Szoros első félidő után könnyű győzelem: NEKA–PICK Szeged 26–31 (16–17)

Szoros volt az első félidő, azonban a második harminc percben összeszedték magukat Bánhidiék és végül 5 gólos győzelemmel hangolt a csapat a következő Bajnokok Ligája találkozóra a Zagreb ellen.
Vass Imre

2022. február 11. 23:25

Szoros első félidő után könnyű győzelem: NEKA–PICK Szeged 26–31
(16–17)

Szegedi góllal indult a találkozó, Frimmel talált a kapuba. Az első 5 perc után már 3 góllal vezetett a Pick (4-1). Ezt követően azonban fordulat állt be, nem csak a hazaiak játékban, de az eredményben is és 10 perc múlva már ők vezettek.

A félidő vége előtt 9 perccel időt is kért Pastor, ami jót is tett a csapatnak és gyorsan fordítottak is. A félidő végére 1 gólos Szeged előnyt mutatott az eredményjelző (16-17)

A második félidő is boglári gólokkal indult, mindjárt kettővel. Radivojevics három hetessel fordított. Utána Mikler lehúzta a rolót és a 44. percben már négy volt közte, sőt három gyors Pick gól után már hét (20-27).

A hajrában Mikler több bravúr is bemutatott, így a hazaiaknak csak a különbség csökkentésére futotta.(26-31)

Juan Carlos Pastor, a PICK Szeged vezetőedzője a mérkőzés utána elmondta, nagyon rosszul játszott a csapat, főleg annak köszönhetően, hogy kevés volt a közös edzés és sok a sérült. Abban bízik, hogy a csütörtökön a soron következő BL-találkozón már jobban megy majd a játék.

A Pick Szeged legközelebb február 17-én, csütörtök 20.45-kor lép pályára a PPD Zagreb otthonában.

NEKA–PICK Szeged 26–31 (16–17)

K&H férfi kézilabda liga, 14. forduló, Balatonboglár, 600 néző. Vezette: Altmár, Horváth.

NEKA: Aleksza - Krakovszky Zs., Dely 4, Kovács G. 5, Papp 4, Fekete D. 4, Sisa 2. Csere: Palasics (kapus), Tárnoki 1, Bendicsek 2, Temesvári 1, Buri 1, Mikita B., Kiss A. 1, Szeitl L. 1. Vezetőedző: Sótonyi László.

PICK Szeged: Alilovic – Sostaric 7, Gaber 1, Bánhidi 2, Frimmel 2/1, Bodó 1, Bombac 2. Csere: Mikler (kapus), Garciandía, Blonz 6, Henigman, Rosta 1, Martins 2, Mackovsek 3, Radivojevics 4/4.  Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.

Kiállítás: 2, ill. 6 perc

Hétméteres: ill. 6/5

Fotó: pickhandball.hu