Szegeden is pörögnek idén a Skandináv Filmfesztivál alkotásai: tizenkét északi filmet vetítenek a Belvárosi Moziban

A programban öt fesztiváldíjas és fesztiválkedvenc skandináv alkotás premier előtt látható, ezek közül négyet Szegeden is bemutatnak.
Először a Skandináv Filmfesztiválon látható Magyarországon
- a cannes-i fesztivál Arany Pálma-díjas alkotása, Ruben Östlund A szomorúság háromszöge című svéd fekete komédiája,
- a Janne Teller nemzetközi bestselleréből készült, Semmi című dán tinidráma;
- az idei cannes-i Un Certain Regard versenyszekció egyik meglepetésfilmje, a Rosszul vagyok magamtól című norvég fekete komédia, valamint
- az idei Berlini Nemzetközi Filmfesztivál Panoráma versenyszekciójában szereplő és ott az európai mozik hálózatának Europa Cinemas Label-díját elnyert izlandi tinédzserdráma, a Csodálatos teremtmények is az országos mozipremier előtt látható a fesztiválon.
Valamennyi film az ősz és tél folyamán kerül országszerte a magyar mozikba.
Szegeden szeptember 1. és 14. között összesen tizenkét északi filmalkotás látható. A programot premier előtti vetítések, hazai forgalmazásba nem kerülő játék- és dokumentumfilmek színesítik.
Szeptember 1., csütörtök 18 óra
dán, svéd akcióvígjáték
Szeptember 2., péntek 18 óra
amerikai, francia, görög, mexikói, brit, német, svájci, svéd, török filmdráma
Szeptember 3., szombat 18 óra
cseh, dán, holland, izlandi, svéd filmdráma
Szeptember 4., vasárnap 18 óra
norvég, svéd film, dráma, vígjáték
Szeptember 5., hétfő 18 óra
dán, norvég, svéd bűnügyi thriller
Szeptember 6., kedd 18 óra
norvég, svéd filmdráma
Szeptember 7., szerda 18 óra
dán filmdráma
Szeptember 10., szombat 18 óra
dán, német, norvég, svéd bűnügyi thriller
Szeptember 11., vasárnap 18 óra
dán, német, norvég, svéd thriller
Szeptember 12., hétfő 18 óra
dán, német, norvég, svéd bűnügyi filmdráma
Szeptember 13., kedd 18 óra
dán bűnügyi film
Szeptember 14., szerda18 óra
dán, német film