Volt egy 12–0-s roham a meccs végén, ez elég volt a győzelemhez: Naturtex-SZTE-Szedeák–DEAC-Tungsram 91–82

77–77-ről lett 89–77, ezzel nyerte meg a harmadik meccsét a középházban a Szedeák.
Garai Szakács László

2022. április 16. 19:39

Volt egy 12–0-s roham a meccs végén,
ez elég volt a győzelemhez: Naturtex-SZTE-Szedeák–DEAC-Tungsram
91–82

Naturtex-SZTE-Szedeák–DEAC-Tungsram 91–82 (23–17, 20–25, 24–20, 24–20)

Férfi NB I A csoport, középszakasz, középház, 4. forduló. Szeged, Városi Sportcsarnok, vezette: Praksch Péter Árpád, Nagy Viktor, Török Róbert.

Naturtex-SZTE-Szedeák: Alston 10, Balogh 4, Bognár 12/3, Cook 9/3, Persons 32/9. Csere: Davis 13/3, Filipovic 4, Keller 4, Kerpel-Fronius, Polányi, Szatmári 3. Vezetőedző: Simándy Árpád.

DEAC-Tungsram: Aska 17, Dželetović 3, Hagins 15/6, Polyák 16/12, Valerio-Bodon 2. Csere: Drenovac 14, Gáspár 3, Neuwirth, Thames 12. Vezetőedző: Milenko Topić.

Harmadszor is legyőzte a Debrecent idén a Szedeák, most is szoros volt a meccs, de amikor kellett, akkor ellépett a csapat, és bebiztosította a győzelmet: 67–62-es hazai vezetéssel indult az utolsó tíz perc, aminek a közepére 77–77 lett az állás. Innen rohant el a Szedeák, egy technikai fault gólra váltásával kezdte Persons a rohamot, majd jött:

• Cook két sikeres büntetője,
  • majd Bognár remek közelije,
  • Persons hárompontosa,
  • majd ezután ő bedobott két büntetőt is,
  • hogy aztán Cook megszaggassa a gyűrűt egy zsákolással.

Azaz két perc öt másodperc alatt nyolc egymást követő sikeres Szedeák dobással nyertek Bognárék.

Április huszadikán Oroszlányban kellene újra győzni. Mondjuk így, ahogy most, Újszegeden.