket, alig említi az esetleges hátrányokat a lehetséges egyetemi modellváltást bemutató előterjesztés, amelyet a szenátusi tagjai kaptak meg a hétfői rendkívüli ülés előtt.
RészletekA rektor az egyetemet képviselve kötött együttműködési megállapodást Csongrád-Csanád megyével, majd válaszolt a modellváltással kapcsolatos kérdésekre.
RészletekA szegedi pedagóguskar dékánja az általa vezetett kar aggodalmait osztotta meg az SZTE hétfői szenátusi ülésén, ahol az egyetem küszöbön álló modellváltása volt a téma. A feltett kérdéseire mindenképpen választ vár a teljes tanárképző.
RészletekEgyike volt azoknak, akik felszólaltak az SZTE szenátusának hétfői ülésén, ahol Rovó Lászlóék ismertették, mi vár(hat) az egyetemre. És egyike volt azoknak, akik ellenvéleményt fogalmaztak meg. Ezt.
RészletekNem igaz, hogy az egyetem szenátusának nem kell döntenie a modellváltásról. Az erről szóló szavazást a SZTE szenátusának január végi ülésén tartják meg. A hír szerint a választási lehetőség ellenére nem kétséges, hogy alapítványi egyetem lesz a szegedi – derült ki a szenátus mai rendkívüli ülésén.
RészletekLényegében nincs jelentősége, miként vélekedik az egyetem a tervezett modellváltásról, eldöntött tény, hogy alapítványi formában fog működni. Ezt bizonyítja, hogy február 3-án mások mellett a vidéki tudományegyetemek magánkézbe adásáról tárgyal a kormány, az erről szóló törvényt pedig február 9-én benyújtják az Országgyűlésnek.
RészletekÖsszesen hatvan embernek biztosít az egyetem vezetése lehetőséget arra, hogy részt vegyen hétfőn a rendkívüli szenátusi ülésen. Az online ülésre előzetesen kell jelentkezni. A Veritas Virtus Libertas azt kéri az egyetemi polgároktól, azok, akik bejutnak az ülésre, vegyék fel velük a kapcsolatot.
RészletekA Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) Országos Választmánya nyilatkozatban tiltakozik az egyetemek modellváltása ellen - közölte a PDSZ vasárnap.
RészletekEgyre többször és egyre hatásosabban hallatja a hangját a Veritas Virtus Libertas (VVL) a Szegedi Tudományegyetem működéséről, döntéseiről és napi munkájáról. Amikor interjút kértünk a VVL-től, azzal a feltétellel fogadták kérésünket, hogy kizárólag anonim módon nyilatkoznak. Bár a kérés eltér az általános sajtógyakorlattól, úgy véltük: véleményüknek, nézeteiknek ebben a formában is teret adunk. Így készült a névtelen interjú.
RészletekBurkolt hatalmi játszmának tartja az állami egyetemek alapítványi működésbe adását Pálinkás József. Olyan lépésnek, amiben a köz vagyonát magánkezekbe játsszák át. Az atomfizikus a mögöttes állam kiépítését sejti az ügy hátterében. Mindezt a hvg.hu-n megjelent írásában fejtette ki.
RészletekBárki bármit mond, az állami fenntartású egyetemek magánkézbe adása folyik, és ennek kapcsán a politikai nyomulás egyértelmű: fideszes párkatonákkal töltik fel a leendő irányító testületeket.
RészletekRitkán hívnak össze szenátusi ülést a tárgyalandó ügyek megnevezése nélkül. A Veritas Virtus Libertas csoport úgy tudja, pénteken vagy szombaton közölheti az egyetem vezetése, miről lesz szó.
RészletekKásler Miklós és Palkovics László minisztereknek és a Szegedi Tudományegyetem rektorának is levelet írt a szegedi momentumos politikus.
RészletekEgyre több részlet szivárog ki az egyetem legfelső döntéshozó fórumairól, hogy miként szeretnék átalakítani alapítványi fenntartásúvá az SZTE-t. A legnagyobb kérdés sokak szerint az: miért lehet erre szükség.
RészletekKorunk mindenese: fideszes, milliárdos vállalkozó, médiatulajdonos, kormánybiztos és leendő egyetemi vezető.
RészletekVeszélyekre hívják föl a figyelmet a szegedi egyetem működésének átalakítása kapcsán, ezért akarnak garanciákat.
RészletekA televízió érdeklődött az Színház- és Filmművészeti Egyetemet működtető kuratóriumnál, ahonnan azt a választ kapták, hogy számtalan újdonság vár a diákokra február 1-jétől.
RészletekHivatalosan is megerősítették, hogy alapítványi működésben gonodolkodna az egyetem a jövőben, de azt elismerik, hogy vizsgálják a lehetőségeket.
RészletekA jövő tanévtől kezdve alapítványi formában fog működni a Szegedi Tudományegyetem. A hír egyelőre nem hivatalos, de szinte teljesen biztos. Információink szerint ugyanez fog történni a debreceni és a pécsi egyetemekkel, valamint a fővárosi Semmelweis Egyetemmel.
RészletekOrszágos váltófutás hozza Szegedre a Színművészetin meggyújtott őrlángot, kiállítás nyílt a Klauzál téren az építészről, aki miatt a miénk a világ egyik legszebb zsinagógája.
RészletekCsütörtökön, a délutáni órákban teszik közzé az idei felsőoktatási pótfelvételi eljárás ponthatárait, amelyeket először a felvi.hu oldalon lehet majd böngészni.
RészletekPénteken derült ki egy minisztériumi közleményből – amúgy mellékesen –, hogy a jobboldal kultúrfelelőse, Vidnyánszky Attila vezeti majd a Színház- és Filmművészeti Egyetemet fenntartó alapítvány kuratóriumát. Nem kellett sokáig várni az első felmondásokra.
RészletekAz új, alapítványi működés elérte a Színház- és Filmművészeti Egyetemet, az új rendszer pedig magával hozza a jobboldal egyik emblematikus kultúrfelügyelőjét: Vidnyánszky Attilát.
RészletekSok szó esik manapság a magyarországi egyetemek alapítványi formában való működéséről, ám arról valószínűleg kevesebbet tudunk, milyen kézzel fogható változásokat jelent az új működési forma a jelenlegi államihoz képest.
Részletek