Vereséggel kezdték a szegedi kosarasok az idényt: ZTE–Naturtex-SZTE-Szedeák 89–84 (21–18, 15–20, 26–22, 27–24)

A meccs felénél a Szedeák vezetett 36–38-ra, a meccs második felében több volt a pont, és ebből a Zalaegerszeg jött ki jobban.
Cservenák Zoltán

2022. október 05. 21:16

ZTE–Naturtex-SZTE-Szedeák 89–84 (21–18, 15–20, 26–22, 27–24)

Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, 1. forduló. Zalaegerszeg, 1200 néző. Vezette: Kapitány, Frányó, Major.

ZTE: Trice 11/6, O’REILLY 22/6, Polster 2, Smith 10, OSZTOJICS 18/6. Csere: Keller 7/3, Rakicevic 8/6, Zsíros 2, Németh 5/3, Csuti 4, Szalay. Vezetőedző: Sebastjan Krasovec.

Naturtex-SZTE-Szedeák: WASHINGTON 20/3, Polányi 8/6, Starovlah 4, Bognár 2, ROBERSON 18. Csere: Kerpel-Fronius 10/9, Person 15/9, Kovács 2, Balogh 5, Mayer, Filipovics. Vezetőedző: Simándi Árpád.

Kipontozódott: Roberson (40.).

Az első negyedben elhúzott a Zalaegerszeg, a szegediek jó néhány percig képtelenek voltak betalálni mezőnyből, de a klub honlapjának összefoglalója szerint Polányi Kristóf két hárompontosával zárkóztak a mieink. Az első negyed vége 21–18 lett, felébredt a Szedeák.

A második negyedben aztán átvette az irányítást a Washington, Robertson és Person vezette Szeged: 29–32-nél vetetett először a Szedeák a meccsen Kerpel-Fronius Balázs hárompontosával. A félidő végén a mieink ülhettek le nyugodtabban, kétpontos előny tudatában.

A harmadik negyed szoros volt 53–55-nél megint vezetett a Szeged, de a negyed végén 62–60-nál szusszantak a csapatok. A meccs vége előtt két perccel 84–84 volt az állás, de a végjátékot elrontotta a Szedeák: nem tudták tartani az addig 17 pontot szertő O'reilly-t, aki egy betörésből és egy fault után 3 büntetőt dobva kialakította a 89–84-es végeredményt.

(Fotó: szte-szedeak.hu)