Százados lett a Szedeák: Naturtex-SZTE-Szedeák–Atomerőmű SE 100–79 (24–19, 21–16, 25–18, 30–26)

Megérdemelten szerezte meg harmadik hazai győzelmét a Szedeák, a sok problémával küzdő, a tabella utolsó előtti helyén álló Paks nem tudta ebben megakadályozni.
Vass Imre

2022. február 04. 23:00

Százados lett a Szedeák: Naturtex-SZTE-Szedeák–Atomerőmű SE
100–79 (24–19, 21–16, 25–18, 30–26)

Az összecsapást a Szedeák várhatta kedvezőbb előjelekkel, hisz Kecskeméten győztesen hagyta el a pályát. A Paks azonban az utóbbi három mérkőzésüket elvesztették. A vendégeket sérülések gyengítették, ráadásul eddigi edzőjüket, Teo Hojccet a montenegrói Petar Mijovic váltotta a kispadon.

A Paks csak az első negyed elején tudott némi ellenállást kiváltani, egy ideig fej-fej mellett haladt a két csapat. Ezt követően előnyt szerzett a Szeged és ezt folyamatosan növelte a mérkőzés során.

Ezzel a győzelmével a nyolcadik helyre lépett a Szedeák.

A szegedi csapat több dologban is jobb volt ezen a mérkőzésen. Több mint 50 százalékkal teljesítette a mezőnykísérleteket, közel 70 százalékkal dobták a kétpontosokat és védekezésben is felülmúlták a Paksot, mivel a csapat összesen 40 lepattanót szerzett, míg a vendégek csak 27-et.

A Szedeák legközelebb Szombathelyre utazik, ahol a tabella első helyén álló Falco ellen lépnek majd pályára jövő héten szombaton.