Vereség Sopronban: Sopron KC–Naturtex-SZTE-Szedeák 95–77 (25–21, 27–19, 18–20, 25–17)

Pont nélkül búcsúztatta az évet csütörtök este a szegedi férfi kosárlabdacsapat. Ráadásul a soproniak ellen összesítésben is a mieink állnak rosszabbul, ami a rájátszás szempontjából baj.
Cservenák Zoltán

2021. december 31. 14:41

A Szedeák honlapja szerint a csapatnak több esélye is volt felzárkózni a találkozón, de ez egyszer sem sikerült, így lett vereség a soproni „kirándulás” vége.

A meccs soproni kosarakkal, nagy iramban kezdődött, és bár hatpontos hátrányban is voltak a mieink, Persons egyre hozta föl a Szedeákot, igaz a negyed vége így is 25–21 lett.

A második negyed elején többet hibáztak a mieink, igaz a soproniak sem dobtak jól, eltelt 3 perc is kosár nélkül. Végül a hazaikat kapták el a fonalat, a szegediek gyengén védekeztek, a második negyed végén már 12 pontos előnyben volt a Sopron (52–40).

A harmadik negyedben sikerült 6 pontra megközelíteni a vendéglátókat, de 59–53-nál több dobást is elhibáztak Personsék, így a felzárkózás ezúttal is elmaradt. Nem maradtak viszont el a soproni kosarak, így előbb 13 pontosra növelte e különbséget a hazai csapat, de a negyed végén is tíz volt közte. (70–60)

Tíz pont a kosárlabdában könnyedén eltüntethető, ezért bőven marad esély a negyedik negyedre, de nem úgy, ahogy a mieink játszottak: rendre kimaradtak a dobások, miközben a hazaiak hozták az addig látott formájukat, így 18 pont lett a különbség a két csapat között (95–77).

További szomorúságra ad okot, hogy mivel Szeged 17 ponttal nyert a Szedeák, az egymás elleni mérleg a soproniaknak kedvező.