Több mint 9 milliárd 534 millió forintot adott a legfrissebb Magyar Közlönyben a kormány az ELI teljes közműfejlesztésére és az ahhoz kapcsolódó útfejlesztés megvalósítására

A Science Park Szeged Tudományos és Innovációs Park komplex fejlesztése érdekében
- az ivóvízellátás fejlesztésének,
- a szennyvízelvezetés fejlesztésének,
- a csapadékvíz-elvezetés fejlesztésének,
- a kialakítandó úthálózathoz kapcsolódó térvilágítás kialakításának, villamos vezérlés kialakításának,
- az útépítési tervekhez kapcsolódó fejlesztési területek belső alépítményes távközlési hálózatok tervezésének,
- az út- és közműépítésekhez kapcsolódó zöldsávok kertészeti kialakítása megtervezésének,
- a villamos hálózat kiépítésének,
- a gázhálózat kiépítésének, valamint
- a Science Park belső úthálózat fejlesztésének
a megvalósítására a kormány a mai Magyar Közlöny szerint 9 milliárd 534 millió 569 ezer 618 forintot ad.
Méghozzá úgy, hogy az idei költségvetésből 6 milliárd 400 millió 992 ezer 658 forintot kell erre szánni, a 2024-esből pedig a maradék 3 milliárd 133 millió 576 ezer 960 forintot.
Szeged amit tudott, eddig megtett azért, hogy az ELI Science Parkot minél hamarabb belakják: most épül a vadonatúj út, kerékpárúttal, a közösségi közlekedést is kiviszi oda az önkormányzat Vértón át. Ismert,
- 3 milliárd 767 millió 811 ezer 265 forintból valósul meg, Európai Uniós forrásból,
- 4420 méter kerékpárút – egészen pontosan kerékpáros létesítmény – épül,
- 1060 méteren épül új út,
- 2840 méteren útfelújítást kell csinálniuk a kivitelezőknek,
- négy szakaszra bontják a beruházást,
- 2023 nyarára kell megcsinálni, úgy néz ki, meglesznek vele.
Szeged ezt a beruházást is gazdaságfejlesztési utak fejlesztése keretében építteti.
Körforgalom épül
- a Zápor utcán, a benzinkúthoz vezető nagy balkanyar után,
- a Régiposta utca és a Vinkler László utca kereszteződésében, illetve
- a Vinkler László utca Zsámbokréti sor kereszteződésében.
Ezeket és még sok minden mást, tehát, Szeged csinálja, uniós forrásból. Reméljük, ez a több mint 9 milliárd forint tényleg erről költődik majd el.