Újabb meglepetés a vb-n, Marokkó jutott tovább: Marokkó–Spanyolország 0–0 (0–0) – 11-esekkel 3–0

Történelmi tette hajtott végre a marokkói válogatott azzal, hogy Spanyolországot legyőzve bejutott a legjobb nyolc közé a katari világbajnokságon. Azért az is igaz, hogy négyből négy büntető nem hagyható ki büntetlenül.
Vass Imre

2022. december 06. 19:38

Újabb meglepetés a vb-n, Marokkó jutott tovább: Marokkó–Spanyolország
0–0 (0–0) – 11-esekkel 3–0

Ez a spanyol válogatott esélyesebbnek tűnt, azonban hozzátartozik, hogy csak csoportkörben csak CostaRicát tudták legyőzni, a németekkel döntetlen játszottak, a japánoktól pedig kikaptak. A marokkóiak szinte hazai pályán játszottak, szurkolói fergeteges hangulatot teremtettek a lelátón.

A spanyolok rögtön az elejétől támadólag léptek fel, azonban az afrikai csapat jól védekezett.

Az első helyzet is Marokkó előtt adódott, egy szabadrúgást Asraf Hakimi lőtt a kapu fölé.

Negyedóra elteltével a spanyolok veszélyeztettek, Laporte ívelte a labdát Asensionak, aki azonban csak az oldalhálót találta el.

Ezt követően már csak a marokkóiak veszélyeztettek, először Nusszair Mazraui, majd pedig Najef Agerd fejelt fölé.

A második félidőt megint a spanyolok kezdték jobban, de továbbra sem tudtak mit kezdeni a jól tömörülő marokkói védelemmel.

A spanyolok formáját mi sem jelzi jobban, mint hogy az 54. percig kellett várni ahhoz, hogy egy lövésük eltalálja a kaput.

A játék képe később sem változott, a spanyolok támadgattak, a marokkóiak pedig jól és eredményesen védekeztek.

A meccs hajrájában többnyire beadásokkal próbálkoztak a spanyolok, de az utolsó percekben Marokkó előtt adódott több helyzet, akik elsősorban kontrából veszélyeztettek.

Mivel gól nem esett a rendes játékidőben, jöhetett a kétszer 15 perces hosszabbítás. Ebben mind a két csapat előtt adódott gólszerzési lehetőség, először Valid Seddira lőtte a kapusba a labdát, majd Pablo Sarabia dönthette volna el a meccset a spanyoloknak, de mellé lőtt.