Remek hajrával bronzérmes a Haász SZUE gyorsváltója az országos bajnokságon

Pádár Nikolett, Fábián Bettina, Vas Luca és Olasz Anna kvartettjének ugyan nem sikerült a címvédés, de dobogós lett a szegedi váltó, harmadik helyen zárt a női 4×200 méter gyors döntőjében.
Vass Imre

2021. november 13. 10:48

Remek hajrával bronzérmes a Haász
SZUE gyorsváltója az országos bajnokságon

A Haász SZUE versenyzői két medált szereztek az ob második napján, mivel korábban Fábián Bettina is bronzérmes lett 400 méter gyorson.

Gellért Gábor, a Haász SZUE vezetőedzője elmondta, nagy fegyvertény, hogy Fábián Fanni hiányában is érmes lett a szegedi váltó. Ez nagymértékben köszönhető Olasz Annának, aki óriásit hajrázott a végén. A szakember hozzátette, Fábián Bettina meglepően jól úszott annak ellenére, hogy három napig karanténban volt. „Természetesen Pádár Nikolett és Vas Luca is dicséretet érdemel, minden szegedi úszó előtt le a kalappal!” – tette hozzá.

Szombaton Pádár Nikolett 100 méter gyorson éremért száll harcba, a 4×100 méteres szegedi gyorsváltónak pedig a pontszerzés a cél.