Stefánia körforgalom: kétféleképpen is át lehet rajta biciklizni, ha a Radnóti-gimnázium irányából érkezünk a kereszteződésbe

– Kétféle lehetősége van a kerékpárosnak: az egyik esetben a körforgalomhoz, a kerékpárosok számára kiépített behajtóágat használva, a körforgalomban haladó járművek számára elsőbbséget adva besorolhat és a körpályán biztonságban áthaladhat. A másik lehetőség szerint a színház előtti zebra mellett kialakított kerékpáros átvezető sávot vehetik igénybe. ebben az esetben az átkelő kerékpárosnak minden irányba elsőbbséget kell adnia – mondta Vincze Tibor az új lehetséges közlekedési módokról hozzátéve, hogy bármelyiket is választják a kerékpárosok, mindkettő kipróbált, biztonságos.

A kerékpárosok körforgalomba vezetése Európa más nagyobb városaiban is bevezették. Szegeden is több körforgalomban kialakítottak kerékpáros nyomokat, sávokat:
- a Mátyás téren,
- a Dugonics téren vagy
- a Csillag téren.
Az elsőbbségadáson felül a körforgalomba behajtó kerékpárosnak semmilyen kötelezettsége nincsen. Bármelyik irányból behajthat a körforgalomba anélkül, hogy le kellene szállnia a járműről.
Csüllög Imre szerint a legbiztonságosabb közlekedési mód az, ha a kerékpáros a körpálya közepén halad, úgy nem akadályozza a jobbra kihajtó járműveket; nem alakul ki konfliktus a közlekedő felek között. Az átvezető sávot használó kerékpárosoknak mindenfelé elsőbbséget kell adniuk ugyanúgy, mint a Csillag téren lévő körforgalomnál is.

A legfontosabb változást talán az jelenti, hogy a Stefánia mellett közlekedőknek ezentúl tilos felhajtaniuk a járdára, vagy a körforgalmi behajtót, vagy az áthajtósávot kell választani, ahol azon az oldalon a kerékpárút véget ér. Az áthaladási kötelezettséget tábla is jelzi.
– Úgy látom, máris sokan megszokták. Számomra érdekes, hogy többen használják a gyalogátkelő melletti átvezetőt, mint a körforgalmat, de a járdán szabálytalanul kerékpározók száma minimális – összegzett Vincze Tibor.